Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Több NATO tagállam fegyvereket...

Több NATO tagállam fegyvereket küld Ukrajnának, Magyarország ellenben még ezeknek az ÁTSZÁLLÍTÁSÁRA a területén is nemet mond. Meddig tarthatjuk még magunkat ehhez a visszafogott (és rendkívül átgondolt) irányvonalhoz?

Figyelt kérdés

2022. márc. 1. 15:03
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
Fidesz nem nagyon szokott ide-oda ingadozni.
2022. márc. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%
Magyarorszag inkabb oroszbarat de mivel EU tag es NATO tag, ezert inkabb probal megfelelni a szovetsegesi elvarasoknak es inkabb probal fuggetlen pozicioban maradni - jol teszi.
2022. márc. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Kicsit gondolkozz. Ha eszkalálódik a háború, akkor vajon kiket fog megtámadni először Oroszország? A szomszédos lévő országokat! Azok közül is amelyikek segítettek az Ukránoknak. Édeskevés a NATO tagsággal takarózni, ha már megtámadták az országot, b.hatod, romokban lesz minden. Itt most azon van a hangsúly, hogy ne keverüdjünk bele.
2022. márc. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%
Sokáig biztos nem, a kormányt ismervén szokásos módon 2 nap múlva szembe köpik saját magukat és teljesen ellentétes álláspontra váltanak...
2022. márc. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
47%

Nagyon átgondolt álláspont, ami majd változni fog, amint kap Viktorka egy jobb ajánlatot...egyelőre nagyon úgy néz ki, hogy ez a háború nem Oroszország szája íze szerint alakul, nyilván nyernek, de nem úgy, nem olyan könnyen és nem olyan hamar mint szeretnék. Kicsit emlékeztet az 1939-40-es szovjet-finn háborúra, mást nem?) Egyelőre az orosz rémálom vált valóra, hogy az ukránok városi harcokra kényszerítik őket, ahol elszáll a számbeli meg technikai fölény, ráadásul minden ledobott bomba, tüzérségi lövedék, minden eltévedt golyó civileket is ölhet, tehát nem elég, hogy egy megszálló, támadó hadsereg az orosz, de még erkölcsileg is lejáratódnak tömeggyilkosokká. Ebből könnyen és jól nem fognak kijönni, ez már látszik.

Na most ezt nézve, csak idő kérdése, hogy Orbán is mikor ül fel a "én valójában mindig az orosz agressziót elítéltem" vonatra. Majd akkor mennek a fegyverek is, eddig csak annyi történt, hogy Szíjjártó kiállt az ukrán EU tagság meg a oroszág elleni szankciók mellett -ez már több, mint én gondoltam, hogy történni fog- higgyétek el, hogy még az is benne van a dologban, hogy nem, hogy átengedjük a fegyvereket, de még küldeni is fogunk pár hét múlva, ha addig tart a háború és nem lesz orosz áttörés.

2022. márc. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!