Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Csak én érzékelem úgy, hogy...

Csak én érzékelem úgy, hogy az Ukránok elengedték a hátországi városaik védelmét?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben arról érkeznek hírek, hogy az orosz drónok gyakorlatilag érdemi ellenállás nélkül elérik a hátországbeli infrastrukturális, és katonai célpontjaikat. Viszont a fejlett légvédelmi rendszerek megjelentek a frontvonal közelében, azzal a dedikált céllal, hogy az orosz légierőt elpusztítsa, akár mélyen orosz területek felett. Ebbe a trendbe tartozik az IL-76, vagy számos fejlett SZU-34 lelövése, amelyek valóban érdemben csökkenthetik az orosz hadipotenciált. Ez egyben nyilvánvalóvá is tenné, hogy Ukrajna nyugati patrónusainak elsődleges célja nem az ukrán emberek védelme, hanem az orosz hadsereg azon képességének csökkentése amellyel szembe tudna szállni egy jövőbeni NATO támadással. A NATO doktrína szerint háború esetén az elsődleges feladat a totális légifölény kiharcolása, még a szárazföldi csapatok bevetése előtt, ezt csak egy hasonlóan erős légierő tudná csak megakadályozni, ezért is életbevágóan fontos az orosz repülők gyérítése.

febr. 5. 17:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%
Nem csak te, biztos vannak más orosz simogató Fideszesek is.
febr. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

#1

Mi a kérdésben, az orosz simogatás? Tisztán hadtudományilag érdekel a dolog, és nem érdekel az esetleges Orbán-Putyin haverság.

febr. 5. 18:21
 3/17 anonim ***** válasza:
63%

Honnan érkeznek ilyen hírek? Mert én nem hallom őket. Vadpajtik vagy prostisrácok?

Tavaly télen sokkal durvább volt a helyzet.

febr. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
53%
#3 Gondolom a Hokizón olvasta "pusztán hadtudományi alapon"
febr. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
63%

"Tisztán hadtudományilag érdekel a dolog, és nem érdekel az esetleges Orbán-Putyin haverság."


Ha nem érdekelne, akkor pusztán a tényeket kérdeznéd az "Ukrajna nyugati patrónusainak elsődleges célja nem az ukrán emberek védelme" propaganda helyett.

febr. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Milyen hírek? Az, hogy egy patriottal leszedtek orosz terület felett egy IL76-ot? Az összes média ezt harsogja mióta megtörtént, és a SZU34-ek buktájával sem az oroszok dicsekednek elsősorban. Viszont egyre több a hír, hogy bár az ukránok rendszeresen többszörösét lövik le az orosz drónoknak, mégis itt lángol napokig egy olajfinomító, ott lőttek szét egy gyárat, amott meg napokig van áramszünet. Ukrajnának korlátozott darabszámban vannak korszerű légvédelmi eszközeik, patriotból hivatalosan kettő, amiből állítólag tavaly egyet a ruszkik kilőttek. IRIS-T talán több van, de abból már igazoltan legalább kettővel végeztek. Nem kell egyik oldal propagandáját sem olvasni, hogy levágja az ember, ha ilyen kevés a nagyhatótávú légvédelmi eszköz, és ezek megjelennek a frontvonalnál, akkor a városok védelme szenved csorbát. Végül is racionális döntést hoztak, mivel az oroszok rakétákkal direkt nem támadnak polgári célpontokat, az erőműveket, olajlerakatokat, finomítókat, hadsereg összevonási pontokat, hadidepókat, üzemeket támadják. A ruszkik kombináltan támadnak, először tömegével küldik be a filléres sahed drónokat, majd a csalirakétákat, hogy túlterheljék a légvédelmi rendszert, aztán mennek az igazi csapásmérők. Ezt hosszú távon milliós elfogórakétákkal megállítani fenntarthatatlan, már csak a darabszám miatt is, és minél tovább működik a légvédelmi rendszer, annál pontosabban beazonosítható a helye, miáltal ő is célpont lesz. Szerintem hagyják az egész légvédelmet, a gyárak már úgy is romokban, szintúgy az erőművek, egyszerűen nincs már mit védeni.
febr. 5. 18:49
 7/17 anonim ***** válasza:
57%
18:49: na, csak kibújt belőled az orosz propagandista, hadtudományi szempontból... :)
febr. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
93%
A drónokkal még manapság sem nagyon tud mit tenni a légvédelem, alacsonyan repülnek sokszor radar alatt. Egy vadászgép esetében más a helyzet, az jobban feltűnő a légvédelem számára.
febr. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
27%
Tehát ott tarunk ahol az elején. A kérdező egy orosz simogató Fideszes.
febr. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Próbáltam feltenni egy tárgyilagos kérdést kűlföldi hadvezetés témában, aminek érdemi megválaszolásához lényegtelen hogy valaki ukránoknak, vagy oroszoknak "szurkol", vagy mindkét fél irányában ugyan úgy érez, de úgy látom sikerült rövid úton eljutni a bérkommentelőknek Orbánhoz, és a Fideszhez. Ezúton is kérem akik nem a témában válaszolnak, akadjanak le innen, és ha annyira izgulnak az Orbán-Fidesz vonalra, írjanak ki egy azzal kapcsolatos kérdést a belpolitikai rovatba. Ja, és nem vagyok Fideszes, még eddigi életemben nem szavaztam rájuk. Ettől függetlenül, továbbra is várom a válaszokat a témában, akár ukrán, akár orosz párti, vagy szimplán érdekli a dolog. Köszönöm.
febr. 5. 20:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!