Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Akik leszólják azokat, akik...

Akik leszólják azokat, akik kibújnának egy esetleges sorozás alól, ők maguk vajon bevonulnának, ha háború törne ki?

Figyelt kérdés

Itt is, meg Facebookos postoknál is olvastam már olyan kommenteket, ahol az illető meglehetősen lenézően nyilvánult meg azokról, akik azt írták, hogy ha Magyarország háborúba keveredne, akkor ők elmenekülnének, meg igyekeznének megúszni, hogy a seregbe vigyék őket. Jönnek avval, hogy az állampolgársággal nemcsak jogok, hanem kötelességek is járnak. És hogy mekkora gyáva puhány az, aki kibújna a katonaság alól.

De kérdem én, ha csakugyan háború törne ki, akkor ők maguk vajon emelt fővel vonulnának be?

Az meg különösen képmutató, amikor olyan mondja ezt, aki életkorban már bőven a katonakorúság maximuma fölött van, ergo, semmiképp nem vinnék el.



2022. nov. 19. 10:41
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
24%
Van ennek bármi aktualitása?
2022. nov. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Mégis mi más lenne az aktualitás, mint az orosz-ukrán háború esetleges átterjedése? De amúgy általánosságban is kérdezhetném, nincs olyan szabály, hogy csak a jelenről szabad kérdezni.
2022. nov. 19. 10:52
 3/26 anonim ***** válasza:
91%
Épeszű ember nem vonul be háborúzni egy olyan elitért, amelyik magasról xarik rá!
2022. nov. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

A bakákat régen is erőszakkal fogták, sosem volt másképpen. Ha a 2. világháborúban megjött a SAS behívó, akkor sokat kockáztatott az, aki megpróbált kibújni alóla. Az volt a borítékra írva egymás alá, hogy: Sürgős, Azonnal, Sürgős és ezt illett komolyan venni.

Egyébként már az első világháborúban több volt civil áldozat, mint a katona, a másodikban sokkal több, mert ugye vajon mennyi fegyveres volt Hirosimában és mennyi civil?

A lakosságnak nincs rohamsisakja, meg golyóálló mellénye, vegyvédelmi ruhája, aztán nézd csak meg az ukrán panelházakat, ha beveszi magát egy mesterlövész, akkor kilövik onnan és van mellette több tucat fegyvertelen áldozat, vagy most az infrastruktúra üzemeltetői szinte mind civil ukránok, de egyenlőre még mindig kímélik a lakosságot, ám sor kerülhet - ha már a jövőről beszélünk és feltételes módban - az igazán nagy hatású fegyverek bevetésére is és sajnos a lakosság is célponttá válhat, az ipari, a termelő erő, mert eddig a civil áldozatok csak járulékos veszteségnek számítottak.

Én ugyan már túlkoros vagyok, de eddig sem ért véget a háború, ha már kevés lett a behívásra alkalmasok száma, egyre kijjebb tolták a korhatárokat minden hadseregben és az ilyen Volksbund jellegű öregekből és gyerekekből álló csapatokat még ráadásul fel sem szerelik rendesen, mert ha sorra kerülnek, már fegyver sincs sok és mindenképpen alacsony a harcértékük, nem érdemes rájuk sok figyelmet pazarolni.

A jelen és a jövő háborúiban valójában a harcolók vannak, vagy lesznek nagyobb biztonságban, minél modernebb jelleget ölt a csatározás, annál jobban. A civilek közül kevesen jutnak majd atombiztos óvóhelyre, de még a Metro alagútjaiba is és az ellátmány javát is a katonák kapják, tanú rá Leningrád, ahol főleg a lakosság halt éhen, mert amit csak lehetett a harcolóknak adtak.

Ugyanez simán megeshet nagyobb méretben, mert meglehet, hogy egész Ukrajna egy nagy Leningrádi katlanná változik és már nem is vagyunk ettől messze, pontosabban ez mindig is benne volt a háborúkban, mert a város, vagy várostromok során is annak adták az egyre csökkenő élelmet, aki fegyvert bírt még fogni és azok nem az öregek, gyermekek, meg az asszonyok voltak, tanú rá a történelem.

2022. nov. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

4: Ez világos. De a kérdésem az, hogy akik lenéző kommenteket nyomnak, vajon örömmel, bármi ellenvetés nélkül vonulnának befele, ha kényszerítenék őket?

Na jó, elvileg megvan az esélye, hogy az ilyen kommentelők egy része hivatásos katona, aki ha kell, akár meg is hal a hazájáért, mert fanatikus szemlélete van. De az esetek többségében szerintem inkább egészségileg alkalmatlan és/vagy túlkoros fotelhuszárok pampognak.

2022. nov. 19. 12:11
 6/26 anonim ***** válasza:
92%
Én katona vagyok,de nem nézem le azokat akik elmenekülnének.A háborúban semmi dicsőség nincs,ha még lenne is,holtan sokra nem mész vele.Teljesen érthető ha valaki nem akar embert ölni és meghalni se főleg ha családja is van.Amúgy igen,nagyrészt csak a kanapé huszárok tolják ezt a szöveget,akik amint fegyvert kapnának elsőként próbálnának menekülni.
2022. nov. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
85%
Megnézném a sok fotelrambo kis kukit, akik ide írogatnak, hogy mit csinálnának, ha kizavarnák őket a frontra. Lenne nagy sírás-rívás mikor kiderül, hogy ott nincs respawn és ha eltalálnak az bizony fáj...
2022. nov. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
56%
Ugyan már, csak a fegyvert még életükben nem látott kis hülye Pistikék játsszák itt a nagy szuperrambót
2022. nov. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
33%
Ha a Gyurcsány vezette koalíció nyert volna, akkor mehetnénk háborúzni egy olyan országért, amihez semmi közünk nincs. Mert szerinte: "Pocsék ember az, aki nem akar meghalni Ukrajnáért".
2022. nov. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

#9

Ne már, tényleg ezt mondta?

Nincs erről valami konkrétum, egy videó, vagy legalább egy újsághír?

Nem meghazudtolni akarlak, félre ne értsd, de minden komolyabb írásnál feltüntetik a forrást én azért jelen esetben ezt igényelném, mert ez tényleg egy nagy horderejű kijelentés lenne.

2022. nov. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!