Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Honvédség ruházatának új...

A Honvédség ruházatának új terepmintájában miért ilyen sok a világos, sárgás szín a korábbi mintákhoz képest?

Figyelt kérdés

márc. 4. 21:10
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Hogy csinosabb legyen.
márc. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
A sivatagba megyünk harcolni.
márc. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
27%
Olcsóbb, szarabb.
márc. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Azért hogy hasonlítson a nato katonai ruházathoz
márc. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
21%
mert lölő cégének kell gyártani természetesen és gagyi minőségű
márc. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%
3# olcsóbb szarabb??? A régi konkrétan a legszarabb anyagokból készült...
márc. 5. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Jeffrey Spender ***** válasza:
75%

# 4


Van egységes NATO katonai ruházat ?


Én azt látom, hogy az oroszok is sajnos Multicam-ben nyomják. Akkor most ők is NATO előírások szerint ruházkodnak ?

márc. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Jeffrey Spender ***** válasza:
71%

Én 2019-ben lettem katona, és nekünk még a Boci volt alapkiképzésen.


2021-ben én is megkaptam a Huncam-et.


Erről kivételesen jól döntöttek a Minisztériumban.


A Boci terepminta az természetellenesen sötétzöld volt, annyira, hogy világított, soha, sehol nem tudta ellátni a funkcióját, mint amire kitalálták terepmintaként.


Persze lehet magyarázkodni, hogy miért lett olyan, amilyen, de attól még természetellenesre sikerült.


Ellenben a Multicam az jól illeszkedik a magyar tájba, és minimális módosításokkal bevezették nálunk is azt.

márc. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

Az, hogy miért sötét, vagy világos a katonaruha színe, az a ruha anyagától függ.


Nagyon régen a gyakorlók, ill. kezeslábasok anyaga teljesen pamut volt. A 100 % pamut alapanyagú ruháknál a színtartósság mindig nagyon gyenge. A másik fő probléma a zsugorodás, ez is örökös problémát jelentett.


A Rába mintás 87M harci-gyakorlók nagyon gyorsan fakultak, pedig maga a terepminta teljesen jól illeszkedett a magyar tájba. A Boci is egészen meglepő dolgokat produkált, pl. a "legendás" téglapiros/narancssárgára fakult barna részeket.


A megoldást a műszál jelentette.


A 90M gyakorló alapanyaga 2005-2006 tájékától 50 % pamut, és 50 % poliamid összetételű lett, ennek pedig sokkal jobb a színtartóssága. Azonban az új szériás Boci terepmintát is sötétebbre vették. Az elszúrásában ez a probléma játszott szerepet, hogy attól tartottak, a mosásnál majd fakul, mint az elődjei.


Ez azonban még az Istenért sem akart fakulni, egyik problémából a másikba futottak.


Adott volt a működőképes ruhaanyag, így kereshettek hozzá egy, a magyar terepre is passzoló mintát, a Multicam-et, és minimális módosításokkal sorozatgyártásba is vitték.

márc. 8. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!