Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hol tudok taktikai és stratégi...

Hol tudok taktikai és stratégiai fogásokat tanulmányozni? Könyv? Videó?

Figyelt kérdés
máj. 15. 09:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Winston Churchill - A II. világháború című háromkötetes könyvében kevés szó esik katonai taktikáról, de érdekes olvasmány.
máj. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Könyveket tudok mondani alapművek:

A háború művészete (Szun-Ce)

A háborúról (Carl Von Clausewitz)

máj. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 PMC Wagner ***** válasza:
clausewitz műveit tekintik a hadviselés alapjának
máj. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Taktikát meg a hadszíntéren tudsz tanulni, amúgy is folyton alkalmazkodnod kell a taktikával az ellenség taktikájához és az adott harci helyzethez. Nincs olyan, amit könyvből megtanulsz és az pont úgy lesz a harctéren. A harctér nem két egymással szembeni lövészárok, ahonnan néha átlőnek egymásra, este meg hazamennek aludni.

Ha van 70 embered, amivel éppen támadni akartál, de becsapódik egy tüzérségi lövedék és szétszaggat 27 emberedet, közte a 2 tapasztalt szakaszvezetőt, akkor máris változtatnod kell a taktikádon és támadás helyett menteni a sebesülteket és elpucolni onnan, mielőtt becsapódik a következő lövedék, mert valószínűleg nem véletlenül lőttek oda, hanem felfedeztek benneteket.

Stb.

máj. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor hajrá,szerintem tárt karokkal várnak téged a "szabadságharcosaid",biztos szükségük van olyan foteltábornokra mint te,igaz fegyvert max fényképen láttál,de te biztos megtudnád oldani.Aztán hátha túszúl ejtenek és még ha szerencsénk van le is fejeznek.
máj. 21. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok,hát ezt nem ide szántam ezer bocs :(
máj. 21. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!