Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A 80-as években (1980-1990)mil...

A 80-as években (1980-1990)milyen gyakori volt, hogy orosz katonák járőrőztek a polgári lakosság között vmelyik csepeli lakótelepen budapesten?

Figyelt kérdés

olyanok válasza érdekel, akik akkoriban csepelen laktak, és emlékeznek vmire.

köszi


2023. jún. 9. 21:07
1 2 3
 1/25 MDaniel98 ***** válasza:
69%
Nem éltem még akkor, de nem hiszem, hogy a korabeli embereket annyira érdekelte/zavarta volna.
2023. jún. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 konteós ***** válasza:
87%
nem volt ilyen sehol, főleg nem 1980 után
2023. jún. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
90%
Sosem láttam ilyet, pedig a közelben volt egy szovjet laktanya.
2023. jún. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
1989-ben láttam két szovjet katonát a Keleti pályaudvaron. Pontosan úgy járkáltak fel-alá mint egy rendőrjárőr páros. Nem tudom, ez mennyire volt szokványos, de számomra elég feltűnő jelenség volt.
2023. jún. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

1-es, nem az érdekel, hogy kit zavart, kit nem, hanem, hogy tényszerűen ez előfordult-e.


2-es, te éltél akkor csepelen? csak akkor valid amit mondasz, minden más feltételezés.



3-as, helyileg hol éltél, hány éves voltál a 80-as évtizedben?


hol tudnám ezt leellenőrizni biztosra, hogy megtöntént-e ilyen akkoriban csepelen?


aki mesélte, úgy mondta, hogy máig a fülébe cseng a csepelen járőrőző katonák bakancsának, menetelésének a zaja, és hogy őt ez az élmény traumatizálta.


az illető 1977-ben született...

2023. jún. 9. 21:39
 6/25 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem az illető nem normális. Kérdés, tízévesen mennyire értette az egyenruhákat. (magyar katona, munkásőr stb)
2023. jún. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
93%
Orosz katonák sehol nem járőröztek hazánkban abban az időben. Orosz katonai rendészek lehettek esetleg, de azoknak semmi közük nem volt a polgári lakossághoz.
2023. jún. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

7

úgy érted, az orosz katinai rendészek nem mentek be biztosan lakótelepekre csepelen?

nem vagyok ismerős csepelen, volt ott a 80-as években vmi laktanya, vagy bármi, anmi miatt orosz katonák megjelnhettek?


az illető a rendszerességet emelte ki, hogy mentek a házak között a bakancsukban, és ő ettől félt.

2023. jún. 9. 23:08
 9/25 A kérdező kommentje:
még egy kérdés felétek: a 70-es és a 80-as években, egészen a rendszerváltásig, 1990-ig járt-e börtön azért, ha valaki farmernadrágot viselt, vagy kólát ivott?
2023. jún. 9. 23:17
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Az orosz katona és az orosz katonai rendész között óriási a különbség.

Orosz közkatonák nem hagyhatták el a laktanyát szórakozás céljából, azt csak a tisztek (azok közül sem mindnek a) kiváltsága volt. Ebből kifolyólag az orosz katonai rendészeket is elég ritkán lehetett látni. Orosz (illetve szovjet, de maradjunk az orosznál, bár az nem fedi a valóságot) tisztek azért mászkáltak a városokban, sefteltek, szórakoztak (kocsmáztak), volt akinek a családja is itt élt, voltak elkerített orosz tiszti lakótelepek, de nem igazán keveredtek a polgári lakossággal (igazából tilos is volt nekik, és akit azon kaptak, hogy túlságosan kezd itt beilleszkedni, azt könnyen áthelyezték a világ másik végébe).

Az meg egészen biztos, hogy magyar lakótelepeken nem masíroztak, járőröztek orosz katonák.

2023. jún. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!