Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Néhányan, de tényleg igen...

Néhányan, de tényleg igen kevesen, miért gondolnak vissza úgy a sorkatonaságra, hogy az életük legnagyobb története volt? Vagy csak elmúlt fiatalságukat szeretnék visszakapni?

Figyelt kérdés

Szerencsére nem sok ilyen van, de én tőlük is elvitatom, hogy ez meghatározó élmény lehetett, a normálisabbja ezt inkább elfelejti, semmint hogy észben tartsa ezt a rémálmot. Mondják még azért, mert jókat lehetett inni, csajozni meg hogy életre szóló barátságok köttettek ott. Igen, de mindezt az ember katonaság nélkül is képes produkálni, és mivel mindenkit bevittek, a Néphadseregnek nem volt semmilyen presztízse a társadalomban. Plusz értelmetlen utasításokra gondolkodás nélkül kellett ugrabugrálni. Tehát nem értem azt, hogy ez mitől lett volna "élmény".

A mai Honvédség persze nem így működik, de nem is arról van most itt szó.


2023. jún. 5. 08:04
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
83%
A mai nem így működik?
2023. jún. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
50%
Egyrészt úgynevezett értelmetlen utasítások nem voltak. Kiképzés volt és a neked értelmetlennek tűnő utasítások arra voltak hivatottak, hogy egyrészt növeljék a stressztűrésed, másrészt ne kérdőjelezd meg. Ennek sokkal nagyobb a fontossága mint hinnéd. Harchelyzetben ha te azon kezdesz vakarózni, hogy neked az "utasítás" értelmetlennek tűnik lehet hogy több esetleg több tíz ember halálát is okozhatod vele. Az meg nem igaz hogy nem volt presztízse, a katonákat eléggé tisztelte a polgári lakosság, felvették ha stoppolt, volt aki meghívta őket ebédre vagy sörre. Az élmény része meg az volt, hogy máshol egyszerűen ezt nem élhetted meg.
2023. jún. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
41%
Másrészt én nem a Néphadseregben voltam, hanem a már rendszerváltás utáni Magyar Honvédségnél, ahol ilyen fogkefével súrolós horrortörténetek egyáltalán nem estek meg. Majd aki abban az időben volt leírja a Néphadseregnél volt-e ilyen, mivel én nem akkor voltam, nem is szeretnék ebbe belefolyni. Nálunk biztos hogy nem, az ilyesmit nagyon szigorúan büntették.
2023. jún. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
18%
Így van, egyrészt fiatalok voltak, plusz gyakorolhatták a seGbeturit.
2023. jún. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 A kérdező kommentje:

1-es ezt úgy értem, hogy azért nem, mert nem visznek be mindenkit akarata ellenére. Aki akar, csatlakozhat, a hivatásos hadseregé a jövő mindenhol.


2-es: olyan mint te is vagy? Biztos vagytok néhányan, nem tudom pontosan.


3-as "arra voltak hivatottak, hogy egyrészt növeljék a stressztűrésed, másrészt ne kérdőjelezd meg. Ennek sokkal nagyobb a fontossága mint hinnéd."


Ne zavarjon meg hogy ennek semmi értelme, az élet szerencsére nem erre épül, harci helyzet meg nincs és nem is lesz nálunk biztosan nem a közeljövőben. Aki akar mehet, aki nem arról meg kopjanak le.


"a katonákat eléggé tisztelte a polgári lakosság, felvették ha stoppolt, volt aki meghívta őket ebédre vagy sörre."


Ez így általánosságban biztosan nem igaz, meg ők sem mindig tisztelték gyökér feljebbvalóikat.

2023. jún. 5. 09:15
 6/52 anonim ***** válasza:
63%

Miért vitatod el tőlük, ha saját egyéni meglátásuk alapján nekik ez élmény volt? Katonaságon kívül is voltak élmények, de bevonulni kötelező volt, nem ők döntötték el, hol szereznek élményt. Ha meg végül meglátták a dolgok naposabb oldalát ebben is, az neked miért gond?


Sokan a kollégiumi éveket mondják élménynek utólag, mások meg alig várták, hogy vége legyen. Máshogy éljük meg a dolgokat.

2023. jún. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
72%

"Ne zavarjon meg hogy ennek semmi értelme, az élet szerencsére nem erre épül, harci helyzet meg nincs és nem is lesz nálunk biztosan nem a közeljövőben. Aki akar mehet, aki nem arról meg kopjanak le."


Én aztán ki nem állhatom, amikor valaki visszasírja a sorkatonaságot, de szerintem azt marhára félreértetted, amit a #3-as írt.


Azt mondta, hogy azoknak az utasításoknak a kiképzés szempontjából volt célja, nem azt, hogy a mindennapi életben milyen hasznos a harctéri kiképzés.


Mondjuk hozzáteszem: valójában egy csomó haszna van a harctéri kiképzésnek a mindennapi életben is, de azt máshonnan is meg lehet oldani, nem kell azért két évre eltűnni a civil életből.

2023. jún. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
42%

" harci helyzet meg nincs és nem is lesz nálunk biztosan nem a közeljövőben."


Természetesen Zsótika! Az oroszok sem fogják megtámadni ukrajnát, ezt a hülye is tudja! :D

2023. jún. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
68%

"Sokan a kollégiumi éveket mondják élménynek utólag, mások meg alig várták, hogy vége legyen. "


Korrekt! Én például azt utáltam, púpnak se kéne a hátam közepére. És én sem értem mért fáj a kis pávusnak ha más jól érezte magát valahol. Jó, mondjuk nekem jól esik, hogy neki mindenhol szar. :D

2023. jún. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
20%

"Azt mondta, hogy azoknak az utasításoknak a kiképzés szempontjából volt célja, nem azt, hogy a mindennapi életben milyen hasznos a harctéri kiképzés."


Korrekt, nem állítottam olyat, hogy a polgári életben bárki hű de nagy hasznát vette. De harci körülmények közt az élete ettől függött. Ez olyan mint mikor valaki földhöz veri magát a diplomájára, de öt percet képtelen lenne életben maradni egy lövészárokban. És mondok egy viccet: Egy hullából se lett még kiváló programozó!


Muhhahahhaha...

2023. jún. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!