Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha az 1944-es Dél-Erdélyi...

Ha az 1944-es Dél-Erdélyi hadjárat sikeres lett volna, az változtatott volna valamit a II. Világháború végeredményén? Vagy esetleg Magyarország helyzetén a háború után?

Figyelt kérdés
Kösz a válaszokat.
2010. dec. 27. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Semmit se valtoztatott volna ugyan is a haboru utani rendezest nem a vesztes orszagok szemszogebol alkottak meg es nem is az elfoglalt visszacsatolt stb teruletek figyelembe vetelevel!
2010. dec. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%

nem

De ha a netnácik véleményére vagy kíváncsi, válaszolok helyettük is: igen, megnyerjük a háborút, sőt talán még világhatalom is leszünk, ha Hitlerbácsi ad nekünk egy kis koncot!

2010. dec. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Arra gondolsz, hogy ha a románok jó szokásuk szerint nem állnakát, és sikerül a kárpátok vonalát a Vörös Hadsereggel szemben megtartani?

Ha erre gondolsz, akkor az a válaszom az, hogy akkor a Vörös Hadsereg csak a lengyel területeken, a kárpátoka megkerülve vonulhatott volna Berlin alá.

A magyar olajkészletek német kézen maradtak volna, és a német hadigépezet agóniája akár fél évvel, egy évvel is tovább tarthatott volna. Eközben a nyugati szövetségesek időt nyertek volna, és nyugatabbra került volna a "vasfüggöny". Talán egészen Ausztria, talán Bécs vonaláig is amerikai zóna lett volna, hogyha itt az oroszokat feltartóztatjuk.

Viszont a németek mindenképpen elvesztették volna a háborút, mivel az időközben kifejlesztett atombombát esetleg német területeken is bevetették volna az elhúzódó harcok miatt.

2010. dec. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
Esetleg pont a nyakunkba dobták volna az atomot...
2010. dec. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha sikerült Erdély valamennyi hágóját lezárni a Vörös Hadsereg előtt 1944-ben, a háború talán valamelyest elhúzódik, maximum hónapokkal és a szövetséges csapatok Közép-Európa déli részén sokkal előrébb tudtak volna törni. Már ha a tengelyhatalmak csapatai -azaz "mi"- kitartanak Erdélyben.

Akár hogy is történnek a dolgok Dél-Erdélyben (akár a román átállás után mondjuk a német-magyar csapatok elérik a hágókat, akár a Romániából visszavonulni képes 6. és 8. német hadseregek zárják le, stb), a magyar-német csapatok egyszerűen csak simán feltartóztatták volna a többszörös túlerőt, akár minimális erőkkel is. Az Északkeleti Kárpátokban pontosan ezt tette az 1. Magyar Hadsereg is, ami a teljes 4. Ukrán Frontot tartotta fel hónapokig és ha a Dél-Erdélyből a hátukba kerülő 2. és 3. Ukrán Frontok elől nem kellett volna visszavonulniuk, tovább is tarthatták volna.


A háború utáni sorsunkban már nem vagyok biztos. Még ha a nyugati szövetségesek is szállnak meg minket, Európát már korábban felosztották maguk közt a Szovjetunióval. Maximum talán csak arra lett volna elég Erdély tartós védelme, hogy a szovjet-román csapatok nem rabolják ki az országot (ha feltételezzük hogy a fegyverletételkor még az erdélyi hágókat tartják a csapatok). Talán elkerülhető lett volna a délvidéki vérengzés a megvalósult formájában.

De akár az is lehet hogy Sztálin felb@szta volna az agyát azon, hogy a magyarok feltartották a Vörös Hadsereget, ezért még több területet kapnak a környező országok Magyarországból.

2010. dec. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

"Talán egészen Ausztria, talán Bécs vonaláig is amerikai zóna lett volna, hogyha itt az oroszokat feltartóztatjuk. "


Ez egy halvaszületett elképzelés! Már a konferenciákon eldőltek az érdekszférákhoz tartozások!

2010. dec. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen Helmet, erre gondoltam. Kösz a válaszokat, olvasgattam a 2. Világháborúrol és olvastam a Fél-Erdélyi hadjáratról, és kiváncsi voltam a véleményetekre. Ha még valakai akar válaszolni, az nyugottan válaszoljon, mert kiváncsi vagyok más véleményekre is(ha van még)
2010. dec. 27. 21:35
 8/8 A kérdező kommentje:
elöbb elírtam: Dél-Erdélyi hadjárat :D
2010. dec. 27. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!