Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha van egy emelt angol érettsé...

Ha van egy emelt angol érettségim (86% ami ugye megfelel egy nyelvvizsgának) az is elég vagy kell a nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

"a katonai vezetői alapképzési szak nappali munkarendű, államilag támogatott képzésére a jelentkezési feltétel

az angol vagy francia nyelvből tett állami vagy államilag elismert B1 szintű (korábban alapfokú) komplex

(korábban C típusú) nyelvvizsga"


2011. jan. 12. 16:23
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A válasz írója 52%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 01-12 17:52


A probléma a példáddal az, hogy ha kitűnővel megcsináltad B kategóriás jogsit attól te még soha nem tanultad a buszos kreszt, aminek a C kategória megléte a feltétel. Ha van 8 általánosod, még nem mehetsz főiskolára.

2011. jan. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Hát csakhogy ha mégis kell nyelvvizsga akkor feleslegesen szenvedtem az érettségivel de ha meg kell és akkor derül ki akkor szívás.
2011. jan. 15. 19:36
 13/13 anonim ***** válasza:
Ha van egy emelt szintű érettségid nyelvből, akkor nem kapsz érte vizsgát. Alapból jár érte 40 (vagy most már talán 38?) pluszpont. Mivel ezt a pontot kapod, hiába csinálsz nyelvvizsgát, az azért járó pluszpontot már nem kapod meg. Én angolból fogok emeltezni, középfokú nyelvvizsgám van. Még ha emelt szintű nyelvvizsgát csinálnék is, nem kapnék érte pontot. Azt nem tudom, hogy ha lenne egy nyelvvizsgád németből, akkor megkapnád e a bónuszt, mert elvileg egy jogcím a kettő. Tehát a nyelvvizsga felesleges. Esetleg ha egy másik beszámítható tárgyból emelteznél, akkor jól jönne.
2011. jan. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!