Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért hajtogatják ilyen...

Miért hajtogatják ilyen gyökerek, hogy a mai fiatalokra ráférne a sorkatonaság?

Figyelt kérdés
Miközben ők sem lettek többek általa.
nov. 28. 16:40
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/140 anonim ***** válasza:
74%
Mert buta, 0 kis senkik, akik fontosnak érezhették magukat, miközben, fogkefével sikáltatták velük a padlót.
nov. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/140 anonim ***** válasza:
76%
Mert semmi más nincs az életükben amire büszkék lehetnek, csak az, hogy "katonák" voltak.
nov. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/140 anonim ***** válasza:
74%
Azok, akik ezeket mondják, és ők maguk sorkatonák voltak, mára pörköltszaftos trikóban zabálják otthon a pacalt, miközben alsóhangon 30 kg többletsúllyal olvasnak egybe otthon a fotellal. Semmire nem tanította meg őket a sorkatonaság, csak hogy hogyan végezzenek legalja munkát a "haza szeretetének" jegyében, miközben hiányolják azt, hogy a legnagyobb élményük az volt, hogy a többi, maximum 50-es IQ-val rendelkező sorkatonával együtt szexista, perverz, primitív poénokat süssenek el.
nov. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/140 Feketeruhasember ***** válasza:
40%
Én nem voltam sorkatona csak egy "mezei" 30 éves srác vagyok, de a kollégáim mind idősebbek és voltak katonák. Itt nagyon sokan teljesen félreértik amikor felmerul hogy egyeseknek "jót tenne a katonaság". Itt ilyenkor nem az ivászatra meg a fogkefével takarításra(ami egyébként egy baromság, nem a 80 as évek amerikai sorkatonás filmjeiből kellene kiindulni, szigorúan büntették ha elöljáró vissza élt a hatalmával) gondolnak hanem arra hogy sok fiatalnak szüksége lenne rá hogy egy olyan közösségbe kerüljön ahol alkalmazkodnia kell a többiekhez, de ez lehet akár egy kollégium is ahol szabályok vannak. A katonaság csak egy lehetőség erre a sok közül, hogy rendet tanuljanak azok a léhűtők akik leszarnak maguk körül mindent és mindenkit és senkire nincsenek tekintettel. Hogy az ilyen "ki ha én nem" típusú nyomik magukba nézzenek hogy mennyire gáz amikor miattuk szív mondjuk másik 15 ember mert ő trehány volt. Az olyanoknak szoktak ajánlani akiknek csak megszületni volt nehéz mert egyébként egész életükben egy szalmaszálat nem tettek keresztbe sem fizikai sem mentális értelemben.
nov. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/140 anonim ***** válasza:
78%
#4 Ezeket az ember jó esetben már az óvodában, legkésőbb az iskolában megtanulja. Ha nem, akkor nem a sorkatonaság kivezetése volt a baj, hanem az oktatási rendszer teljes lezüllesztése.
nov. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/140 anonim ***** válasza:
24%
Met a mai fiatalok,nyeszlettek.
nov. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/140 Feketeruhasember ***** válasza:
39%

"Ezeket az ember jó esetben már az óvodában, legkésőbb az iskolában megtanulja"


Persze! De nem tanulják meg...

És nem azt mondom hogy egyet értek vele hogy erre a sorkatonáság a megoldás csak annyit hogy azért ennek a "Te sem voltál katona, látszik rajtad szükséged lenne rá" dolognak van alapja. Nyilván ez egy átlag, nem pedagógus és hozzá értő ember véleménye, ha egy szakembert kérdeznénk akkor az sokkal hiperbolikusabb megoldást tudna ajánlani erre a problémára pl az oktatás fejlesztését stb.

nov. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/140 Feketeruhasember ***** válasza:
64%

De amúgy ennek az ikertestvére pl amikor szülők mondják (45-50es korosztály) hogy a mai gyerekek elcseszettek, nagyképűek, nincsen bennük alázat. Persze ezt könnyű kiforgatni és le csapni mint egy magas labdát hogy "de én nem leszek csicska" de nem, nem erről van szó, hanem arról hogy pl az iskolában hogyan hergelik egymást a saját szüleik ellen még akkor is ha történetesen mindent megkapnak. Igazi flegma kis gyökerek. És főleg a lányok. Nekem a párom rákbeteg volt(sajnos elveszítettem) de emlékszem mikor a lányával csak beszélni akart akkor a 18 éves kretén (nem tudok erre jobb szót) kezet emelt a 38 kilós csontsovány beteg anyára és elkezdte lökdösni. Utána nulla megbanas. Mondom ezt úgy hogy az anyjának az utolsó hónapjaiban is azon pörgött az agya hogy hogyan gazdálkodjon ki 50 ezer forintot a lánya ballagási ruhájára. A kiscsaj barátnői dettó ugyan ez a kategória. Egyszerűen arról van szó hogy felnő egy olyan nemzedék akikben úgy gondolják hogy ők a leg fontosabbak a világon és nekik minden (is) jár, övék a világ összes sérelme és nekik a leg szarabb.

Nyilván a fiúkat sem kell félteni ilyen téren.

nov. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/140 anonim ***** válasza:
45%

Az apai nagyapám 3 évig volt katona. Megjárta a második vh-t. Senkit sem őlt meg. Az volt az isteni szerencséje, hogy amikor fogságba kerültek (előtte kútba dobták a szuronypuskákat, egy néni adott nekik civil ruhát)

Így vándoroltak hárman, egy tiszttel, amikor elkapták az oroszok (papa nem szovjetnek hívta őket) mivel szőrös volt nagyapa borotva hiányában azt mondta az egyik szovjet katona rá: cigány!

Papó ezt mindig nevetve mesélte. A szívatasok között a wc pucolas fogkefével, és felmosás fogkefével, és villát adtak a leveshez. Mást nem említett.

Szóval a tiszt természetesen tudott oroszul és éjeleken at dumáltak a szakáccsal, papó mindig azon gondolkozott mi a fracról tudtak ezek éjjeleken át beszélni. Papó mesélte látott hullát, és azóta tud kocsonyát enni, mesélte, hogy a feje mellett sűvítettek el a golyók a lővészárokban, de ő egyetlen golyót sem lőtt a szúronypuskájával, pedig 3 évig volt katona mégsem tudtak belőle honvédő gyilkost képezni. Aztán 6 nap után elengedték őket, mivel civilekké vedlettek. Nagyapám túlélte. Lathatod, hogy 3 évig volt katona. Mi értelme volt? Úgy döntött a tisztje, hogy nem lesznek golyófogók, nem hallnak meg az elmebeteg politikusok miatt, akik a háború alatt atomboztos bunkerban féltve őrzik a valagukat.

nov. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/140 Dongaben ***** válasza:
85%

Jól látja a kedves "ma 17:24" anonim válaszadó.

Valóban volt néhány olyan "tisztes", vagy "öreg", aki élvezte, hogy szívathatja a "kopaszokat", de ilyenek a civil életben is vannak. ( Manapság meg főleg...)

Az "50-es IQ-ról" meg annyit, hogy az "előfelvételisek" közt volt a legtöbb ilyen "hatalommániás bunkó".

De, másik irány is volt. Gyakran mosogattam együtt az egyik orvosira felvett sorállományú katonával. Én nem akartam őrséget vállalni, ezért "büntiből" konyhára küldtek. Őt, meg csak szimpla rosszindulatból tették oda szolgálatra. ( Na, ez mondjuk tényleg az alacsonyabb intelligenciájú tisztesének volt köszönhető, aki szintén előfelvételis volt...)

Nagyon jól összehaverkodtunk egymással, és a főszakáccsal is szerencsére, így a "konyhai kisegítő szolgálat" jobb volt, mint bármelyik másik. :)

A mai napig tartom a kapcsolatot most már Dr. ... Imrével.

Bevallom: Kicsit sem érdekelt a rend, és tisztaság a katonaság előtt. Ha lenne fénykép az azt megelőző időkről a szobámról... Hogy, ma nem "terít be a szemét", azt a sorkatonaságnak köszönhetem.

Ami a "Mai fiatalokat" illeti:

Mindenki "parázik" kicsit, ha új környezetbe kerül.

Új iskola?

Nyilván hasonló érdeklődésű emberek jelentkeznek az adott főiskolára, egyetemre.

Új munkahely?

Itt sem lehet nagy eltérés a kollégák közt, max. tapasztalat, de ez behozható.

Sorkatonaság?

Együtt kell tanulnod, dolgoznod, és együtt kell élned olyan emberekkel, akik magasról leszarják, ki vagy.

Ez az, amitől félelem van a sorkatonasággal szemben. (Egyébként: Én is ellenzem.)

nov. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!