Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Tényleg vannak, akik önként...

Tényleg vannak, akik önként mennének harcolni?

Figyelt kérdés

Most nem a politikai pártok érdekelnek, hanem az egyszerű emberek.

Az egyszerű emberek között tényleg vannak, akik önként mennének ki a lövészárkokba?

Valahogy én ezt sosem tudtam megérteni. Én csak a saját nevemben tudok beszélni, én biztosan nem mennék harcolni, ha muszáj lenne sem, engem biztosan nem is vinne be senki, mert nem lennék hajlandó meghalni, azért mert Xy ember odafent ezt eldöntötte, inkább menekülnék, vagy börtönbe mennék. Egy életem van, aminél nincs számomra értékesebb dolog, mert ha meghalsz akkor vége. Hiába fognak hősként ünnepelni vagy ezer év múlva is emlékezni rád, nem számít egyáltalán ha te idő előtt meghaltál. Amugy meg én helyettem csak ne döntse el senki, hogy kockáztatom-e az életemet vagy nem a csatatéren, lehet ezt gyávaságnak hívni, de én életösztönnek gondolom!



máj. 12. 13:16
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
83%

Vannak olyanok akik önként mennek harcolni, mindig is voltak.


A te matekodban egy dolog nem kerek: neked nincs senkid? Egyedül élsz? A szomszédban dúló háborúban láthattuk, hogy a nők megerőszakolása az elfoglalat területen még mindig aktuális valamint a gyerekek deportálása is nagyüzemileg zajlik. Addig szép az elképzelésed, hogy te élni akarsz és nem mész a frontra meghalni, de mi történik akkor ha a front megy hozzád? Oké megpróbálsz elmenekülni, de hova? Ha mindenki úgy gondolkodik, mint ahogy te akkor senki nem védi meg a hazáját és az Atlanti-óceán partján több százmillió társaddal együtt azon találjátok magatokat, hogy ezt a pocsolyát át kellene úszni valahogy...


Aztán,kapsz egy hírt: a front már csak pár kilométerre van mögötted és most szóltak a másik odalról, hogy ők nem engednek be senkit és aki megpróbálkozik átjutással azt a tengerbe lövik.


És ez a jobbik eset, mert mi van akkor, ha már a szomszédok is lezárják a határokat és el sem tudzs menekülni?

máj. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Te választod meg azokat akik úgy döntenek, menned kell harcolni. Ez a demokrácia. Persze mondhatod, hogy nem mész mert az életed a legdrágább, de gondolj bele, hogy ha az ellenség megszállja az országod, nem lesz hova hazamenned. Nézd meg hogy élnek a palesztinok. Elvették a hazájukat és többségük menekülttáborokban tengődik.
máj. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem azért megy önként harcolni, hogy meghaljon.
máj. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Zsoldosnak hívják őket.

Ez 1 szakma.

Ugyanolyan szakma, mint a szakács vagy a targoncavezető. Annyi, hogy morálisan az átlagtól másabb beállítódású emberek választják.

máj. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne feledjük vannak, akik zsoldosok. Jelentős pénzért ölik az ellent. Vannak, akik meggyőződésből jelentkeznek (féltik a családjukat), illetve vannak, akinek felajánlják, hogy hosszú börtön helyett lehetnek önkéntesek.

Kubában a 80-as években az mehetett külföldre tanulni, aki "önként jelentkezett" (már nem tudom melyik országban) a gerillákat támogatni.

máj. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
36%
A ma embere elpuhult és az ellenkező irányba szaladna. Anno viszont Rákóczi és Kossuth szavára tízezrek özönlöttek a seregbe - önként! Az más kérdés, hogy sajnos jelenleg a szellemisége helyett csak utcatáblák maradtak meg.
máj. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
64%

Nagyjából egyetértek a kérdezővel.

Az biztos, hogy én se fognék fegyvert és nem mennék háborúzni Orbán,Deutsch vagy Lázár szavára.


Szeretek élni,jókat enni, jókat inni,a szép nőket.

Nem dobnám el ezt magamtól.

máj. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Szerintem önként mész harcolni, ha emberkék vagy bármi megtámadják a családodat, és te vagy a legerősebb, vagy egy kicsit erős a családban.


A hazát megvédeni ez lenne a kérdés nyilván. ...


Vakon mennék e bele egy húsdarálóba bármely kelet európai Ukrajna-országot megvédeni, ami lehet holnap megszűnik...


Magyarként. ...


Egyre közelebb van a háború...


Pénztárca szerint külföldi ingatlan. Vásárlás. Menekülés, menekítés.


A halott magyarra, halott indiánra, senki se kiváncsi.


Az élőre se, amúgy.

máj. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Ukrajnáért? Ja, persze...
máj. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
23%

Na, most sokan fognak utálni a véleményemért de nem érdekel.


Én meghalnék e, ölnék Ukrajnáért? Nem. Semmi közöm Ukrajnához.


Ha rá támadna valaki Magyarországra?

Igen. Zokszó nélkül mennék harcolni, és az olyanokat mint Te kérdező, nem zárnám börtönbe. Egyszerűen tarkón lőném.

Mert azt kell felfogni, hogy nem a politikusokat védi a katona. Hanem az ártatlan nőket, gyerekeket, időseket, betegeket, és aki erre nem hajlandó nincs joga Magyar állampolgárnak nevezni magát.

máj. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!