Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mit jelent az, hogy Észtország...

Mit jelent az, hogy Észtország ki kívánja terjeszteni a Balti-tengerből nyíló Finn-öböl fölötti ellenőrzési zónáját? Mi ez az ellenőrzési terület? Lezárhatják a hajózást Szentpétervár felé?

Figyelt kérdés

[link]


Ha blokádot csinálnak, az a nemzetközi jog szerint katonai agressziónak számít, ami kiválthat akár egy NATO-Oroszország háborút is. Bár ha Észtország lép fel agresszorként, akkor arra az V. cikkely nem vonatkozik, a csatlakozás a blokádhoz, esetleges tengeri csatákhoz önkéntes lenne.



2023. jan. 24. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
Azt jelenti, hogy az ész-tek, ész-telenek, vagy nagyon szeretnék, hogy az első atom náluk landoljon.
2023. jan. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%
Az észtek átmentek öngyilkos módba.
2023. jan. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
42%

Annyira bírom, amikor valaki kérdez valamit, de már egyből blokádot meg háborút vizionál, holott nyilvánvalóan fogalma sincs arról, hogy egy ilyen lépésnek milyen következményei vannak, különben nem kérdezne. A sok idióta, mint NaposGyuluska, meg adja alá a lovat az ostoba beböfögéseivel.


Nem, ez nem számít blokádnak, sem katonai aggressziónak, egyszerű szimbolikus, jogi lépésről van szó. Észtország kiterjeszti 40km-re a partszakasztól számítva az ellenőrzési zónáját, vagyis azt a területet, amelyet Észtország magáénak tart. Azok a hajók, amelyek Észtország vizein áthaladnak, értelemszerűen be kell tartaniuk az észt törvényeket, illetve hadihajók ezekre a területekre nem hajózhatnak be.


A valóságban persze mivel Észtország csak jelképes haditengerészettel rendelkezik (a cikk még picit szépíti is a helyzetet, Észtországnak csupán pár járőrhajója van, jelentéktelen fegyverzettel), ez semmit nem jelent, maximum hogy a Szentpétervárra tartó kereskedelmi hajók pici kerülőt tesznek. Oroszország eddig is előszeretettel szegte meg más országok légterét illetve vizeit, ez sem fog változni a jövőben (egészen addig, amíg a NATO meg nem unja, és felfüggeszti az adott repülő vagy hajó létezését, amire természetesen bőven van képessége).

2023. jan. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

#

Atya ég, mekkora egy baromarc vagy! Abból propaganda írásból ki tudod hámozni az egy biteddel, hogy miről is van szó? Lefordítom neked, egyszerű szavakkal, hogy fölfogd mit akarnak. Van egy pöcsköszörű ország, ami a NATO szoknyája mögül, bejelenti, hogy a nemzetközi vizekből magához vesz 20 km plusz sávot, aminek egyedüli értelme csak annyi, hogy basztassa az arra menő orosz hajókat. Ereje nincs hozzá hogy ténylegesen birtokba vegye a területet, de majd nagy lesz a pofájuk amikor naponta bejelenthetik, hogy hány orosz hajó sérti meg a felségvizeiket. Azon kívül, hogy egy puskaporos hordóban tovább szítják a feszkót, az égadta világon semmi értelme sincs. Kb ugyan az a szitu, amikor elkezdtek izmozni jogsértően a kalinyingrádi vasúttal, aminek a vége az lett hogy visszakozót fújtak amikor már elég meleg lett a helyzet. Ezek a balti országok teljesen úgy viselkednek, mint az a kis hülyegyerek, aki a bátyja mögé bújva rugdossa a játszótéren a többi gyereket, aztán marhára pofára fog esni amikor egyedül kell lemennie.

2023. jan. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Akkor ez azt jelenti, hogy ezután a felségvizei nem a parttól 20 km-es sáv, hanem 40 az új szabályozás szerint?

Viszont ez a nemzetközi jogot nem írja felül, így más országok mondhatják, hogy Észtország felségvizei csak a parttól 12 mérföldig vannak.

Kína is hiába hozott döntést arról, hogy a Dél-Kínai tenger kínai vizeknek számít, ezt más országok nem ismerték el, bár ott elsősorban a kizárólag gazdasági zónákról van szó.

Az is kérdéses, hogy Észtországnak megvan-e az ereje, akarata, hogy kikényszerítse más országok számára, hogy tartsák tiszteletben a tallini kormány ezen döntését. Egy katonai konfrontáció kezdeményezése Oroszországgal Észtország számára is kockázatos lehet, habár NATO tagként bátrabban lehet provokálni, elvileg mögöttük áll az Amerikai Egyesült Államok és a nyugati nagyhatalmak is.

2023. jan. 24. 23:00
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg. Gyakorlatilag aligha kockáztatnának egy kis tengervízért egy atomháborút.
2023. jan. 25. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy USA bujtogatja a háttérből?
2023. jan. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!