Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az USA-ban egy valós helyzetbe...

Az USA-ban egy valós helyzetben ennek lett volna realitás?

Figyelt kérdés

Most nézem újra sokadszorra az Egy becsületbeli ügy c. filmet. Ebben a Tom Cruise által játszott főszereplővel kapcsolatban többször felmerül, hogy ha az ügy kapcsán sokat "szórakozik" magas rangú tisztekkel, megvádolja őket valamivel, akkor majd az ő karrierjét később ellehetetlenítik a seregnél illetve ügyvédként.

Azt még értem, hogy informális módon tehetnek ellene. De konkrétan az is elhangzik a filmben, hogy hadbíróság elé állíthatják.

A kérdésem az, hogy ez megtörténhetne egy valós helyzetben az USA-ban? Tehát beidéztet egy tanút a hadbírósági tárgyalásra, hogy kiderüljön az igazság, és ezért később őt állíthatják hadbíróság elé?



2023. jún. 9. 20:31
 1/6 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Nem vagyok az USA-jog szakértője, de így egy ilyen helyzetben szerintem ez nem történhet meg.
2023. jún. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Pusztán ezért nem, de találhatnak más ürügyet.
2023. jún. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól emlékszem a filmre, arról volt szó, hogy a bíróság előtt provokálja Jack Nicholsont, hátha fel tudja hergelni annyira, hogy maga mondja ki, hogy megtette. És erre utaltak többször, hogy ha nem jön be, akkor akár - mondjuk rágalmazásért, ilyesmiért - még a hadbíróság is benne lehet a pakliban.
2023. jún. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
De amúgy jó, hogy felemlítetted, újra megnéztem a magyar szinkronos bírósági jelenetet. Még mindig hidegrázós...
2023. jún. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Na, visszanéztem: az volt a mondás, hogy ha bizonyíték nélkül megvádol egy magasabb rangú tisztet, az etikai vétségnek minősül, ami bekerül az aktájába, és kb 0 megbízást fog kapni onnantól.


Magyarul: nem azért kerülne bíróság elé, mert beidéz egy tanút, hanem a megalapozatlan vádaskodás miatt. Mivel bizonyítéka nem volt, ha Jack Nicholson nem vallja be az esetet, akkor semmi más nem lett volna a kezében.


Hogy ez mennyire valós, azt nem tudom, de hihetőnek hihető.

2023. jún. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen.

Minden fejlettebb jogrendszerű államban a hamis vád bűncselekmény.

Annak határára ha elmegy magasabb rangú tanúval szemben fegyveres erők állományába tartozó védőügyvéd az etikai vétség, mert neki a fegyveres erők etikai kódexe szerint tisztelettel kell viselkednie egy magasabb rangúval szemben.


Aztán ha súlyos etikai vétsége van egy tisztnek akkor felmentik, vagy csak ellehetlenedik a karrierje, után ha felmentését kéri akkor sem "honorable discharge" (becsületesen szolgált) módon tud leszerelni. Ja pedig nem így távozott USA-ban valaki fegyveres erőtől az már nem jó ajánlólevél bizalmibb állásba...



Itt a tengerészeti védőkre vonatkozó etikai szabályzat:

[link]


Szépen benne van, hogy egyszerre várnak a védőktől tengerészet iránti lojalitást, és az ügyfél professzionális képviseletét.

2023. jún. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!