Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Putin ambíciói és az orosz...

Putin ambíciói és az orosz hadsereg jelenlegi képességei nincsenek összhangban egymással?

Figyelt kérdés
2022. máj. 11. 08:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, még ők sem értik, hogy pontosan mi történik a ruszki vezetésben, mi meg itthon a karosszékünkből, meg még annál inkább sem. Ami látszik, hogy valamit félrenéztek, de, hogy ki és mit...
2022. máj. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
12%
Ha kiegészíti atommal, akkor már összehangban lesznek
2022. máj. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jól látod nincsenek összhangban. XX. századi módon akartak XXI. századi háborút vívni - látjuk az eredményét. Az eredeti célokat (Ukrajnában oroszbarát bábkormány felállítása) nem tudják a jelenleg bevetett erőkkel most elérni. "Beérik" Kelet-Ukrajna egy részének a megszállásával, Odessza, Harkov még kérdéses felújítják-e ott az offenzívát.
2022. máj. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Jeffrey Spender ***** válasza:

#3


Az Oroszok nem 20. századi módon akartak háborút vívni, hanem teljesen felkészületlenül, felderítés nélkül kezdtek háborúba. És az Ukránok ellenállási hajlandóságát is abszolút nem vették figyelembe.


Addig a 20. században az Amerikaiak felderítéssel, mindegy, hogy felderítésre befogott vadászrepülő, vagy UAV, vagy más, előre felderítették, amit lehetett, és precízen támadták a kiemelt célpontokat, és az ellenfél kommunikációs hálózatának és egyebeinek tönkretétele után kezdtek el bevonulni a szárazföldi erőkkel.

2022. máj. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4 ja ez volt a deal, de látjuk hogy nem jött be. Végeztek felderítést, de hibázott a hírszerzésük. Rosszul mérték fel az ukrán irányítási, parancsközvetítési hálózat stabilitását - és különösen a tartalékjait. Hiába ütötték ki az első körös aktív kommunikációs rendszereket, s hitték azt hogy a fedetten telepített tartalékok mindegyiknek tudják a helyét és jól leiszkanderezik az első pár órában - látjuk hogy ez nem jött be. Jóval több tartalék rendszer volt (amiről a lelepleződés elkerülése érdekében valószínűleg az ukrán vezetés sem tudott) mint amennyiről az FSZB-nek információja volt. Tudta viszont a NATO felderítése hány specnatz egység van fedetten telepítve és milyen ütemterv szerint jönnek az oroszok. Előkapták a tartalék rendszereket, üzembe állították, az ukrán vezérkar végig tartani tudta a kapcsolatot a csapatokkal. Ezen bukott el az első 48 óra, a háttérben zajló titkosszolgálati játszmában veszítettek az oroszok.
2022. máj. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#4 a második fázist viszont totálisan azon bukták el hogy XX. századi módon fogtak neki. Az előretörünk páncélos ékekkel nagy tömegben, a megerősített pontokat kikerüljük / körbezárjuk / utólag számoljuk fel taktika nem jött be. A XXI. században ahol a védő fél szinte másodperc pontos adatokat kap (külső forrásból, műholdas felderítési adatokból) hol mozognak a támadók járművei, utánpótlási egységei, hol vannak a kiritikus pontok, kész elemzéseket, célkoordinátákat kap ott a páncélos ékek mögött keletkező légüres térben okos szervezéssel blokkoló csapásokat lehet mérni az utánpótlásra a mélységben telepített, mobil egységekkel, drónokkal. A támadó kénytelen elvonni csapatokat az éktől, ami előbb-utóbb valamelyik megerősített pontnál elakad, beleragad egy laza, megerősített pontokra és folyamatosan mozgó kisebb taktikai egységek hálójába.
2022. máj. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Jeffrey Spender ***** válasza:

#5


A légicsapások, akármennyire a szomszédban van Ukrajna, nem három órásnak kellett volna lennie, hanem minimum két hetesnek, akár 1 hónaposnak, és nem Iszkanderekkel végezni, hanem KAB lézeres bombákkal, és H-59-es levegő-föld rakétákkal, és a Kalibr-okkal.


Az Iszkander az repülőtér méretű célpont ellen való, mint az ősrégi Scud-ok, pontatlanok, az SzBU vagy más központi állami szerv Kijev belvárosában levő irodáját nem fogja eltalálni. Helyette bárhova becsapódhat. Ellenben a lézeres bombákkal, H-59-esekkel, és a Kalibr-al lehet "sebészi pontosságú" légicsapásokat végezni, mint ahogy az Öbölháborúban demonstrálták az Amik.


A Szovjetunió idején volt eszetlen mennyiségű lézeres bombájuk, aminek a hatóanyaga ugyan lejárt, de nem pótolták a selejtezett készleteket ?

2022. máj. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7 az Iszkander ugyanúgy precíziós fegyver, 10-15 méter a szórása, egy épületet, radarállomást stb. tökéletesen telibe lehet vele kapni. Légicsapást akkor lehet mérni ha előtte már a légvédelmet kiiktatták. Azt meg első körben mindenhol manőverező robot repülőgépekkel, aut. pályakorrekcióra alkalmas rakétákkal végzik. Ez mellé vesznek fel a műveletek végrehajtása szempontjából stratégiailag fontos célpontokat a menüre - itt a kommunikációs hálózatot, meg a fedetten átdobott kommunikációs eszközök raktárait (csak éppen nem tudták az összesről hol van, ezért is bukták el az első fázist ld. fent).

A szárazföldi támadás előtt légicsapásokkal jól megpuhítjuk módszer a klasszikus háborúk forgatókönyve, de itt az oroszok nem erre készültek. Hanem gyors bővített diverziós műveletre a politikai vezetés lecserélésére, második fázisban a nyomás fokozásával Kijev gyors bekerítésével a követeléseik kikényszerítésére "totális háború" megindítása nélkül. Mint láttuk ez sem jött neki össze (ld. szintén fent miért).

2022. máj. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!