Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Iránnak van atombombája?

Iránnak van atombombája?

Figyelt kérdés
Saját gyártás vagy akár vásárolt.
2023. okt. 22. 20:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ha engem kérdezel, a II. VH 78 éve véget ért, a kérdés pedig jelen időben szól, miszerint Iránnak van-e atombombája, nem pedig úgy, h Japánt megtámadták-e atombombával a II. VH-ban :-)

Az Oppenheimer c. film éppen a hidrogénbomba felfedezésének valós történetét mutatja be, nagyon jó film és történet, magyar vonatkozással.


Az atomfegyverek leszereléséről kb. a varsói szerződés felbomlása táján született döntés.

2023. okt. 26. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%
Valószínűleg. De rendelkeznek annyi konvencionális fegyverrel, hogy Izraelt alaposan lerombolják.
2023. okt. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%
Izrael, saját magát rombolja. Pont úgy, mint Ukrajna. Nem valószínűleg, biztos!
2023. okt. 29. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs, de egy nagyrakétás és űrhajózási témákban tényleg jártas magyar szakértő a következőket mondta nekem:

"- Az utóbbi években Irán 450-500 kilométer magasságú föld körüli pályára lőtt föl műholdakat. Az olyan teljesítményű hordozórakéta, amely erre képes, az egyben földi célok elleni interkontinentális ballisztikus rakétaként is bevethető és eléri a 12 ezer kilométeres lőtávolságot. Azaz az USA-t is simán."

Ha nincs hozzá atomtöltet (én így gondolom) akkor idővel lesz. A teljes kép kedvéért Hozzáteszem, volt olyan izraeli politikus, aki régebben (nekik már sok évtizede ott a kezükben az atomfegyver) azzal fenyegette Európát, hogy amennyiben olyan helyzet állna elő, hogy az arabok legyőzik-megsemmisítik őket, mert a Nyugat nem siet a védelmükre, Izraelnek még lesz annyi ereje, hogy utolsó lépéseként bosszúból atomeszközökkel (ügynökök által elhelyezett táska-atombombák, ballisztikus rakéták, az erős tengeralattjáró-flottájuk által indított atomtöltetű robotrepülőgépek?) eltörli az európai civilizáció vezető városait...

2023. okt. 29. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!