Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Behívják nálunk is a civileket...

Behívják nálunk is a civileket, hogy megtudjuk védeni magunkat?

Figyelt kérdés

Mennyi esély van rá, hogy sorkatonaság lesz vagy behívják a civileket kiképzésre és kapunk fegyvert, önvédelemre mint Ukrajnában?


Ott tegnap jelentették ezt be de szerintem már elkéstek hisz bent az orosz sereg. Nem lenne jobb megelőzni nekünk legalább és kiképezni a potenciális haderőt?



2022. febr. 24. 08:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%
Semmi esély nincs rá.
2022. febr. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Mitől akarod megvédeni magadat? Momentán minket nem támad senki.
2022. febr. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
98%
Engem legfeljebb céltáblának hívnának be.
2022. febr. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

2-es


Momentán. Egy normális kiképzés 1 napos okj-s tanfolyam??


Ha már a határ mentén fityeg az orosz zászló akkor meg lesel, hogy jaaah.... jó lett volna valami alap kiképzés...


Ukrajnát lerohanták egy pillanat alatt, ezért írtam már hiába akarja fegyverezni a lakosságot, elkéstek vele. Még ha nem is lesz itt háború, nem lenne jó egy ilyen nekünk?

2022. febr. 24. 08:40
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Minek kéne?
2022. febr. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
26%
#4 Ha itt fityegne az orosz zászló, és elzavarnák a liberális/globalista csürhét, az azért nem feltétlen lenne rossz.
2022. febr. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%
Az első vagyok, aki lepontozott, az gondolkozzán már egy kicsit... Mégis hogy képzelitek? Milyen önvédelemről beszélsz? Majd kapunk kalasnyikovot (az van raktáron nagy mennyiségben) és majd kövöldözzük az orosz bombázókat, robotrepülőket és ballisztikus rakétákat? Pár napos kiképzés után, mint 45-ben Berlin utcáin az öregek, gyerekek? Egyáltalán az oroszok megtámadnak egy nato országot? Édes istenem, mi van veletek?
2022. febr. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy Oroszország lerohanja Ukrajnát nem jelenti azt hogy világháborút kirobbantva egész Európát igába hajtja. Erre jelenleg nincs is kapacitása, az a haderő amit Ukrajna lerohanására felsorakoztatott, nem elegendő arra hogy a térséget is megszállja. Ez nem úgy működik, hogy a sereg átkel a Kárpátokon és bemasírozik Budapestre, ahhoz biztosítani kell az ukrán hátországot, és az intervencióra készülve egy északi és egy déli román frontot is nyitni, vagy legalábbis jelentős haderőt harckészültségbe állítani azokon a határokon. Ha Oroszország erre készülődik, az hónapokkal előre egyértelmű válik, ahogy Ukrajna lerohanása is december-január környékén már megjósolható volt. Magyarország olyan politikai és katonai szövetségi rendszer részese, ami kellő biztosíték arra, hogy ne támadják meg az országot, mert túl nagy falat lenne egy ilyen háború, haszna sem tudom mi lenne Ukrajna megtámadásához világos milyen érdeke fűződik, Magyarország megtámadására sok érv nincsen.


Egyébként ha egy olyan forgatókönyvet képzelsz el, ahol az összes szomszédos ország, a NATO és az Uniós is karba tett kézzel nézne egy orosz támadást Mo. ellen akkor a legjobb döntés ha az ország azonnal kapitulál. Mert nincs kapacitása megállítani egy ilyen inváziót, ezen az sem fordítana ha gyorsan besoroznánk, vagy kiképzésben részesítenénk az aktív korúak egy részét. Megfelelő fegyverzet és harci eszközök híján ez legfeljebb arra lenne jó, hogy nagyobb veszteségeket könyvelhessünk el ami nem igazán állna arányban az okozott veszteségekkel.

2022. febr. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyelőre Ukrajnába is beletörik a foguk, nemhogy idejöjjenek.
2022. febr. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát,ennek van valami logikája,mert mondjuk nem az világ másik pontják csinálják,hanem melletünk.

Mondjuk nincs semmi eélye,mert sorkatonaság megint más jelent.

Sorkatonasság az jelenti hogy rendes katona leszel,vagy kijársz 1 évet,vagy 2-őt,és mondjuk le van tudva,és tudsz verekedni,és fegyverrel bánni.

Fegyveres önvédelem az jelenti,hogy ha engemet 3 fazon megtámad,akkor én elővehetem az ENGEDÉLYEL tartott glockomat..

2022. febr. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!