Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Nálunk mint köztudott a...

Nálunk mint köztudott a Honvédség nem küzd létszámhiánnyal, bőven megfelelő szinten üzemelnek. Akkor egyes, bunkó emberek miért kívánják a sorkatonaságot, mi értelme lenne annak?

Figyelt kérdés
Nem véletlenül írtam ezt a jelzőt, én normális embertől sosem hallottam ezt az elfuserált kőkorszaki nézetet, tényleg csak ilyen tuskó tirpákoktól.
2023. okt. 31. 21:58
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

kiszúrás lenne a mai fiatalsággal.

van aki szerint megérdemelnék, embert faragna belőlük.

2023. okt. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
97%

#1

Na az érdekelne, aki ezt hangoztatja, abból vajon embert faragott-e.

2023. okt. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
94%
Én sem értem. Képzeljük el, amint BÁRMELYIK állami/közigazgatási szervezetet fel kellene készíteni arra, hogy minden évben egy halom 18 éves fogalmatlan fiatalt rászabadítsanak és ezek a szervezetek hatékonyan menedzselik a szóban forgó fiatalokat egy-másfél éven keresztül a rendszerükben.
2023. okt. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
97%

2

a valódi indok: "dögöljön meg a szomszéd tehene is", csak így magyarázva jobban hangzik...

2023. okt. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Én Tirpák származású vagyok mégsem hallottam senkitől a környezetemben, hogy sorkatonaságot szeretne. Pont hogy a turbó ősmagyarok szokták ezt hajtani.

Amennyiben sikerült egy népcsoport megnevezését pejoratív jelzőként használni, akkor te vagy a tuskó! Tirpákozni lényegében olyan mint cigányozni. Gratulálok!

2023. nov. 1. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
89%
Csak nezz ra arra az emberre, aki ezt kivanja......
2023. nov. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
85%

Attól,hogy valaki sorkatonaságot gondolna,attól nem lehet rögtön így minősíteni.Nálam a bunkónak teljesen más az értelme.

Lehet erről vitatkozni pro és konrta érvek is vannak mellette,és ellene.

A szomszédos Ausztriában kötelező a katonai szolgálat,ott sorkatonaság van.

Ők így oldják meg,más meg másként.

2023. nov. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező!


Azt tudom, hogy akik voltak a környezetemben sorkatonák, azok se látták túl sok értelmét.


Megnevelés?


Na és mire neveljen?

Arra, hogy aki gyengébb, esetlenebb és emiatt nem mennek neki dolgok pl. (lemarad a futásban, nem tud annyi fekvőtámaszt nyomni, vagy egyszerűen izzadósabb, mit a többi és ezt "érzik" a többiek..), azzal mindenki kib@szik és rászáll, mert miatta szív az egész szakasz?


Vagy arra, hogy hogy lehet kibújni a kötelezettségek alól, hogy lehet ellógni a feladatokat?


A fegyelmezettséghez, normális - emberi viselkedéshez nem kell sereg.

Mint ahogy ahhoz sem, hogy valaki bunkó f@sz legyen másokkal.


A nevelés meg elsősorban a család feladata. Ha nekik ez nem megy, mert nem képesek rá, akkor ne egy fegyveres testülettől várják el ezt.


Az, hogy a "modern" hadseregünk egy komolyabb támadást - NATO segítség nélkül - csak egy ideig - óráig lenne képes feltartani, az önmagában is elgondolkodtató, de ha ehhez hozzátesszük még a sorkatonákat is, akik a harcértékük szerint - jobb esetben - max. hadifogolynak lennének alkalmasak, akkor tényleg semmi értelme ennek az intézménynek.

2023. nov. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
8-as de igen, ezt intelligens embertől még egytől sem hallottam, hogy ez ide annyira kéne. Pont hogy ez is a bunkóság megnyilvánulása. Mellette szóló érvet felhozni lehetetlenség. Te talán támogatod?
2023. nov. 1. 09:38
 10/34 kürasszír ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


A "sorkatonaságnak" akkor van racionális értelme, ha nagyszabású háború fenyegeti, vagy fenyegetheti az országot.


Ezért létezik Izraelben, mert ott a 634 500 fős ottani hadilétszámot csak sorkatonaság, általános hadkötelezettség révén lehet kiállítani.


A MAGYAR ÉS IZRAELI HADERŐ ÖSSZEHASONLÍTÁSA:


1.) LAKOSSÁGSZÁM:

Magyarország: 9 678 000 fő

Izrael: 9 802 000 fő


2.) A HADERŐ BÉKELÉTSZÁMA, TARTALÉKOSOK SZÁMA, HADILÉTSZÁM:


Magyarország:

Békelétszám: 41 600 fő

Tartalékosok száma: 20 000 fő

Hadilétszám: 61 600 fő


Izrael:

Békelétszám: 169 500 fő

Tartalékosok száma: 465 000 fő

Hadilétszám: 634 500 fő


ÖSSZEGEZVE:


A sorkatonaságnak nagyszabású háború esetén van értelme, ugyanis a 9,8 milliós Izrael a mozgósítási parancs kiadását követő 5. napon már 634 500 jól kiképzett és kiválóan felszerelt katonát tudna kiállítani s harcba vetni.


A Magyar Honvédség kis létszáma (41 500 fő) és a tartalékosok még kisebb száma (20 000 fő) miatt komoly háborúra egy erősebb ellenséggel szemben teljesen alkalmatlan.


Egyébként a magyar haderő nehézfegyverzete is rendkívül gyenge, még a méretéhez képest is, hiszen csak 14 db JAS 39 Gripen vadászrepülőgépe van, a tervezett 56 db Leopard 2-es tank és a 24 db PzH 2000-es önjáró löveg pedig jelképes mennyiség.


A Honvédség gyengeségét mutatja, hogy a tervek szerint 2032-ben Lengyelországnak 2000 db modern tankja lesz, még Magyarországnak csak 56 db.

2023. nov. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!