Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi lesz a 800 BTR sors? Meg...

Mi lesz a 800 BTR sors? Meg kéne tartani? Jó pénzért eladni az ukiknak?

Figyelt kérdés

Vajon amiket a szerbeknek adtunk, azok darabja mennyibe kerülhetett?


Szerintem igazán jó dolog lenne megtartani, ha van fölösleges hely a tárolásához. Egyszerű technika és alacsony harcértékű, de az előbbi miatt könnyű lenne rá kiképezni az újoncokat, és qrva!!! erős ágyúja van.


Gondolom Viktor azonnal eladná az ukránoknak, amennyit csak lehetne, ha ezen a NER-esek jól megtudnák szedni magukat, vagy ha valami ellentételezést nyújtana a nyugat. Mondjuk ha 100db modern leopard 2a7-et ajánlanának fel érte (persze nem most, hanem 5 év múlva kezdenék el gyártani számunkra), akkor nem hinném, hogy nemet mondana a miniszterelnökünk.


febr. 14. 17:25
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Az összes haditechnika felesleges pénzkidobás, de sajnos még mindig ilyen világban élünk,katasztrófa.
febr. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A Leopard A7+ darabja 13-15 millió euró. Ha a 800 BTRt 100 Leóra cserélnéd akkor 1,5-2 millió között menne el a BTR-ek darabja. Szerinted ér 6-700 milliót egy BTR80? Egy két weboldalon a kivont BTR-80-akat 30 000$-ért árulják :)
febr. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2.: Egy 30-as autocannon önmagában 100K euro.

Láttam én is hirdetéseket, de azokban nincsen rádió, fegyverzet, minden értékes dolgot kiszednek belőle, csak egy kupac vasat kapsz.


Számold bele azért ezeket a dolgokat is, és már rögtön 300K eurónál tartunk, ráadásul bizonyos részük modernizálva volt.


"Szerinted ér 6-700 milliót egy BTR80?"

Ez miért lényeges? Minden annyit ér, amennyire szükség van rá. Az oroszok 200k dollárért veszik a shahed drónokat az irániaktól, az is 10-szeresen túl van árazva. És az oroszok nem 5 év múlva kezdik el törleszteni az árát :)

febr. 14. 18:59
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"2.: Egy 30-as autocannon önmagában 100K euro.


Láttam én is hirdetéseket, de azokban..."


"Ez miért lényeges? Minden annyit ér, amennyire szükség van rá."


meg is válaszoltad egy btr nem sokat ér.

febr. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4.: De pont hogy a hoholoknak a legnagyobb szüksége az ilyen csapatszállításra alkalmas járművekre van.
febr. 14. 20:04
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha a Lynx-ek nagyobb mennyiségben hadrendbe állnak akkor értelmetlen a BTR-ek megtartása. Elavult, nagyon sok pénzbe kerülne a felújítása XXI. századi szintre és még akkor sem érné el a Lynx harcértékét (aminek sokkal jobb a páncélvédettsége, nagyobb a tűzereje, jobb a mozgékonysága).

Csak azért tárolni, karbantartani, pótalkatrészeket gyűjtögetni (aminek a beszerzése finoman szólva problémássá vált), hogy majdtalánvalamikor használjuk - nettó pénzkidobás lenne.

febr. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!