Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogyan támadhatta meg Paleszti...

Hogyan támadhatta meg Palesztina Izraelt, ha az Izrael de facto területe?

Figyelt kérdés
Azt se értem, hogyan működnek ott pártok, és hogyan tartanak választásokat, hiszen a hatnapos háború során elfoglalták Palesztinát és kiűzték a hadsereget. És ha van is kormányuk, az hogyan folytathat antiszemita politikát, ha a zsidók ellenőrzik a területet.

2023. okt. 9. 12:26
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Palesztina és a HAMAS nem ugyanaz a fogalom-szervezet. A jelenlegi konfliktus a hamas és Izrael között van. Hamas a kormányzó erő a Gázai övezetben, bár hivatalosan Izrael ez tartozik, de az Izraeli hatóságok nincsenek jelen a Gázai övezetben. Illetve eddig nem voltak, most kitudja mi lesz
2023. okt. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Tehát Ciszjordániának ehhez semmi köze. Csak a Gázában elő terroristák indítottak támadást? Viszont mi a helyzet Rámalláhhal, elvileg Palesztina fővárosa, ahol egyfajta kormány működik. Ezt miért hagyják a zsidók?
2023. okt. 9. 13:16
 3/26 anonim ***** válasza:
30%

Ez pont olyan kérdés, hogy az USA (vagy a komplett ENSZ) miért nem bombázta szét Izraelt mikor kiderült, hogy titokban atomfegyver-fejlesztési programot indított?


Na ugye, így most már minden világos!

2023. okt. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
21%

Én tudom, én tudom!!!


Mert Putlerékkel ellentétben ők nem emlegetik naponta 3x, hogy leatomoznak mindenkit, aki nem úgy táncol, ahogy ők szeretnék!

2023. okt. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
49%

#3


Nekik mindent szabad.

2023. okt. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt írtam, hogy semmi köze, nyilván szorosan összefüggnek a szálak. De például a nemzetközi megítélés miatt fontos külön választani a kettőt. A HAMAS terrorszervezetként van kezelve, míg Palesztin államot sokan legitimnek tartják. Ezért is hagyják Izraelben, hiszen ők demokratikusan vannak berendezkedve és ezt az arcot kell mutatniuk kifelé is, mert hamarosan az ENSZ elfogadhatja Palesztina függetlenségét ha egyszer az USA rábólint. Másrészt a hamas főként Iránból és más Izrael ellenes muszlim országokból kapja a támogatást, a Gázai övezetben pedig sok nemzetközi civil szervezet jelen van.
2023. okt. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
(2 hozzaszolasra írtam)
2023. okt. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Hogyan tarthatják legitimnek Palesztinát, ha egy terrorszervezet adja az ország parlamenti mandátumainak nagy részét, és ők kormanyoznak? És ez a Hamasz a gázai vagy a ciszjordániai területen működik?
2023. okt. 9. 13:52
 9/26 A kérdező kommentje:
Kiegészítés: mert ha az izraeli kormány hagyja, hogy Jeruzsálemtől 10 kilométerre lévő Rámalláhban egy nemzetközileg elismert terrorszervezet "kormányozzon", akkor komplett idióták a tagjai.
2023. okt. 9. 13:54
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Palesztina függetlenedése más kérdés. Afganisztán is független országnak tartjuk, pedig a talibán egy sokak szerint szintén terrorszervezet irányítja. És Palesztinát nem a hamas irányítja, ez egy szervezet ami a függetlenségért harcol. Főleg Gázában, de ott vannak Ciszjordániában, Líbiában, Egyiptomban, sőt Londonban, Párizsban, és Stockholmban is.
2023. okt. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!