Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi értelme volt létrehozni a...

Mi értelme volt létrehozni a kicsi báb államokat?

Figyelt kérdés

Ukrajna, Belarusszia, stb.


A Szovjetunió előtt ezek mind Oroszország részei vtak, nem léteztek soha...


Mi értelme volt ezeket létrehozni, ha most szinte saját földön háborúznak érte a ruszkik?



2022. márc. 15. 09:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ukrajna és belorusz ugyanaz a kategória mint Szlovákia vagy horvátország(aka trianon, csak nem ezer évig hanem csak kb 300); mindigis egy birodalom része volt, de eltérő kultúrális(részben etnikai) csoport. Szavaztak róla hogy nem akarnak tovább barátkozni az oroszokkal; nem jó emlékeik maradtak róla.
2022. márc. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%
Érdemes lenne erről az ukránokat is megkérdezni, hogy miért jó nekik egy amcsi báb alatt létezni.
2022. márc. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Tévedés. Ezeket az államokat, Észtországot, Lettországot, Litvániát, Belaruszt, Ukrajnát nem a Szovjetunió idejében hozták létre, hanem a 1917-ben Oroszország első világháborús veresége során, után, amikor felerősödtek a nemzetiségek szeparatista mozgalmai is.


Ezután polgárháborús időszak következett, amit a vörösök megnyertek és a háború során visszafoglalták a korábbi Oroszország területeit, Belaruszt és Ukrajnát is. Lengyelországot, Észtországot, Lettországot, Litvániát nem tudták elfoglalni, ezek a két világháború között meg tudták őrizni teljes függetlenségüket. A Szovjetunió 1922-ben alakult meg és az országot föderáció formájában hozták létre, a nemzetiségeknek lehetett közigazgatásilag saját állama (szovjet szocialista köztársaság - SZSZK), ilyen formában maradt meg Belarusz és Ukrajna (a második világháború során annektált balti államok is ilyen státuszt kaptak). Ezek nem bábállamok voltak, hanem bekebelezték őket, névleg sem voltak függetlenek, a Szovjetunió integráns részét képezték.

Érdekes dolog, hogy ugyan Belarusz és Ukrajna a második világháború után ismét a Szovjetunió része lett, nem voltak független államok, de az ENSZ-ben alapító tagok voltak 1945-ben, saját tagságot kaptak valamiféle kompenzációként a második világháborúban elszenvedett hatalmas veszteségekért, de a szervezet munkájában csak 1991, a függetlenségük óta vesznek részt.

2022. márc. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a nagyhatalmak ne essenek egyből egymásnak, hanem kisebb országokon keresztül érvényesítsék érdekeiket.
2022. márc. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát azé' Ukrajna a maga 40 milliós lakosságával, 600 ezer km2 területével nem mondanám kicsinek... Van ott ugyebár egy önálló nemzet, aki nem Oroszország része akar lenni. A történelmi előzményeket meg leírta a #3-as.
2022. márc. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!