Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi volt az angol győzelem fő oka?

Mi volt az angol győzelem fő oka?

Figyelt kérdés

Szerintetek 1982-ben, az angol-argentin háborúban, mi volt az angol fölény/győzelem fő oka?

1. Gyengébb volt az argentin katonák lelkesedése/morálja?

2. Profibb volt az angol hadvezetés?

3. A technikai szintkülönbség?

Én az utóbbira gondolok. Szerintem, ha az argentinoknak van 20 db Mirage F.1 gépük (Exocet-képességgel) és még 3 db német építésű tengeralattjárójuk, akkor az angolok talán bele sem kezdenek a hadműveletekbe.



#1982 #haditechnika #falklandok #falklandi háború #tengeri háború
febr. 2. 21:16
1 2 3
 21/30 kürasszír ***** válasza:
100%

# 17


Egyértelműen Chile volt az USA legszorosabb szövetségese Latin-Amerikában. Venezuela egy politikailag instabil ország volt, többségében baloldalra húzó, Amerika-ellenes hadsereggel. Az 1990-es évekbe Hugo Chavez vezetésével pont ezek az USA-ellenes katonatisztek jutottak Venezuelában hatalomra.


Ellenben a chilei diktátor, Augusto Pinochet tábornok személyes, baráti jó viszonyt ápolt Nixon és Reagan amerikai elnökkel, illetve Margaret Thatcher brit miniszterelnökkel is.


Venezuela hadseregének minősége meg sem közelítette a chileiét az 1980-as években. Az USA a keményen jobboldali chilei haderőt tartotta a legkomolyabb latin-amerikai hadseregnek.

febr. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 Jeffrey Spender ***** válasza:

Argentína hosszú kilincselés után végre kap elfogadható vadászrepülőket, mégpedig F-16AM/BM Falcon-okat :)


[link]

ápr. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Az a kérdés, kap-e hozzájuk AMRAAM-ot? Vagy milyen (régi) AMRAAM-változatot kap? Ha számukra nem eladó az AMRAAM, akkor kénytelenek lesznek az izraeli rakéták felé orientálódni.
ápr. 22. 19:59
 24/30 Jeffrey Spender ***** válasza:

Izrael légiharcra amerikai rakétákat, többek között AMRAAM-et használ, csapásmérésre használ saját fejlesztéseket.


Az F-16-ost nem csak légifölényre lehet használni, hanem csapásmérésre, ott is nem csak bombákat hordozhat, hanem a Harpoon hajó elleni rakétát, és annak a szárazföldi csapásmérésre kialakított változatát, az AGM-84H/K SLAM-ER-t.


Extrém esetben AGM-158 JASSM-ER-t is kaphatnának, amivel extrém könnyű lenne a Falkland-et bekóstolni ...


Ha ezt nem kapnák meg, akkor továbbra is opció az izraeli csapásmérő rakéták beszerzése, a Gabriel, és a Delila levegő - föld rakétáké.


Az izraeli beszerzés lenne a legjobb, ugyanis őket nem érdekli a vásárló politikai célja, csak az, hogy fizessen.

ápr. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

#24 Izrael sem fog szállítani ha az USA "letiltja" a dolgot. Az izraeli harceszközökben rengeteg amerikai licence van beépítve - a hozzá tartozó exportkorlátozásokkal. Izrael csak oda szállít, ahova az USA közvetlenül nem akar nyíltan, vagy ahova amúgy is szállíthatna csak legyőzi az árversenyben az amcsi cégeket.

Komolyabb, hajók elleni rakétákat valószínűleg nem fognak kapni az argentinok. Nem felejtették el még nekik a Falkandot, s nem geopolitikai cél Argentínából erősebb, tengeri hadviselésre alkalmas országot faragni.

ápr. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 Jeffrey Spender ***** válasza:

Vannak olyan izraeli fegyverek, amik valóban amerikai + brit cuccok engedély nélküli, Made - in - Hátsóudvar típusú összelegózásai.


És olyanok is vannak, amiket tudományos igényességgel, és saját kútfőből csináltak.


Pl. a Predator Hawk, és a LORA harcászati rakéták azok saját izraeli tervezések, vagy lopott amerikai cucc ?


Azerbajdzsán milyen alapon kaphatott 400 km-es hatótávú izraeli harcászati rakétát ?


És repülőknél a Gabriel, és a Delila csapásmérő rakéták USA eredetű cuccok, vagy önálló izraeli fejlesztések ?



Amúgy Izrael az régóta kontrollálhatatlanul politizál. Példája a Lavi.


Sajnos nem vitték sorozatgyártásba, de attól még a műszaki dokumentációját megosztották Kínával, és meg is lett a J-10-es vadászrepülőjük. Pedig Kína az az USA ősellensége ...

ápr. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

#26 vannak saját fejlesztéseik, de az alkatrészek, vezérlés jelentős része az USA-ból származik.

S biz' engedélyt kérnek a továbbértékesítésre. Öngyilkosság lenne a részükről, ha az USA azért fogna vissza bármilyen technológiai transzfert, fegyverszállítmányt Izraelbe mert attól kell tartania, hogy a hátuk mögött, az érdekeik ellenében cselekedve azt továbbterjesztik.

Azerbajdzsánba a törökök is szállítanak, pont hogy örül neki az USA ha az oroszok hátsó udvarában, a ruszkik szövetségesét püfölgető ország erős. Ha most robbanna ki egy erőteljes azeri-örmény konfliktus amihez a ruszkiknak támogatni kellene az örményeket csapatokkal az aligha lenne az USA ellenére.

A Kínaiak önállóan, kb. mindenhonnan is koppintva rakták össze a J-10-est, nem segítette őket Izrael direktben.

ápr. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 Jeffrey Spender ***** válasza:

Sok orosz repülő, és egyéb fegyver az izraeli műszerezettséget is használ, arra hogy kerülhetett sor ?


Pl. a Szu-30-as Flanker, és annak a tapasztalatai segítettek be a Szu-35-ös működőképessé tételébe.



Oroszország Ukrajnában zömében börtöntöltelékekkel, nemzetiségiekkel, sőt még Kínából is toborzottakkal harcol, és a reguláris erői csupán a légierő, tüzérséget, meg a stratégiai erőket adják.


Az orosz gyalogosok viszonylag szabadok, máshol bevethetők.



Kínának sokáig a MiG-21-es klónok volt a szintje, 1991 után a Szu-27-es Flanker részleges másolását tanulták meg, nincs mit szépíteni, Kína az csak másol, másol, és másol, innováció az nulla, és a Szu-27-es klónozása mellett hogy tudtak előrukkolni a J-10-essel ?

ápr. 23. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
#28 Kína már rég túl van azon a fázison, hogy csak másoljon. A Huaweii csak másolat? Ettől még pont olyanok mint a Japánok voltak 40 éve - azok is koppintottak mindent is (gagyi minőségben), de egy idő múlva beleálltak a saját fejlesztésekbe is s a kettőt ötvözték. Kína már az utóbbi fázisnál jár.
ápr. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 Jeffrey Spender ***** válasza:

Japánnak mi volt a gagyi másolása ?


Dél-Korea mennyi idő alatt járta végig a fázist ?


Kínánál megbánom a leminősítésemet, most olvasom, hogy a Huawei azt már 1987-ben megalapították, tehát volt idejük a betanulásra, de azért egy repülőt meg egy helikoptert sokkalta nehezebb összedobni, mint egy telefont ...


A Z-10-es harci helikopter az úgy indult, hogy az orosz Kamovot kérték fel a megtervezésére, tettek bele német-francia, kanadai, és olasz-brit részegységeket is, és csak az lett benne kínai, amit nem tudtak külföldről beszerezni.


A J-20-as az, ami önálló kínai dizájn, de sokáig oroszok által legyártott hajtóművel repült, és most jutottak oda, hogy képesek legyenek amerikai-francia hajtómű másolatot gyártani házilagosan.

ápr. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!