Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha úgy döntenének, hogy...

Ha úgy döntenének, hogy Magyarországon visszaállítják a sorkatonaságot, azt megtehetnék, hogy csak úgy hirtelen, bármiféle előzetes hír nélkül jelentik be?

Figyelt kérdés

Tehát, hogy nem keringenek sem pletykák, sem hivatalos hírek hetekkel előtte. Hanem egyszercsak Viktorunk hirtelen bejelenti, hogy a sorkatonaság visszaállítva, azonnal érvénybe is lép, onnantól nem hagyhatja el bárki az országot, határellenőrzések visszaállítva.

Ezt így megtehetnék? Vagy egy ilyen volumenű bejelentést mindenképpen megelőznének kiszirvárgások?

Csak kíváncsiságból kérdezem. Nem Magyarországon élek, és nem is vinnének el, mert anno alkalmatlan voltam sorozáson. És azt most hagyjuk, hogy mekkora esély van rá, vagy mennyi logika lenne a visszaállításban. A kérdésem erről a részéről szól, hogy a bejelentés és az életbe léptetés jöhetne-e ilyen hirtelen.



2022. nov. 2. 10:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
40%
Orbán most már gyakorlatilag bármit megtehet. Teljhatalommal bír.
2022. nov. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
97%

Nézd

Lakáskassza eltörlése

KATA eltörlése


Biztos van émg egy halom, sőt, amióta rendeletekkel kormányoznak egyre több. 0 hatástanulmány, 0 felmérés, másnaptól bevezetik, ennyi.


És szerintem a sorkatonaságra ez fokozottan érévnyes, hisz hatástanulmny nélkül is tudható, hogy az emberek meg fognak indulni a határok felé, ha bejelentik. Deeeee a múlthéten hozott szabályok szerint ha a behívód előtt lépsz le, az is ugyanúgy büntethető lesz, mintha a konrkét besorozástól menekültél volna el.

2022. nov. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Isti22 ***** válasza:
51%
Volt már rá példa korábban többször, hogy derült égből óriási változásokat jelentettek be (legutóbb pl. a KATA)
2022. nov. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
2: Tehát ha teszem azt valaki most kiköltözik külföldre, és 3 hónap múlva visszaállítják a sorkatonaságot, akkor az is lelépettnek minősül és büntetik, ha Magyarországra teszi a lábát?
2022. nov. 2. 10:41
 5/24 anonim ***** válasza:
94%
Azért azt majd csak észrevesszük, ha elkezdik építeni/felújítani a laktanyákat.
2022. nov. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
5: Igen, én is erre gondoltam. Hacsak nem hozzák vissza a határárzárat már a felújítások kezdetekor.
2022. nov. 2. 10:47
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

4, én úgy értelmeztem a dolgot, hogy

1 meghozzák a törvényt, hogy besorozás következik

2. kiküldik a behívókat


De ha már a behívó megérkezése előtt lelépsz - azaz officially nem lettél tájékoztatva arról, hogy be kéne vonulnod - akkor is büntehtető vagy.

Nyilván miután létezik köztájékoztatás, így tudni fogod, hogy számíthatsz-e behívóra.

2022. nov. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
92%

Visszavezethető a sorkatonaság jogszerűen, de a határokat nem lehet csak rendkívül indokolt esetben lezárni. Ilyen helyzet meg nincs, nem akarja senki megtámadni az országot.

NEM lesz sorkatonaság, sem katonai, sem gazdasági, sem politikai okból. Utóbbiról annyit, hogy aki visszavezeti az azonnal el fog bukni egy csomó szavazatot - sokkal többet mint amit a tanártüntik, kata és egyebek hatására bukott.

2022. nov. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
8: A pandémia alatt is lezárták a határokat.
2022. nov. 2. 11:32
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Altalanos sorkatonasag meg alapbol bem lesz, nem fognak mindenkit azonnal behivni. Se kapacitas se semmi mas nincsen hozza. Eloszor amugy is a tatakekosokat hivnak be. Plusz a gazdasagnak mukodnie is kellene, egyaltalan nem indokolt az osszes ferfit behivni.
2022. nov. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!