Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Volt olyan amerikai polgàrhàbo...

Volt olyan amerikai polgàrhàborùs tàbornok vagy kormànytag aki demokrwtaként abolicionista volt és az északot tàmogatta?

Figyelt kérdés

#Amerikai polgàrhàborù
2022. aug. 13. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudok róla, hiszen az köztudott, hogy a demokraták voltak a rabszolgaság hívei, a republikánusok meg az eltörlésének és az is, hogy Lincoln 16. elnökként az első volt a sorban republikánusként, előtte mind demokraták voltak.

Az érdekes, hogy a déli államok egészen az 1960-as évekig demokraták is maradtak, azóta felváltva kormányoznak, kivéve Tennessee-t, amely újabban a republikánusok hátországa lett, bár az roppant furcsa, hogy megfordult a helyzet és a demokraták lettek a fekete jogegyenlőség bajnokai ezekben az államokban, bizonyára azért is választják ott újabban a republikánus párt jelöltjeit szívesebben.

2022. aug. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kürasszír ***** válasza:
0%
Andrew Johnson az USA 16. alelnöke és Lincoln utódjaként 17. elnöke eredetileg déli demokrata volt, aki azonban északot támogatta a polgarhaborúan, ezért Lincoln második ciklusában Johnsont jelölte alelnökének, aki Lincoln halála után így az USA elnöke lett.
2022. aug. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 kürasszír ***** válasza:

# 1


EZT ÍRTAD: "Az érdekes, hogy a déli államok egészen az 1960-as évekig demokraták is maradtak, azóta felváltva kormányoznak, kivéve Tennessee..."


Bocs, de tévedsz.


Ugyanis az 1980-as évek, azaz Reagan elnöksége óta a dél jellemzően a Republikánus Pártra szavaz.


A déli államok közül egyedül Virginia inkább demokrata, az összes többi inkább republikánus.

2022. aug. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

# 2

Buchanan a 15. elnök, Lincoln a 16. és Jackson az utódja 17.

Szokásod szerint csak okoskodsz, összehordva hetet, havat.

[link]


# 3

Mondd, te részeg vagy? Hiszen pontosan azt írtam, amit kifogásolsz!

2022. aug. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kürasszír ***** válasza:

# 4


Ez most komoly?


EZT ÍRTAD: "Buchanan a 15. elnök, Lincoln a 16. és Jackson az utódja 17."


ÉN VISZONT EZT ÍRTAM: "Andrew Johnson az USA 16. alelnöke és Lincoln utódjaként 17. elnöke.."


OLVASD MÁR EL!


Kijavítottál, hogy Andrew Johnson nem az USA 17. elnöke volt, hanem a 17. elnöke???? 🙂🙂🙂🙂🙂


Johnson a USA 16. ALELNÖKE és 17. ELNÖKE volt, pont ahogy írtam.


EZT ÍRTAD: "Mondd, te részeg vagy? Hiszen pontosan azt írtam, amit kifogásolsz?"


KORÁBBAN EZT ÍRTAD: "Az érdekes, hogy a déli államok egészen az 1960-as évekig demokraták is maradtak, azóta felváltva kormányoznak, kivéve Tennessee..."


FELVÁLTVA KORMÁNYOZNAK?


Texasban például évtizedek óta nem nyerek a demokraták sem elnökválasztást, sem országos törvényhozási (kongresszusi) választást, sem kormányzóválasztást, sem texasi törvényhozási választást. 1980 óta Texas mindig republikánus elnökjelöltre szavaz, 1995 óta minden kormányzóválasztást a republikánus jelölt nyert meg. Az utolsó komoly demokrata választási győzelem Texasban az 1991-es kormányzóválasztás volt, azóta csak vereségek sorozatát tudják felmutatni a demokraták.

Ráadásul Texas még csak nem is a legerősebben republikánus déli állam.

2022. aug. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!