Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mikor valósul meg a nemek...

Mikor valósul meg a nemek közötti egyenlőség abban a tekintetben, hogy a nőknek is kelljen harcolni egy háborúban?

Figyelt kérdés

Vagy a férfiaknak se kelljen. Soha nem hallottam ebben az ügyben a feministákat felszólalni, pedig itt hatalmas a nemek közötti joghátrány, a férfiak kárára.


De a férfiak is hülyék, hogy hagyják magukat így megkülönböztetni. MInden férfinak fel kellene állnia Ukrajnában és otthagyni a harcokat, azzal a felkiáltással, hogy majd akkor ha a nőknek is kell. Mert ez így nem fair.


Nem mondom, hogy feltétlenül fegyverrel harcoljanak, de egy nő is képes egy szobából távolról írányítani egy drónt, nők is lehetnek hadtáposok, dolgozhatnának fegyvergyárakban, vagy bármilyen logisztikai vagy kiszolgáló egyéb katonai feladatot is simán elláthatnának. Vagy lehetnének kötelezően ápolónők.


Ami most van Ukrajnában az ordas különbség. Nőként simán elhagyhatod az országodat Nyugatra, míg férfiként meg mehetsz a frontra. Nőként semmit sem kell tenned a hazádért, még csak a hadsereg kiszolgálásában sem kell részt venned messze a frontvonalak mögött. Csak felszállsz egy repülőre, aztán nyugaton meg tárt karokkal várnak, míg mondjuk egy férfi mehet kockáztatni az életét.


Jogilag sem értem, mert elvileg minden országban egyenlő egy férfi és egy nő, akkor hogyan lehet olyan rendelkezést hozni, hogy csak a férfiaknak kell háborúzni menni?


márc. 10. 19:34
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
18%

Na, te sem vagy különb, mint a feministák.

Háború esetén a nőknek is megvan a feladatuk a hátországban,

a sebesült ellátásban, stb., stb.

Mielőtt ennyi sületlenséget összegereblyézel, előbb olvass, művelődj, járj utána.

márc. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
56%
Vagy csak nekik kelljen.
márc. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
márc. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
33%
A feminizmusnak rég nincs egy konzekvens jelentése, amihez körülményektől függetlenül tartaná magát. Mindig azt jelenti, amit éppen érdekében áll jelenteni.
márc. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
12%
Majd akkor lesz jogos, ha a férfiak szülnek gyereket!
márc. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
20%
De hát már szülhetnek...
márc. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

1.


"Háború esetén a nőknek is megvan a feladatuk a hátországban,


a sebesült ellátásban, stb., stb."



Hol kötelező ez most Ukrajnában a nőknek? Mert én nem tudok róla. Semmi nem kötelező nekik. Simán elhagyhatják az országukat.

márc. 10. 19:40
 8/32 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
60%
Nem értem a kérdést, most is vannak nők a magyar seregben. Arról igazán nem tehetnek, hogy lassan 80 éve nem háborúztunk. Ez alapján a magyar férfiak sem harcolnak, akkor mi a probléma?
márc. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

5.


"Majd akkor lesz jogos, ha a férfiak szülnek gyereket!"


Egyik nőnek sem kötelező szülnie, nem kényszerít rá az állam senkit

Míg a férfiakat kényszerítik a frontra.


Érzed a különbséget?

márc. 10. 19:42
 10/32 anonim ***** válasza:
48%

"Soha nem hallottam ebben az ügyben a feministákat felszólalni"

Mosd ki a füled akkor.


[link]


De talán az lenne az evidens, hogy ne kelljen háborúzni.

márc. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!