Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Oroszországnak honnan a...

Oroszországnak honnan a fenéből van amúgy pénze fenntartani több ezer nukleáris fegyvert meg infrastruktúrát?

Figyelt kérdés

Köztudott, hogy a nukleáris robbanófejek folyamatos karbantartása, tárolása, hadrafoghatóságának biztosítása hatalmas anyagi terhet ró egy nagyhatalomra. Valahol olvastam, hogy még az USA-nak is nehézséget jelent ezen költségek biztosítása.

Akkor kérdezem: a 100-ad annyira csóró oroszok hogyan tudják fenntartani azt a hatalmas örökölt arzenált, amivel állandóan fenyegetőznek, főleg, hogy havonta mutatnak be egy-egy új hipercsúcs rakétát, ami ellen nincs ellenszer és nyilván nem két fillér.


Az atomtengeralattjárókat meg aztán pláne nem értem. Az oroszoknak van kb 1 tucat nukleáris rakéták indítására alkalmas tengeralattjárója telepakolva Bulava SLBM-el.

A hagyományosan militarista de sokkal-sokkal gazdagabb Egyesült-Királyságnak pedig "csupán" 4 atomtengeralattjárója van Trident II-esekkel.


Oroszország GDP-je feleakkora, mint az Egyesült Királyságé/Franciaországé/Indiáé és egyiknek sincs fasorban sem PAPÍRON a nukleáris képessége az oroszokéhoz képest.


Honnan van nekik ezekre pénzük? Főleg most majd a háborús szankciók után.



2022. aug. 24. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Oroszország azok között az államok között van, amiknél a hadi kiadások elég jelentős részét teszik ki a GDP-nek.


Erre költenek mondjuk autópálya helyett.

2022. aug. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

" Valahol olvastam, hogy még az USA-nak is nehézséget jelent ezen költségek biztosítása."


Nekik kényelmesen belefér. Évi 35-40 milliárd dollárt tapsolnak el erre a 6-700 milliárd dolláros katonai büdzséből.

Az oroszok védelmi költségvetése 65-70mrd dollár, viszont az oroszoknál sorállomány is van, aminek a költsége elhanyagolható. Amíg az amcsiknál a szerződéses állomány nem kis pénzeket visz haza, főleg a komoly beosztásban dolgozók illetve "kettős üzemű" üzemek dolgozói, addig az oroszoknál ez filléres tétel.


Meg az oroszoknál a környezetvédelem sem olyan, a technológigi fegyelem sem olyan és ez mind jelentősen csökkenti a költségeket.


Google maps-en meg tudod nézni az orosz katonai kikötőket, fogsz találni néhány kikötőben dekkoló tengeralattjárót, így is lehet spórolni.


Igazából senki nem tudja mennyi valójában üzemképes a leltárban szereplő dolgokból és a havonta bemutatot wunderwaffe is marad a katalógusban. :)

2022. aug. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

az orosz atom arzenál nagyrésze szerintem nem müködőképes


persze elég ha csaka 10% a bevethető az is qwa sok


Csak azért elég tré ha a kilővés pillanatában a rakétasilóban robban fel a saját atom rakétád...:D

Szerintem az oroszok meg se mernék nyomni az indítógombot, ők is kételkednek a cuccok müködőképességében

2022. aug. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
A GDP vagy a pénz nem minden.
2022. aug. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%
Amerikaiaktól
2022. aug. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Onnan hogy éhezik a nép 80%-a, a fidesz ellopott pénzéből is fenn lehetne tartani ennyi atomot.
2022. aug. 25. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!