Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az 1.vhba amikor az USA...

Az 1.vhba amikor az USA hadbalépett akkor a németek a korlátlan tengeralattjáró háborúval hogyhogy nem tudták kiszedni az amerikai csapatokat szállító hajókat? Mint a 2.ba az angoloknak szállító hajókat?

Figyelt kérdés

2023. febr. 3. 19:01
 1/4 kürasszír ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


A németek pont úgy elveszítették 1917-re az I. világháborúban a tengeralattjáró háborút, mint elveszítették azt a II. világháborúban 1943-ra.

2023. febr. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 kürasszír ***** válasza:
94%
Mert ugye a II.világháborúban a német tengeralattjárók teljes vereséget szenvedtek.
2023. febr. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mert a csatornán jelentős angolszász fölény volt. A technika folyamatosan fejlődött pro és kontra. Nem tudtak a németek annyi tengeralattjárót építeni amennyit az angolszászok elsüllyesztettek esélyük sem lett volna elvágni az utánpótlást.

Az I. Vh-s tengeralattjárók elég kezdetlegesek voltak - hatótávban is. Amúgy meg ha ripsz-ropsz akkorát fejlődnek akkor átteszik a szállítási útvonalat Dél-Franciaországba. Ugyebár Olaszo. az antant oldalán harcolt. A Gibraltári szoroson meg nem mentek volna át a tengeralattjárók, arra meg esélyük sem lett volna hogy Afrikát megkerülve a Szuezi csatorna másik oldalát blokkolni tudják.

2023. febr. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Már az első világháború során is a német tengeralattjárók rengeteg kereskedelmi hajót süllyesztettek el.

Azonban az Antant hatalmak egészen Nelsonig nyúltak vissza a megoldásért, megszervezték a konvojokat, ahol a kereskedelmi hajókat hadihajók kísérték és ezzel a veszteségeik drámai módon csökkentek.

Egészen a II. világháború végéig az u-bootok csak tenger alá járó naszádok voltak, ahol viszonylag rövid időt tölthettek és a felszínen sérülékenyek voltak, a víz alatt meg lassúak, viszont már ekkor kezdték ellenük kifejleszteni az eszközöket, a szonárt, a vízibombákat, így egy jól védett konvojt meg sem mertek támadni.

Csupán a háború legvégén próbálták ki a farkasfalka taktikát két alkalommal, az egyiknek tágja volt Dönitz is hajóparancsnokként, de szerencsétlenül járt, mert valamiért a hajója felmerült a felszínre a konvoj közepén és mindenhonnan ágyúk meredtek rá, így meg kellett magát adnia. A másik kísérlet sem vált be akkor, így nem riasztotta a tengernagyokat, azt hitte mindenki, hogy a tengeralattjáróknak többé nem lesz szerepük, de Dönitz emlékezett a kísérletre és később, a következő háborúban sikeresen újra élesztette a tengeri hadviselés ezen formáját a már sokat fejlődött u-bootokkal.

2023. febr. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!