Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A németek bármikor indítják a...

A németek bármikor indítják a Szovjetunió támadást, csak az első tél beálltáig bírták volna?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen ez történt, mert '41 nyarán nagy erővel törtek be az országba és az őszi esőzésekig egész gyorsan haladtak. Utána már nyilván sokkal lassabban ment a nyomulás és az is óriási hátrány volt, hogy a gyalogságot állandóan be kellett várniuk a páncélos alakulatoknak. Viszont a tél beálltával egyértelműen megpecsételődött a sorsuk, Moszkvát már túl későn, teljesen leamortizálva érték el és a szovjetek kiseperték onnan őket. Tulajdonképpen akárhogy nézzük az első télig bírták volna, utána úgyis mindenképpen csődöt mondott volna minden haditechnikájuk. Így viszont még furcsábbnak tűnik az, hogy azt gondolták pár hónap alatt végeznek, hisz a Szovjetunió nagyságrendekkel nagyobb terület volt, mint az addigi ellenfeleik.

ápr. 10. 15:38
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
A németek jócskán alábecsülték a szovjet katonai potenciált, emellett hibás stratégiai döntések sorozata is közrejátszott a kudarcban. Eleve későn indították a támadást, nem számoltak a gyors előrenyomulás elakadásának lehetőségével, nem egyeztek a politikai és a katonai vezetés céljai, nem volt megfelelő az utánpótlási vonalak kiépítettsége, stb.
ápr. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"a gyalogságot állandóan be kellett várniuk a páncélos alakulatoknak."


Nyáron nem kellett volna?

ápr. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
az, hogy az oroszok le tudták győzni a németeket, az alapvetően annak a 11,6 milliárd dollárnyi (mai értéken kb. 230 milliárd dollár) amerikai segítségnek köszönhető, amit kaptak.
ápr. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A német hadsereg képességei '41-ben igen erősen túlértékeltek voltak.

Hitler folyamatosan "forradalomban" gondolkodott. Ő arra készült, hogy az oroszok ugyan úgy bepánikolnak és pár hét után leteszik a fegyvert, mint tették a csehszlovákok, lengyelek, dánok, norvégok, hollandok, franciák, balkáni országok.

Ezzel szemben Sztálinnak még egy fegyverszünet sem fordult meg a fejében. A két zsarnok közül ő volt a gyakorlatiasabb és lényegesen tisztábban látta az erőviszonyokat. A német propaganda nem hatott rá, hiszen jól tudta a sajátja még ennél is durvább hazugságokra épül.

Nyugodtan kijelenthetjük, hogy Sztálin sokkal dörzsöltebb diktátor volt, mint Hitler.

ápr. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

#4


Sztálin zsarnok volt, de attól még őt is be lehetett fenyíteni, a támadás, és az első kudarcok hírére komplett Lengyelországot, a Baltikumot, meg Nyugat-Ukrajnát is odadobta volna a németeknek, egy amolyan Molotov - Ribbentrop paktum 2.0-ként, csak addigra a németek nagyon bele is jöttek a háborúzásba.


1943-ban, röviddel a Citadella-hadművelet / Kurszk előtt meg Kirovográd környékén tárgyaltak különbékéről, de mindkét fél úgy állt a tárgyalásokhoz, mintha erőfölényből diktálnák a dolgokat ...

ápr. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Sztálinnak nem hiányzott a háború, ő jól elvolt a vélt és valós belső ellenségeivel, ezért is érte váratlanul a támadás 41 nyarán. A kezdeti sokk után (azért legyünk már őszinték, ki nem inná le magát hasonló esetben) jól mérte fel a helyzetet és jól jött neki, hogy a megelőző pár évben minden kritikusát a gulágra küldte. A maradék embere feltétel nélkül engedelmeskedett neki. Amikor a németek Moszkva közelébe jutottak, szervezhettek volna ellene is merényletet, mint tették Hitler ellen a normandiai partraszállás után. Ilyesmi nem történt a szovjet oldalon, Sztálin ügyesen bevédte magát.
ápr. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 PMC Wagner ***** válasza:
100%

mindegy mikor indították volna nem nyerhettek volna. A szovjetúnió túl nagy ahhoz hogy villámháborúval lelehessen gyalulni. Simán volt idejük átgondolni a dolgokat és helyre rázódni a pofonok után.



Arról nem is beszélve hogy technikai hátrányban voltak. Az egységek mindössze ötöde volt motorizálva, javarészt lovakkal volt megoldva a logisztika és a tüzérségi lövegek vontatása is.

ápr. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

# PMC Wagner


Szerintem a német politikai vezetés az sakkozhatott volna okosabban, és akkor sokkalta rosszabb lett volna a szitu az oroszoknak (meg nekünk is).


A kérdés az, hogy az oroszok mit bírtak volna, és az USA hogy állt volna a dolgokhoz ?

ápr. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

A Szovjetunió / Oroszország ellen győzni meredek lett volna, meg az igen rossz következményekkel járt volna, még nekünk, magyaroknak is, de attól azért még volt egy korlátozott realitása.



A győzelemhez / előnyösebb harctéri pozíció kivívásához a következőket kellett volna csinálniuk:


1. A német hadvezetés / politikai vezetés a Földközi-tenger megszerzésére koncentrál, vagyis Gibraltárt lezárni, azután Máltát, és Krétát elfoglalni, így komplett Észak-Afrika is behúzhatóvá válik, Egyiptomig bezárólag, és akár kijutni Irakba is, minimum, sőt akár Iránba / a Kaukázusba



Ezzel a következő lehetőségek nyíltak volna:


- Németország körbe kerítette volna Törökországot, nem lett volna sok esélyük az ellenkezésre, minimum felvonulási területet biztosítottak volna a Kaukázus felől is, és pont Baku környékén voltak olajmezői már akkoriban a Szovjetuniónak / Oroszországnak ...


- kis túlzással kijutottak volna az Indiai-óceánra is, és próbáltak volna kapcsolatba lépni a japánokkal, hogy ne az USA ellen készüljenek, hanem csak a britekkel háborúzzanak, majd Indiában találkoznak a japán, és német egységek, és cserébe a németek kisegítik őket iraki olajjal. Ugyanis Japán stratégiai olajkészlete az USA-tól függött, 1941 augusztusától teljeskörű szankciókat vezettek be arra, és az iraki olajjal ki tudták volna váltani.



2. A németek Lengyelországból, Ukrajna irányából, és immáron a Kaukázusból is megindítják a háborújukat.


A Császári Japán Hadsereg ugyan nem volt egyenrangú ellenfele a Vörös Hadseregnek, sőt fényéves különbség volt a kettő között, de attól még lekötötte volna a Vörös Hadsereg erőinek egy részét.



Ilyen lehetőségekkel szerintem sikerült volna Leningrád, Murmanszk, Moszkva, és Sztálingrád elfoglalása, de attól még az oroszok visszahúzódnak Kujbisevbe / Szamarába, dédelgették volna a sérelmeiket, és készültek volna a visszavágóra, 30 - 40 éves távlatban ...



Amiket írkáltam, az nem az utólag okos hozzáállás, 2024-ből, hanem már akkor, 1939 - 40 - 41-ben megvoltak a precízen kidolgozott térképek, és utasítások a Szfinx, a Felix, meg az Orient-hadműveletekről, csak a politika közbe szólt ...

ápr. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!