Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerinted menni fognak a...

Szerinted menni fognak a Taurusok Ukrajnába?

Figyelt kérdés

márc. 16. 16:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
45%
#10 Ahhoz nem kell behívni Putyint, hogy az az időszak visszatérjen, hiszen most is a Szovjetunió (mai nevén EU) tagjai vagyunk.
márc. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Elvileg idén....

De ahhoz integrálni kell őket az F-16-osokhoz, hogy tudják használni az ukránok.

márc. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Jeffrey Spender ***** válasza:

# 10


Nem volt jó az 1945 - 1989 közötti időszak, de tisztában vagy azzal, hogy mi volt 1945 előtt ?

márc. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Jeffrey Spender ***** válasza:
17%
Én őszintén már az F-16-os Falcon-ok leszállításában sem hiszek.
márc. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
13: nem értem, mi bajod, neked, a "konzervatív beállítottságú" embernek Horthy apánkkal.
márc. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Jeffrey Spender ***** válasza:

# 15-ös


Te követsz engem ? Naplót is vezetsz ? Próbálsz profilozni is engemet ?



Persze a Horthy elleni hisztériakampányt is teljesen elítélem, nyilván politikai célokra használják fel esetében a történelmet, mert mindkét oldal balfékebbnél balfékebb történelmi elődöket próbál keresni és kreálni, ugyanakkor Horthy-tól sem vagyok elragadtatva.


Horthy az nem konzervatív volt, hanem egy dölyfös, tehetetlen nagyúr, ő csak a kártyapartikhoz, a fürdőzéshez, vitorlázáshoz, és díszszemlékhez értett, de nem volt semmilyen politikai víziója.


Horthy olyan kormányzó volt, aki nem is kormányzott, és meg is lett az eredménye :D Egymást váltogatták az ellentétes előjelű miniszterei, volt, aki az olasz fasizmusért rajongott, volt, aki angolszász barát volt, voltak az óvodás német hívek, és végül lett Szálasi is, aki maga volt az ideológiai katyvasz.


És még a vezérkar is klikkesedett és önállósodott, és nem is volt beleszólása felettük.


Horthy egy olyan politikus volt, aki nagy vezetőként is akart tetszelegni, csak közben sokszor határozatlan volt, ő maga sem tudta, hogy a mi a nemzetközi politika állása, és sorozatosan hozta a rossz döntéseket. Utólagos önkritika gyakorlása helyett makacs volt.


És íme az eredménye.


Remélem, most nem lépünk ugyanebbe.



Amúgy a világháborús német győzelemmel jártunk volna a legrosszabbul, ez esetben a magyarság megszűnt volna.


A szovjet megszállás is nagyon rossz volt, de az oroszt, és a szovjetet nem mosnám egybe. Ennyi erővel mindmáig lehetne nácizni a németeket, bár vannak más hülyék, akik 2024-ben is teleüvöltözik az utcát ezzel, hogy a németek még mindig nácik.


A legjobb az lett volna, ha próbálunk okosabban politizálni, és ugyan német megszállás alá kerülünk, de akkor is áldozati szerepbe helyezkedünk, és mi is kerülhettünk volna egy osztrák státuszba, sem a NATO, sem a szovjetek / VSz, hanem immáron kettő semleges ország is lehetett volna Közép-Európában.

márc. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
56%

16: én nem profilozlak, te magad írtad, hogy konzervatív értékrendű vagy.

De ha tényleg ez a véleményed Horthyról, hát akkor valamiben egyetértünk. Az utolsó bekezdést pontosan ugyanígy gondolom, kivéve, hogy szerintem a semleges státuszt akkor sem kapjuk meg. A lengyelek voltak a legnagyobb áldozatok, mégis betagolták őket a keleti blokkba.

Viszont lehetőség nyílt volna Trianon részleges revíziójára: mondjuk, megtarthatjuk az 1940-es határokat.

márc. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Jeffrey Spender ***** válasza:

Teljesen komolyan írtam, amit írtam Horthy-ról. Következetesen ez a véleményem.


Sosem tetszett a démonizálása, nevetséges az ilyen Horthyfasiszta meg hasonló jelzők pufogtatása, vagy a Gulyás Marci is egy teljesen primitív műsort csinált róla annak idején, ugyanakkor a Horthy szoboravatás sem tetszik, mivel érdemelte ki az államférfivá előléptetést ?


És mennyire helytálló vagy nem, amiket írkáltam ?


A trianoni sérelmeinket teljesen megértem, mind a román / stb magyarellenesség miatt, mind a román nagyzolási tervek miatt, azonban a dühből, az előretervezés, nemhogy ész nélküli válasszal az akkori magyar vezetés egyértelműen rosszul döntött, mintsem használt.


És ez nem utólag okos dolog, a mai tudásunkkal kritizálom az akkoriakat, hogy miért úgy döntöttek, ahogy, hanem akkori tudással is lehetett volna egy sokkalta megfontoltabb, és óvatosabb döntést hozni.



A II. világháborúban Románia volt a hitleri Németország elsőszámú csatlósa. Mind élőerő, mind a zsidóellenes intézkedések, mind a háborús logisztika tekintetében, Ploiești miatt. És így fenyegetésként nekik adták volna a legtöbb rabolni valót német győzelem esetén.


Csak Hitler semmit nem ígért nekünk. Sőt titokban Magyarország részleges bekebelezéséről álmodozott. A maradék meg a románoknak kellett volna.


Kevéssé ismert, de attól még megtörtént tényként a szovjet-oroszokkal is tárgyaltunk.


1941. júniusa előtt is leveleztünk Szovjet-Oroszországgal, 1941. március 22-ére tűzték ki a találkozót, akkor kaptuk vissza az oroszoktól a hadifogságba ejtett 1848-49-es Honvéd zászlókat, gesztusként. És mellékelték is az üzenetet, amit Molotov tolmácsolt, hogy háború közeleg ők, és a németek között, amit próbálnak megnyerni / döntetlenre kihozni, és majd a végén visszakapjuk a többségében magyarok lakta területeket.


Nyílt, egyértelmű választási lehetőség volt ez is az akkori kormányzat számára, élhettek volna ezzel, de nem, kellett a németek, meg a románok oldalára állnunk ...



[link]



Az, hogy a románok is megkapták a maguk büntetését, az nem vígasz a számunkra.

márc. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!