Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Franciaország el fogja tűrni,...

Franciaország el fogja tűrni, hogy visszaszorul a hagyományos befolyási övezetében vagy katonai agresszióhoz nyúl, mint Oroszország?

Figyelt kérdés

Az nem lenne a gyengeség jele, ha egy nagyhatalom nem őrzi, védelmezi a befolyási övezetét?

Franciaország sokszor Európa, az EU vezető katonai nagyhatalmaként tekint magára, de mintha kezdene visszaszorulni Nyugat-Afrikában, ami hagyományosan francia érdekszféra. A korábbi években, évtizedekben számos katonai intervenciót hajtottak végre a térségben, hogy megőrizzék a francia befolyást.



2023. aug. 15. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Az a helyzet, hogy manapság már teljesen más mint anno a francia gyarmatok idején. Semmi hasznuk nincs a befolyásból csak a pénz pazarolják rá.
2023. aug. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Ha csak 1 hét alatt meg nem adják magukat.
2023. aug. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Franciaországnak ma is 14 gyarmati országa van úgy, hogy természetesen uniós ország...ezért nem a reguláris hadserege, hanem az idegenlégiója tart rendet a lázadó gyarmatokon...


Nos a 14 országból menekülnek a feketék a kizsákmányolóikhoz, hogy visszavegyék, amit a gall kakas ellopott....

A bökkenő az, hogy ezek az országok, mint pl Francia, követeli a leghangosabban a migránsok szétosztását, többek közt hozzánk..


Hát nem...kiraboltak akit lehetett, most mi fogadjuk be azokat, akik nem kellenek?


Franciaország kénytelen lesz eltűrni az egyre növekvő lázadásokat...

2023. aug. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Niger lakossága tízszeresére nőtt az utóbbi 70 évben és most a népesség fele 14 éven aluli. Rengeteg embernek kellene munkát adni. A teljes népesség most 27 millió és nagyon gyorsan nő.

Csupán az ásványkincsek nem biztosíthatnak jólétet egy ilyen nagy országnak.

Az uránbányák 34%-ban a nigeri állam, 66%-ban nyugati multik, főként francia állami cégek tulajdonában vannak. Ha Nigerben végbemenne egy szovjet/oroszbarát kommunista fordulat és államosítanák, közösségi tulajdonba vennék teljesen a bányákat, az sem hozna csodát. Hosszú távon ártana is, mivel évtizedekre elriaszthatja a külföldi tőkét, nem érkeznének beruházások. Inkább visszavetné a fejlődést.


A modern gyarmatosításból nem csak a gyarmatosítók, de a gyarmatosított országok is profitálnak. Nem véletlen, hogy az afrikai országok sorba állnak Kínánál is, hogy náluk fejlesszenek. De említhetnék akár Magyarországot is, végül is mi is félgyarmati sorban vagyunk. Igaz, hogy a német, francia multik Magyarországot is kizsákmányolják, kiviszik a profitot, de tőkét is hoztak, embereket foglalkoztatnak, termelnek, előnye is származik belőle az országnak, sokan örülnek nekik. És most már Kína is terjeszkedik nálunk, Debrecenben 2000 milliárdért építenek gyárat.

2023. aug. 15. 22:50
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem a franciáknak meg kell(!) próbálniuk visszaszerezni a befolyást, elsősorban az urán miatt.

Valószínűleg valami ürügyet fognak kreálni a beavatkozásra, bár én inkább nemzetközi (ENSZ) misszióra tippelnék.

A legegyszerűbb lenne az afrikai 'baráti' országok inváziója, de a Soros féle manipulációkkal is lehet egy belső ellenzéket szítani és polgárháborút kirobbantani, amit így, vagy úgy majd lehet támogatni.

A NATO-Russia ellentét miatt gyakorlatilag újabb hidegháborúban vagyunk és ennek felmelegedése egy atomháború keretében egyre valószínűbb, így az urán stratégiai erőforrásként duplán számít, egyrészt meg kell szerezni, másrészt meg kell akadályozni, hogy az ellentábor tegye rá a kezét.

A több évtizedes béke jóvoltából az urán jelentősen veszített az értékéből, meg a nukleáris energiatermelés helyetti alternatív módszerek preferálása következtében, de most megint hallatlanul értékessé kezd válni, mert mindkét trend megfordulni látszik, a békefolyamatok helyett kardcsörtetés van, az energiahiány következtében az atomerőművek adják megint a jövő alternatíváit.

A játszmában a négerek számítanak a legkevésbé.

Annak idején én a Varsói Szerződés katonája voltam és azért imádkoztunk, hogy a szövetségesünk elég erős legyen, hogy meglegyen az elrettentő ereje és ez most sincs másképpen, csak a szövetség változott, mert jelenleg az az elemi érdekünk, hogy a francia erőművekbe legyen olcsó hasadó anyag és legyen annyi robbanófej, hogy a háború árnyékában békében élhessünk, különben megette a fene az egészet.

2023. aug. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kürasszír ***** válasza:
33%

# 3


IDÉZLEK: "Franciaországnak ma is 14 gyarmati országa van úgy, hogy természetesen uniós ország...ezért nem a reguláris hadserege, hanem az idegenlégiója tart rendet a lázadó gyarmatokon..."


Ezt az butaságot honnan vetted? Konkrétan semmi sem igaz az állításaidból.


1.) Franciaországnak nincs "14 gyarmati országa", konkrétan egyetlen gyarmata sincs már.


2.) A francia Idegenlégió (Légion étrangère) konkrétan a francia reguláris Szárazföldi Hadsereg (Armée de Terre) része, az Idegenlégió egyes alakulatai pedig a francia Szárazföldi Hadsereg egyes dandárjaiba, illetve területi parancsnokságai alá vannak beosztva. Azaz az Idegenlégió nem elkülönülve, önállóan létezik, hanem a francia Szárazföldi Hadsereg hadrendjébe van egységenként szétosztva betagolva.

2023. aug. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kürasszír ***** válasza:

# 3


Mellesleg a francia Idegenlégió 1831-es megalakulása óta soha nem volt önálló, mindig a francia Szárazföldi Hadsereg részeként, annak szervezeti keretébe, hadrendjébe beosztva létezett.


Lajos Fülöp francia király (1830-1848) 1831. március 9-i királyi rendelete, mely létrehozta az Idegenlégiót is leszögezte, hogy az Idegenlégió szervezetileg a francia hadsereg része.


LÁSD:


"Louis-Philippe, roi des Français, à tous présents et à venir salut ;


Vu la loi du 9 mars 1831 :


Sur le rapport de notre Ministre Secrétaire d’État au Département de la Guerre : Nous avons ordonné et ordonnons ce qui suit :


Art. 1 – Il sera formé une Légion composée d’Étrangers. Cette Légion prendra la dénomination de Légion Étrangère.

Art. 2 – Les bataillons de la Légion Étrangère auront la même formation que les Bataillons d'infanterie de ligne.

Art. 3 – Pour la solde, les masses et son administration, la Légion Étrangère sera assimilée aux régiments français. L'uniforme sera bleu avec le simple passepoil garance et le pantalon de même couleur, les boutons seront jaunes et porteront les mots Légion Étrangère.

Art. 4 – Tout Étranger qui voudra faire partie de la Légion Étrangère ne pourra y être admis qu'après avoir contracté, devant un sous-intendant militaire, un engagement volontaire.

Art. 5 – La durée de l'engagement sera de trois ans au moins et de cinq ans au plus.

Art. 6 – Pour être reçus à s'engager, les Étranger devront n'avoir pas plus de quarante ans, et avoir au moins dix-huit ans accomplis, et la taille de 1m55. Ils devront en outre être porteur d'un certificat d'acceptation de l'autorité militaire constatant qu'ils ont les qualités requises pour faire un bon service.

Art. 7 – En l'absence de pièces, l’Étranger sera envoyé devant l'Officier Général qui décidera si l'engagement peut être reçu.

Art. 8 – Les militaires faisant partie de la Légion Étrangère se pourront rengager pour deux ans au moins et cinq ans au plus. Les rengagements ne donneront droit à une haute paie qu'autant que les militaires auront accompli cinq ans de service.

Art. 9 – Notre Ministre Secrétaire d’État au Département de la Guerre est chargé de l'exécution de la présente ordonnance. Par le Roi :


Le Ministre Secrétaire d’État de la Guerre Signé : Maréchal SOULT Duc de Dalmatie

signé : LOUIS-PHILIPPE"

2023. aug. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!