Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mit nyernénk azzal, ha újra...

Mit nyernénk azzal, ha újra bevezetnék a sorkatonaságot?

Figyelt kérdés
Szerintem csak egy rakat golyófogót, meg egy ideig befogná a száját néhány fiatalokat szidó ember, akik szerint a szülő sosem hibás.
2011. márc. 31. 20:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Arra talán jó lenne,hogy kis rendre tanítani azokat akik minden másnap részegen fetrengenek az utcán.

Régen jó volt arra,hogy ha kellett akkor egyből háborúba tudtak volna állítani mindenkit.Ma már nem ez dönti el egy háború kimenetelét,hogy hány ember volt katona.

2011. márc. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Talán fegyelmet tanultak az emberek? Esetleg kicsi önvédelmet? Szerintem anno hasznos volt, és visszanézve örülök h katona lehettem. Szerintem ott váltunk "fiatalok" férfivá.
2011. márc. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%
Kvázi beavatási szertartás, valószínűleg a srácoknak jót tenne. Más kérdés, hogy haszna nem lenne a dolognak, csak egy rakás állami pénzt kivágnánk vele az ablakon.
2011. márc. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
Semmit. A sorkatonaság egy életképtelen, hülye rendszer. Ha bevezetik, akkor valahogy elküzdöm magam polgári szolgálatra.
2011. márc. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

"Kvázi beavatási szertartás, valószínűleg a srácoknak jót tenne. Más kérdés, hogy haszna nem lenne a dolognak, csak egy rakás állami pénzt kivágnánk vele az ablakon."


Nem kellene kivágni egy fillért sem. A Honvédség önellátó volt. Nem csak maguknak tenyésztettek sertéseket de szüretelni is jártak, burgonyát szedni stb mezőgazdasági munkákat végeztek, valamint ellátták a katasztrófavédelmi feladatokat is árvíz, erdőtűz stb, ma meg az állam fizeti az embereket.

2011. márc. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

"Semmit. A sorkatonaság egy életképtelen, hülye rendszer. Ha bevezetik, akkor valahogy elküzdöm magam polgári szolgálatra."


Ha épp azon gondolkodsz hogyan dezertálj, aligha töltöttél benn annyi időt, hogy véleményt mondhass.

2011. márc. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ, hogy mennyire lenne meg a szándék a hatékony hadsereg kialakítására. Ha úgy menne, ahogy a rendszerváltás után volt, valószínűleg tényleg csak egy rakás golyófogót kapnánk.

De a megfelelő hozzáállással a sorozottakból is hatékony hadsereget lehet létrehozni.

Erre a legkiválóbb példa Izrael, de Svájc, Finnország és Dél-Korea is képzett, jól felszerelt, ütőképes sorhadsereggel rendelkezik.

2011. ápr. 1. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 doboszoli ***** válasza:
70%

Semmit.

Útjelző táblák "rohamozásával", konyhai munkával, avar sepregetéssel, idétlen, dilettáns tisztek parancsainak végrehajtásával, és még sorolhatnám, nem lehet ütőképes

hadsereget kinevelni.

Gondoljatok vissza, hányat lőttetek az egy-másfél-két év alatt?

2011. ápr. 1. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%

Kevés előnye lenne, arra pedig végképpen nem felelne meg, amire eredetileg kitalálták.

Talán összeszoktatná a különböző társadalmi rétegekből, közösségekből érkező fiatalokat.

Hasonló lehetne, mint egy hatalmas "csapatépítő tréning".

Ha okosan szerveznék meg, akkor nevelő célzatú dolog is lehetne.

Az a gond ezzel, hogy ahogyan én ezt az országot ismerem, nem ez alakulna ki belőle.

2011. ápr. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
71%

Egy esetleges árvíznél vagy egy olyan esetnél ami most volt a vörös iszap balhé egy ilyennél lehet a katonákat ugrasztani és meg oldódik a probléma.Régen ha ilyen volt akkor 1 óra múlva ott volt a Honvédelem és már csinálta is az árvízvédelmet vagy amit éppen kellet.Most meg sírnak a TV-ben a hülye celebek,hogy menjünk segíteni szegényeknek.Persze Orbán és a sok gazdag politikus egy forintot nem utalt át nekik.


Ennyiből jó lenne,de viszont a sorkatonák minden másnap látnának főt kaját,mert nem lenne arra pénz,hogy őket ellásuk.Persze éhező Afrikát mindig bőségesen támogatjuk.De mind1 már nagyon belementem a politikába.

2011. ápr. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!