Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Akik ennyire támogatják a...

Akik ennyire támogatják a sorkatonaságot, azok miért nem állnak be szerződésesnek?

Figyelt kérdés
Általában azok mondogatják, akik még be voltak sorozva itthon, hogy a mai fiatalok buźik, gyenge fosok, sorkatonaság kéne, aztán rend lenne, fegyelem stb. Ha ők ennyire kemények és ennyire nagyra tartják ezeket az erényeket, akkor miért nem állnak be szerződéses katonának? Csak nem azért mert ott nem fingszagot kéne sisakkal kihordani az ablakon, vagy megnézni a felettest, hogy ott van-e a laktanya másik végében?

ápr. 19. 16:58
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
12%
Mi köze a két dolognak egymáshoz?
ápr. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
12%

A kérdésed paradoxon. Ha lettél volna sorkatona, nem kérdeznél ilyen hülyeségeket. Az egész témával nem foglalkoznál egyáltalán.

Nem a katonaság, mint foglalkozás kell az olyanoknak, mint te, hanem egy olyan közösség, ahol az egymásra utaltságból, és nehézségek közös leküzdéséből igazi barátságok, közösségek tudnának kialakulni. Ahol valóban mindenki egy mércével van mérve, mindegy, hogy ki az paja, anyja. Ahol meg kell tanulni kikerülni a hülye elöljárót, és értékelni azokat az embereket, akikben a szó szoros értelmében vakon bízhatsz és az életedet bízhatod rá. Nem muszájból, hanem azért, mert TUDOD, hogy soha nem fog átverni.

Azért ezek a dolgok igencsak jellemformálóak.

Létezik számodra olyan ember, aki ha azt mondaná, hogy mondjuk ugorj le az emeletről, akkor azonnal megtennéd? Nem azért, mert hülye vagy, és minden sz@rt megcsinálsz, amit a felettes mond, hanem azért, mert tudod, hogy oka és értelme van a parancsnak, és a felettesed a legjobb tudása szerint adta ki, bízhatsz benne, hogy a te érdekedben megteheted, amit mond. (Pl a falon túl egy felfújt párna van, amire ráesve nem sérülsz meg, és ezt a felettesed tudja, csak te nem látod.)

Van ilyen ember az életedben, akiben ennyire megbízhatsz? Megmondom, biztosan nincsen. Ha azt mondod, igen, akkor hazudsz!

Van olyan ember, akivel olyan titkokat oszthatsz meg, amit még anyádnak sem mondanél el, és tudod, hogy soha az életben nem él vissza ezzel? Nincs.

És hasonlók.

EZ az, ami a mai fiataloknak hiányzik, csak éppen ti magatok sem vagytok ezzel tisztában. Soha nem tapasztaltátok ezeket a dolgokat, ezért úgy gondoljátok, nem is kell.

Persze. Aki vakon született, annak nem hiányzik a napfény.

És az öregeknek igazuk van, csak nektek fogalmatok sincs, hogy miért...

A katonaságnál ez sokszor még most is megvan, de pl néhány sportközösség is hasonló (harcművészet például).

A fegyelmezettséget ezek az emberek azért részesítik előnyben, mert tudják, hogy az egészségük, életük múlhat a precizitáson, fegyelmezettségen. A rendezett, fegyelmezett társ reakciója kiszámítható, megbízható, érthető, követhető. A káosz csak stresszt okoz, mert követhetetlen, érthetetlen, kiszámíthatatlan, ezért nem biztonságos. Az embernek alapvető igénye van a bizonság érzésére. Egy rendszerezett közösségben ez alapból megvan. Az egoista káoszban semmiféle ilyen érzése nem lehet az embernek, mert f1ngja nincs, hogy a másik ember hogyan fog reagálni, mit fog tenni, mi fog történni. Ezért nem bízik senkiben, semmiben. Emiatt folyamatosan stresszes, depressziós, elszigetelt. Fogalmam sincs, hogy ez miért lenne jó, de ti nem ismeritek a másik oldalt, ezért nem tudjátok elképzelni, hogy mennyivel értelmesebb.

ápr. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
82%
Voltam 2 évet, de nem támogatom. Amit ott megtanultam, abból kettő rossz volt, egy jó. Megtanultam inni, cigizni és lopni. Fegyverrel lőni a két év alatt kb annyit lőttem, mint sportklubba egy délutáni edzésen. Értelme nem lenne. Éles helyzetbe, jó golyófogók lettünk volna.
ápr. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
#2 Mivel tisztelettel beszéltél velem, ezért én is megpróbálok... már ne is haragudj, de a sorkatonaságnál mégis miféle nehézségekbe ütköztek a katonák? Háború nem volt, nem voltak kiküldetések háborús országokba, nem kellett az életét kockáztatnia senkinek. Legalább tucat embertől hallottam már (köztük édesapamtól is), hogy a sorkatonaság nagy részben a kiskatonák megszivatásáról szólt. Igen kellett árkot ásni, meg megtanulni menetelni, egyszerre lépni, lőni is lőttek, de ha teszem azt valódi háborúra kerülne a sor, az igazi katonák, akik haborúkban harcoltak, rövid időn belül megsemmisítenék a sorkatonákat. Nyilván kicsivel jobb esélyekkel indulnának, mint egy civil, de a végeredmény szempontjából nem számítana. Sokan büszkék arra, hogy sorkatonák voltak, de ironikus módon, pont az alázat és az önfegyelem hiányzik a többségükből, amire a nyálukat verik.
ápr. 19. 17:48
 5/30 anonim ***** válasza:
24%
Mégis hogy jön egyik a másikhoz? Ha valakinek az a baja, hogy a mai fiatalok "gyenge fosok", mire ő beáll szerződéses katonának, akkor mitől szűnne meg a problémája a fiatalokkal?
ápr. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
78%

#4 Attól még, hogy nincs háború, a katona nem a lábát lóbálja a kaszárnyában...

Régen valóban sok volt a szándékos szivatás, mert a felettesek is unatkoztak, meg ittak, mint a gödény.

Ez a jelenség ma már kicsit sem általános.

Vannak olyan alakulatok, ahol kicsit sem unatkozik az ember békeidőben sem, vannak kihívások dögivel. (A "béke" gondolom, azt jelenti, hogy nem gurulnak tankok a belvárosban, és nem lövik egymást halomra az emberek, de a valóságban ilyen, hogy "béke" nem létező fogalom. Csak éppen jól működik egy csomó rendszer, ezért nem megy át a dolog fegyveres harcba. Csak szólok...)

ápr. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
22%
@5 hátha alazatot tanulna es nem nezne le másokat
ápr. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
85%

"Attól még, hogy nincs háború, a katona nem a lábát lóbálja a kaszárnyában..."


Igen, de régen mégis ez volt, sehol nem volt komoly kiképzés 2004 előtt, meg nem voltak teljesíthetetlen követelmények, sehol nem vették komolyan az egészet, sz.rt bele mindenki ahol tudott. Most lehet hogy nem ez lenne, de ha ez régen így volt, akkor miért állítják sokan az ellenkezőjét és miért oly büszkék rá egyesek, amit kb minden egészséges ember röhögve tudna teljesíteni

ápr. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
61%

"Régen valóban sok volt a szándékos szivatás, mert a felettesek is unatkoztak, meg ittak, mint a gödény."


Erről én is hallottam, de ez legenda vagy tényleg így volt? Mondták, hogy leginkább az öregek szívatták a kopaszokat. De az öreg az fizikálisan fölényben volt az újonccal szemben vagy hogy tehette meg büntetlenül, hogy vele mosatja fel a körletet, mikor az öreg nem parancsolhat senkinek? Értsd úgy, mondjuk bevonulok én mint újonc, rám száll egy öreg, de én visszaszólnék, hogy dugd a f.szod a s.ggedbe aztán akkor majd esetleg megcsinálom, ha már ilyen szépen kértél. Vagy egyszerre több öreg is neked megy és egyedül kell védekezned velük szemben? Vagy ilyen szigorúan vették az öreg-gumi-kopasz hierarchiát? Tényleg mi volt ha újonc létedre visszapofáztál az öreg katonának? Ha valaki mesélne ilyenről jó lenne

ápr. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
18%

"...de régen mégis ez volt, sehol nem volt komoly kiképzés 2004 előtt..."

Azért ez ebben a formában rohadtul nem igaz. Akkor is voltak normálisabb alakulatok, és kiképzések, csak oda nem került be minden proli. Egyrészt akkoriban is voltak, akik jelenzkeztek bizonyos képzésekre, és tanultak sokat, hogy bekerüljenek. Másrészt voltak értelmesebbek a sorkatonák között, akiket szintén kitanítottak, és bekerülhetett. A nagy tömegnek valóban nem volt túl sok tennivalója akkoriban, de nem is értem, miért hasonlítjuk össze a rendszerváltás előtti sorkatonaságot azzal, ami mondjuk most lenne?

Egy csomó országban még a nőknek is kötelező az alapkiképzés, és pozitívak a visszajelzések a reésztvevőktől, sőt!

(Azért az tök gáz szerintem, hogy pl egy izraeli nővel szemben egy magyar midegy milyen neműnek zérő esélye nem lenne, mert a magyar átlagember azt sem tudja, hogy a fegyver melyik végét kellene megfogni. Azért ez szerintem baromira ciki, legalábbis én annak érezném.)

Nyugat-Európában is sok országban mindenki számára kötelező egy pár hetes/hónapos alapkiképzés. Az USÁ-ban kifejezetten megbecsült szakma a katonai.

Mi a fene bajotok van ezzel?

Valóban nem kérnek semmi természetfelettit, de egy felnőtt férfinak 30 fekvőtámasz ne legyen már űberteljesíthetetlen...

Akik helyeslik a sorkatonaságot, azok nem azt akarják visszahozni, ami a rendszerváltás előtt volt, hanem csak simán azt, ami most is egy rakás másik, nálunk sokkal fejlettebb országban alap.

ápr. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!