Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha Magyarország megválna a...

Ha Magyarország megválna a Gripenektől, a Rafale szerintetek mennyire alkalmas váltótípusnak?

Figyelt kérdés

A svéd politikai magatartás miatt a Gripenek a további évtizedekben a Magyar Légierőben valószínűleg nem repülnek már. Szovjet vagy kínai típus (mondjuk JF-17) egy NATO-országban nem jöhet számításba. Az amerikai gépek viszont nem metrikus rendszerűek, így az F-16, az F-18 (E/F) vagy az F-35 (ha egyáltalán megbíznak bennünk annyira, hogy ideadják, lásd a török példát) üzembe helyezése a földi készlet igen költséges cseréjével járna együtt, ez így nem célszerű. Marad a Rafale (legalábbis Európában).

A Typhoon-t pedig jobb elfelejteni, okkal nem találnak rá új vevőket.

(De a sógorokat is meg lehet kérdezni.)



febr. 16. 21:28
 1/6 anonim ***** válasza:
40%

A grippeneket nem tudjuk normálisan megfizetni a kormány alkalmatlan gazdaságpolitikájának hála, a Rafaelek drágábbak.


A svédek indokolatlan csesztetésével csak azt érte el a kormány hogy egy szék volt a farunk alatt és azt is kirúgta hogy kiszolgálja putyin érdekeit átmenetileg.

febr. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A Rafaele üzemeltetéséhez is cserélni kellene a teljes földi kiszolgálást. Érdekes, hogy a metrikus "probléma" nem igazán jelent akadályt egyik üzemeltető országnak sem.

Politikai "magatartás" meg nincs. Ami van az egy kis napi politikai cirkusz, de annak semmilyen kihatása nincs a valódi, gyakorlati együttműködésre. Utóbbi a dollárokról szól, nem pedig a közvéleménynek kreált kis hajcihőről.

febr. 17. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A magyar állam vezetői nem kötelesek viszonzás nélkül lenyelni a sértő lépéseket. Nem vagyunk Svédország Unga-bunga nevű gyarmata. Szerintem amíg legalább két ajánlat, két út van, addig jogunk van választani közülük. Hogy a megalázó fellépés nem üt vissza? Nézzétek meg a horvát esetet! Kinézték az izraeli légierő néhány Használt F-16-osát, de az USA megalázó módon az utolsó pillanatban húzta át az üzletet. Az amik azért éltek gyártó országként a vétójogukkal, mert ők szerettek volna ott üzletelni, feltehetően új gépekkel. Az eset után a feldühödött horvátok látványosan a franciák felé fordultak, velük egyeztek meg.

Hozzáteszem: a Rafale összeségében jobb gép, mint az F-16, csak ahhoz képest drága jószág. Legalább 10 évvel később tervezték mint a 16-ost és közben a nyugati hadiipar, szemlélet nagyot ugrott előre.

https://www.youtube.com/watch?v=rogIOEWEctk

febr. 17. 04:23
 4/6 anonim ***** válasza:

#3 igen, 10 évvel később tervezték, de ettől egy korszerűsített F-16 ugyanolyan (ha nem jobb, ld. F-16V) harcértékkel bír mint a Rafaele.

Ha a "sértő" megjegyzések, odamondások miatt nem üzletelnék valakivel akkor már kb. senkivel sem. Ez csak a közvéleménynek szóló politikai cirkusz, nincs köze a valódi együttműködésekhez.

febr. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

3/4


Mivel sértettek meg minket a svédek? :D

febr. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen ha az EU országok között normálisan együttműködés állna fenn, ezen a kontinensen szinte mindenki a Rafale-t repülné. Az ugyanis európai fejlesztés és európai gyártmány. És szemben az EF-rel, egész jól sikerült, az európai országok feladataira tökéletesen megfelel.
febr. 19. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!