Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » I. illetve II. VH-s csatahajók...

I. illetve II. VH-s csatahajók? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérdezni, hogy melyik volt a legfejletebb, legsikeresebb, legtöbb támadást túlélt illetve a legnagyobb? Mindkét Világháború hajóira kíváncsi lennék. Ha lehet csak csatahajók jöjjenek.

2011. ápr. 6. 13:09
 1/8 a1b2c3 ***** válasza:
100%

Hűha :D Hát első Vh.-ból nem tudok sokat mondani, csak a Szent Istvánt ismerem, amit valahol a mostani horvát partok mellett süllyesztettek el. Elég fejlett volt, ha jól emlékszem, meg hát persze magyar volt. :) Második Vh.-ból, már több van. Amerikaiaknál a New Jersey, Arizona, Idaho, Indiana, Iowa, stb.

Németeknél: Bismarck és testvérhajója a Tripitz, Schleswing-Holstein

Angoloknál: Hood, Cornwall

Japánoknál: Fuso

Persze jóval több van ennél, csak ezek jutottak hirtelen eszembe.

2011. ápr. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
első világháborúból csöppet sem elhanyagolható az Aurora
2011. ápr. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én azt tudom, hogy a II. VH legnagyobb csatahajója a japán Yamato meg a Musashi volt.
2011. ápr. 6. 14:33
 4/8 BlackSword ***** válasza:
52%
2011. ápr. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen köszi ismerem ezt az oldalt, de ebben nincs az amire én kíváncsi lennék. :(
2011. ápr. 6. 15:42
 6/8 anonim ***** válasza:

Legfejlettebb: Mit értesz rajta? Talán a Super Yamato. (teljesen automata töltő, bármilyen csőállásnál újratölthető ágyú, 500mm-es ágyúcső)Kár hogy leállították az építését.

Legsikeresebb: Szerintem a német zsebcsatahajók okozták a legtöbb kárt az ellenségnek.

Legtöbb támadást túlélt: Tirpitz

Legnagyobb: Musashi

[link] Itt sok minden van.

2011. ápr. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A német zsebcsatahajók vitathatatlanul sikeresek, a Tirpitz rengeteg légitámadást vert vissza (volt amit az időjárás miatt függesztettek fel), de az olasz Vittorio Veneto is jópárszor paraszthajszállal menekült meg.
2011. ápr. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Pócs Tamás válasza:

I.Vh-s Emden. Szerintem a leghíresebb és a leghírhettebb volt. Véghez vitte kb a lehetetlen. Az Indiai óceánon operált, 30 teher hajót süllyesztett el egy olyan területen ahol ő volt az egyetlen német hajó. Nem volt nagy, nem volt egy hőde erős...De a történelemben egyedüli volt.

A II. Vh-ban mint már előttem is említették a Bismarcot és a Tirpitzet, ha úgy vesszük a Bismarc volt a legtöbb találatot kapot hajó, de még így sem akart elsüllyedni. Irányíthatatlanná vált egy brit Swordfish(torpedóval felszerelt duplafedelű repülő) torpedója végett, hajtóvadászat volt ellene mivel elsüllyesztette a brit zászlóshajót a HMS Hood-ot.Miután az utolsó lőszert is ellőtte, a saját személyzete robbantotta fel. A német Prinz Eugen is remek hajó volt. A Tirpitz meg ha úgy vesszők lehet hogy sok légitámadás és zsebtengeralatjáró támadást átvészelt, de végső soron tengeri ütközetben nem vett részt. Amit érdemes volna még megnézned az a német XXI. és XXIII. osztályú tengeralattjárók, a XXIII. osztály képviselői ha jól emlékszek 6-an voltak és saját veszteség nélkül 5 ellenséges hajót süllyesztettek el.

2011. aug. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!