Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az elsüllyesztett hajók...

Az elsüllyesztett hajók vízkiszorítását hogy állapították meg a világháborúkban?

Figyelt kérdés
Láttam néha pontos, nem csak kerekített számokat, pl 10.823 GRT. Az ilyeneket honnan tudták ennyire pontosan? Ismerték az adott hajótípus/osztály adatait?
2023. nov. 2. 08:08
 1/8 kürasszír ***** válasza:
97%

Kedves kérdező!


Igen pontos nyilvántartások léteztek az egyes hajók adatairól, amelyeket Nagy-Britanniában már a 18. századtól vezettek, idővel a külföldi hajók vonatkozásában is.


Alapmű és elsődleges forrás ebben a kategóriában az 1764-től megjelenő brit Lloyd's Register of Shipping. Ennek évkönyvei online is elérhetőek. LINK: [link]


Az I. és II. világháborús hajóveszteségek vízkiszorítás adatait elsősorban a brit Lloyd's Register of Shipping segítségével számolták ki. Például az amerikai hivatalos kiadvány, a Federal Reserve Bulletin 1921. februári számában is a LLoyd's Register alapján számították ki a vízkiszorítás adatokat az I. világháborús kereskedelmi hajóveszteség tekintetében. LÁSD: [link]

2023. nov. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. nov. 2. 09:37
 3/8 kürasszír ***** válasza:
96%

Kedves kérdező!


A hadihajók vonatkozásában pedig ott voltak a nagy flottaévkönyvek.


Az 1886-tól megjelenő, rendkívül részletes és nagy terjedelmű brit

The Naval Annual. A The Naval Annual 1902-es évkönyve itt letölthető: [link]

Az 1923-as évkönyv itt letölthető: [link]


Az 1898-tól megjelenő brit Jane's Fighting Ships (ez rövidebb, alapadatokat tartalmaz).


Az 1897-től megjelenő, francia Flottes de combat (ez szerkezetében a

Jane's Fighting Ships-hez hasonló).

2023. nov. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 kürasszír ***** válasza:
94%

# 2


Szívesen!

2023. nov. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az un. hajóregiszterből, ami tartalmazza a méreteit (hossz, szélesség, merülés, GRT stb). Ahogy kürasszír is írta, erre nemzetközileg elismert nyilvántartások vannak - de ez ugyebár kell is a nemzetközi hajóforgalomhoz (pl. elfér-e egy adott kikötői hajózócsatornában, nem fog-e megfenekleni stb.).
2023. nov. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Aztakutyafáját Kürasszír, ez a Lloyd's Register valami elképesztő történelmi gyöngyszem, azt hiszem meg is van a hétvégi program :D
2023. nov. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 kürasszír ***** válasza:
100%

# 6


Valóban az. :)


Már csak az érdekelne, valaki, vagy valakik miért negatívra értékelik a válaszaimat? :)

2023. nov. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem értem én sem, én mindenkit felpontoztam mert megtudtam a választ. Köszönöm!
2023. nov. 2. 20:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!