Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mekkora volt a különbség...

Mekkora volt a különbség fejlettségben a náci Németország és a Szovjetunió közt?

Figyelt kérdés
Német katonák korabeli visszaemlékezései alapján kultúrsokként érte őket, amilyen állapotokat láttak a Szovjetunióban. A falvakban sok helyen teljesen lepusztult viskókban éltek az emberek, gyakran az állataikkal együtt. Alig volt bármi élelem, a higiénia pedig minimális. Az infrastruktúra nagymértékben hiányzott, nem voltak műútak, többek közt ez is nagyon lelassította a német hadsereget, hogy az óriási sárban egyszerűen elsüllyedtek a tankjaik, teherautóik. Németországban azért gondolom a válság utáni időszakban javult az életszínvonal és sokkal kulturáltabb körülmények közt éltek vidéken is.

2023. szept. 25. 18:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ég és föld a SZ.U-ban még kanibali

zmus is volt.

[link]

2023. szept. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyám és apám a '80-es években jártak a SZU-ban. Még akkor is, a nem túl gazdag és fejlett magyar szemmel is kultúrsokként érte őket, ami tapasztaltak. Az hagyján, hogy mi volt, vagy inkább mi nem volt a boltokban. De pl az egyik kisebb faluban, ahol jártak volt "a közcsap", ahol volt egy üveg pohár, és az egész falu abból ivott elmosás stb nélkül.
2023. szept. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hatalmasak voltak a különbségek! S azok most is. Oroszország eléggé "kétarcú", vannak csillivilli városok amikben járva csak a cirill betűk emlékeztetnek arra, hogy nem "nyugaton" vagy, de közben ott van a vidéki települések mélyszegénysége, olyan körülmények között hogy azt gondolnád Afrikában vagy csak itt fehérek az arcok.
2023. szept. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahol az "eszme" uralkodik, ott sötétség van. Én a "70-es években voltam Moszkvában és olyan szállodában szállásoltak el, amit a Nagy Mezőgazdasági Kiállításra a távoli vidékekről felutazó muzsikok számára építettek. A több ülőkés WC helyiségben a szaros klozetpapirt nem volt szabad lehúzni a vízöblítéses csészében, hanem a mellette levő drótkosárba kellett tenni, ugyanis a városi csatornarendszer még a cár atyuska alatt épült és kicsi volt a szennyvízcsövek keresztmetszete, a sok klozetpapir eltömte volna.
2023. szept. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
#4 ez nem csak Moszkvában, de Görögországban is így van, meg még egy csomó más országban is. Nagyon sok helyen alulméretezett a csatornarendszer a városokhoz képest (nem cserélték a növekedés ütemében).
2023. szept. 26. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Azon az áron lettek a kettes számú szuperhatalom, hogy az életszínvonal helyett az zöm a fegyverkezésre ment. Még a nagyon fejlett gazdasággal rendelkező nyugat-európai nagyhatalmak sem engedhették meg maguknak, hogy olyan atomarzenált és rakétaarzenált és rakétahordozó tengeralattjárót építsenek ki maguknak, mint a Szovjetunió (és az Egyesült Államok). Az angol, francia haderő/nukleáris ütőerő eltörpült a szovjethez képest. A nyugatnémetek azért is tudták az életszínvonalat olyan nagyon növelni, mert náluk nem törekedtek (részükre ezt nem engedték meg) a saját rakéta és atomfegyverzetre. Csak az egész világot (pár kivétellel) kezében tartó és kirabló USA gazdasága-életszínvonala bírta el egy hasonló erő kiépítési, fenntartási költségeit.
2023. szept. 26. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Így volt ez már Sztálin alatt is: erőltetett fegyverkezés meg iparosítás.

Faekével vette át Oroszországot és és egy atomfegyverzetű szuperhatalmat hagyott hátra.

2023. szept. 26. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon más volt, mint Magyarország. Én közvetlenül a SzU szétesése előtt jártam ott. A tisztaságot egészen másképpen értelmezték. Az étteremben a használt evőeszközöket egy drót tálcára tettük. Amikor megtelt a nagymellű (akkor ez varázsolt el) konyhás fogta és folyóvíz alatt jól megrázta az egészet és rakta ki tisztának. (Végiggondolva annak a hölgynek nem lehettek akkora mellei, amekkorára emlékszem)

A kollégiumban ahol laktunk rendszeresen volt rovarirtás, azokban a szobákban, ahol kérték. Mi fapapuccsal irtottuk a hatlábúakat (minket nem kérdeztek).

A buszokon külön ülőhely volt fenntartva a hadirokkantaknak és nyugdíjasoknak (inkább öregeknek). Sok öreg járt katonai egyenruhában, a kitüntetéseivel.

Ha a helyi vezetőnktől bármit kértünk/kérdeztünk/javasoltunk az volt a válasz, hogy "megkérdezem a komisszárt" (komisszár kb. párttitkár, pártmegbízott).

Az épületek még Budapesthez képest is elhanyagoltak voltak a turista útvonalakon kívül.

A falvakat csak vonatról láttam, de a lakott házak állapota és műszaki színvonala engem meglepett (volt lakóház, amit sufninak néztem)

Szerintem a 30-as 40-es években a különbség sokkal nagyobb lehetett

Amikor Németországban jártam, akkor meg a rend és tisztaság nyűgözött le. (az is akkortájt volt)

2023. szept. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mivel egy nagyhatalom ami hadászati eszméket követ a nép sínyli meg a kárát pláne olyan népes ország, annyian vannak, voltak hogy nehéz a színvonalat is fenn tartani! Mint pl Kína is!
2023. szept. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát azért Kínában magasabb (lesz) az átlag életszínvonal, mint amit a SzU bármikor elért.
2023. szept. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!