Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Támogatnátok a sorkatonaság...

Támogatnátok a sorkatonaság ismételt bevezetését?

Figyelt kérdés

1. Ráférne a mai fiatalokra 1 év szigorú fegyelem.

2. Támadás esetén sokkal több ember lenne, aki már fogott fegyvert a kezében.

3. A hadiipar fejlesztésén keresztül gazdasági növekedést is el lehetne érni.



19/f


2010. nov. 16. 08:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Én támogatnám, de nem köztársasági körülmények között és nem abban a szellemben és módozatban, ahogy tették azt az utóbbi 65 évben, mert az a sorkatonaság nem hozott egységet, hanem csak abból állt, hogy szívassuk halálra a rangban alattunk állókat.
2010. nov. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
26%
Mindenképp, legfőképp az 1. érved alapján! Én még 12 hónapig voltam, rámfért, élek, nem haltam bele!
2010. nov. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Nem támogatom teljesen felesleges,a családokra nagy terhet jelentene hiszen kiesik egy kenyérkereső,ráadásul a családnak kell addig őt eltartania,mert a zsold az csak kólára volt elég,a nyolcvanas években havi 400 forintot kaptunk.
2010. nov. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
26%

"Nem támogatom teljesen felesleges,a családokra nagy terhet jelentene hiszen kiesik egy kenyérkereső,ráadásul a családnak kell addig őt eltartania,mert a zsold az csak kólára volt elég,a nyolcvanas években havi 400 forintot kaptunk."


Hidd el, hogy az a kenyérkereső még most sem keres kenyeret, mert sehol nincs munka a fiatalok számára, max akkor, ha elmennek 3 műszakba dolgozni. A 25 év alatti fiatalok nagy része még most is otthon dekkol a szülei nyakán, vagy éppen egyetemre jár olyan felesleges szakmákat és képesítéseket szerezni, amikre semmi szüksége az országnak, mivel ha megszerzi azt a szakmát, még akkor sem talál hozzá munkát.

2010. nov. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
19%
Nagyon ráférne,hogy a 18 éveseket besoroznák legalább 1 évre.Egy kis fegyelem ráférne némelyikre.Normális tisztekkel,nem olyannal , aki ősszel a falevelet vissza varratta a fára.Normális kiképzés egy kicsit több zsolddal,nem csak egy kólára valóval.Én támogatnám az új rendszerű katonaságot.
2010. nov. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

"hiszen kiesik egy kenyérkereső"


A mai 18 évesek kb. 1%-a keres pénzt, a többi a szüleivel él, vagy egyetemre jár, amit a szülei fizetnek, vagy diákhitelt vesz fel, aminek a nagy része (tisztelet a kivételnek) piára és divatruhára megy el.


Az tenne az ideális, ha 18 évesen mindenkit besoroznának 1 évre, ahol jó szellemi és testi kiképzést kapnának. Megtanulnák a fegyelmet és azt, hogy milyen erkölcsi normák léteznek. Én személy szerint pénzt se kérnék ezért, de mondjuk egy 10 ezer Ft-os "alaptámogatást", amit az elsős egyetemisták kapnak megkaphatnának a sorkatonák is. Ez nem a pénzről szól szerintem.

2010. nov. 16. 10:08
 7/13 UM4 ***** válasza:
44%

felesleges egyetemi képzések helyett többet érne némi felesleges katonai képzés (attól válik "feleslegessé" hogy olyan jól csinálják hogy ne kelljen alkalmazni)

a svájciakról vehetnénk példát, 200 éve jól működik

[link]

2010. nov. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%
én nem
2010. nov. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

nem támogatom. miért kéne háborúra készülnünk? annyi elleségünk van aki acsarkodik ellenünk? vagy meg akarunk valakit támadni?

amugy azt gondolom, hogy erkölcsre nem a sorkatonaság fog nevelni.. ha ezt a szülők nem tették meg IDEJÉBEN, akkor senki sem fogja...

a fiatalok tényleg elég fegyelmezetlenek, de ez nem azért van mert nincs sorkatonaság.. hanem mert fiatalok.. és hidd el, ha kell, tudnak fegyelmezettek lenni.

20/F

2010. nov. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

Felvetéseidre egyesével adok választ.

1, ráférne, viszont nem a katonaság és a hadsereg dolga, hogy megnevelje a 19-20 éven keresztül elkanászodott embereket. A nagy részüket nem lehetne már a szó szoros értelmében nevelni, inkább csak büntetőmunkán lennének naphosszat, vagy leszarnák őket. A pláne, meg az lenne hogy így netán még jobban megtanulna egy két "ökör" verekedni és ezt a tudást nem pont a haza védelmére szentelné. Jobb ha a fegyver a profik kezében van.

2. Támadás esetén professzionális katonákkal állnának szemben a kényszer besorozottak. Nem tudom mennyire vagy otthon a témában de Irakban a T-72eseken úgy átcsörtettek az A-10es varacskos disznók első körben hogy a challengereknek és az M1A1 Abramsnek szinte csak a hadifogoly begyűjtögetés maradt. Hogy miért? Mert alul motivált, rosszul megszervezett volt az iraki hadsereg. Lehet hogy egy orosz kiképzett osztag el tudta volna rontani az amcsik napját. Amúgy meg támadás esetén nem kell tartania Magyarországnak semmitől, ugyanis a jelenleg hadrendben álló 13+1 darab T-72sel nem sokra mennénk (szlovákoknak 99, románoknak 300 ugyanilyenjük van, miről beszélünk?!)

3. hadiipari fejlesztéssel azért nem tudunk gazdasági növekedést elérni, mert ahhoz kéne felvásárló piac is. Mert önmagunknak tök jó hogy megtermelünk bizonyos dolgokat, például géppisztolyt másolunk, meg szolgálati fegyvert. De ez édeskevés. A hadiiparhoz jóval nagyobb tőke, és piac kéne. És a jelenlegi (és a volt) kormány is vajmi keveset fordított hadi kiadásokra, lásd elajándékoztuk a tankjainkat Iraknak, leszereljük a MiG29eseket, és egy átkozott Lokátort se vagyunk képesek építeni a Tubes tetejére mert kettő mocsárni nyehőce tüsszögne tőle.


Hogy mit kellene?

Azt a kevés katonát, aki jelentkezik, tökéletesen kiképezni, és megfelelő technikai háttérrel felruházni.

Nem háborútól kell tartani, hiszen a NATO-n belül mi ha a fene fenét eszik akkor is biztonságfogyasztó országnak számítunk olyan haderők mellett mint a német, a francia vagy az angol, és akkor az USA-t le se írom.

2010. nov. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!