Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az önkéntes katona és a...

Az önkéntes katona és a szerződéses katona között mi a különbség?

Figyelt kérdés

A szerződéses katonai szolgálatért is járhatnak felvételi pontok?

Ugyanannyit keress mindkettő? Vannak kisebb-nagyobb hátrányok a kettő között?

Gondoltam ,hogy kipróbálom a katonaságot de előbb utóbb szeretnék egyetemre menni mérnökire és nem ártana ha egy kis pénzt is összegyűjtenék.

Az érettségim közepes lett csak utána jöttem rá, hogy pontosa mit akarok, ezért újra kell írnom a matekot és szakmait. Gondoltam, hogy belefér egy pár év katonai szolgálat. Úgy tudom, hogy a szerződéses minimum 3 év amit még éppen szívesen elvállalok, főleg ha ezért is járna egyetemi pont. Melyik ajánlatos nekem? Nem akarok hivatásos lenni, utána mindenféle képen egyetemre akarok járni.


2023. máj. 22. 20:37
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Semmi. Nincs olyan hogy önkéntes katona. Van a szerződéses, a hivatásos meg a tartalékos.
2023. máj. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1

A hivatalos honvédelem weboldala szerint van.

2023. máj. 22. 20:44
 3/4 anonim ***** válasza:
83%

"Gondoltam, hogy belefér egy pár év katonai szolgálat."

Ne pazarold el a fiatal éveidet ilyen hülyeségekre. Az a pár év sokat fog számítani, amikor a munkaerőpiacra mész, és a veled egykorúaknak már lesz 2-3 év munkatapasztalata, te meg majd ott állsz friss diplomásként és panaszkodsz az ismerőseidnek, hogy nem vesznek fel sehova. Ha muszáj kihagynod 1-2 évet, akkor menj el rendes állásban dolgozni addig, abból tudsz pénzt gyűjteni és az ott szerzett tapasztalatot a későbbi életedben is hasznosítani tudod majd.

2023. máj. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#3

Ez engem nem zavar és magánvállalkozás a végcélom.

Nem csak én vagyok egyedül aki kihagy néhány évet.

Olyanról is halottam akinek sikerült egyetemre kerülni de többször kellet évet ismételnie.

2023. máj. 22. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!