Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Igaz hogy a katonák általában...

Htr kérdése:

Igaz hogy a katonák általában jobboldali identitásuak/nemzeti érzelműek?

Figyelt kérdés
egy jobboldali forradalom esetén átálnának a forradalmárokhoz?
2011. júl. 1. 01:08
1 2
 1/13 anonim válasza:
54%
Nem hiszem hogy ezt lehetne általánosítani. És hogy átállnának-e? Nem valószínű. Elég megnézni csak hogy mit csináltak a rendőrök a tüntetéseken az elmúlt pár évben ugye.
2011. júl. 1. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem nem. Kis részük családi hagyomány útján lesz katona, valaki tényleg szereti csinálni, a többség biztos megélhetés reményében lépett be. (+ másra totálisan alkalmatlan)
2011. júl. 1. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
44%
Nem, a széljobberek nagy része csak szájhős, aki meg tenni is mer valamit, az a gárdába áll be.
2011. júl. 1. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Mr.Super TNT ***** válasza:
42%

Megint egy ostoba kérdés és látom a válaszolók is ostobák.(közöttük én is mert leállok vitázni a sok ostoba turbó magyarral).


"jobboldali forradalom" na ne röhögtessetek már ,hogy lehet ilyen marha mindenki ,hogy csak erőszakosan akarják megoldani a problémákat.


Aki szélsőjobboldali az is mind hülye a gárdisták pedig selejtes egy bagázs( duruzsol a Kárpátia fehérkédnek emberkednek)


Nekem az az álmom ,hogy katona legyek és én biztos ,hogy nem állok be egyetlen ilyen ökörcsordába se.


Szeretem a hazámat ,de én a jövőért élek és sz*arok a multra ,ti pedig nagy magyarországoztok meg emberkedtek magatoknak menjetek inkább és játszatok számítogépes játékokkal ,mert az való nektek. Most ti komolyan vágytok az ugynevezett "forradalmatokra" ,mert nem látok értelmes racionális gondolatokat mögöttetek ami okot adhatna az ostoba öldöklésre ,káoszra és szenvedésre ,mert igen az lenne. Én a békét akarom szolgálni és a védtelen és ártatlan embereket megvédeni. Annyira t*köm ki van már azzal ,hogy mi magyarok külömbek vagyunk ,meg már embertanilag is magyarként másztunk le a fáról ,mi vagyunk a világ eleje ,meg ,hogy régen nagyok voltunk 3 tenger mosta a partjainkat ,meg ilyen marhaságok.


Szeretem a törtelmét és tisztelem a múltat ,de egyúttal le is f*som ,mert én a jelenben élek és a jövőt szeretném építeni ,de ti se*gel mentek a jövőnek a múltban éltek és csak gyűlölködni tudtok.


NEM VAGYUNK KÜLÖNBEK A TÖBBI ORSZÁGBAN ÉLŐ EMBEREKTŐL EZT FEL KÉNE FOGNI MÁR ,DE NEKTEK LASSÚ A FELFOGÁSOTOK!!!!!


AHELYETT ,HOGY EGYMÁS ELLEN ÉS A MÚLTBAN TÖRTÉNTÉNT ESEMÉNYEK MIATT SZ*PATJUK EGYMÁST A SZOMSZÉDAINKKAL INKÁBB ÖSSZE KÉNE FOGNI ,MERT ELÉGGÉ EL VAN KÖZÉP ÉS KELET EURÓPA A VILÁGTÓL ,MERT ITT ÁLLANDÓ B*ZISKODÁS MEGY.


És Szlovákiában is a jobboldali párt tökéletesen hasonlít az ittenihez nekik is van gárdájuk ,meg minden marhaságuk szóval ott is van hülyéből elég tehát még adjuk egymás alá a lovat szóval a f*szkalapság ott is meg van.


HA VALAMI NEM TETSZIK AKKOR TEGYETEK ELLENE CSINÁLJATOK PÁRTOT VAGY ,MENJETEK EL SZAVAZNI ,DE KÉRLEK AKKOR ÉRTELMESEBB DOLGOKKAL ÉS ÖTLETEKKEL ÁLLJATOK ELŐ ÉS KEZDJÉTEK EL HASZNÁLNI A FEJETEKET GONDOLKODJATOK ÉS ÉPÍTSETEK NE ROMBOLJATOK. a PROBLÉMÁKAT ERŐSZAKKAL NEM LEHET MEGOLDANI ÉS HIÁBA AKARSZ JÓT ,DE AHHOZ IDŐ KELL ,HA SÜRGETED A DOLGOKAT KAPKODSZ ÉS NEM GONDOLKODSZ AKKOR HIBÁZOL ÉS FÁJDALMAT OKOZOL MÁSOKNAK.


A MÁSIK DOLOG ,HOGY MINDEN EMBER ÉLET SZÁMÍT ÉS A GYILKOLÁSSAL ÖLDÖKLÉSSEL NEM OLDÓDIK MEG A PROBLÉMA.


Nem vagyok vallásos ,de van egy bibliai idézet ami illik rátok:


Más szemében meglátja a szálkát, a magáéban a gerendát sem veszi észre.


" Miért nézed pedig a szálkát, amely a te atyádfia szemében van, a gerendát pedig, amely a te szemedben van, nem veszed észre? (Mt. 7,3)

Miért nézed pedig a szálkát, amely a te atyádfia szemében van, a gerendát pedig, mely a te saját szemedben van, nem veszed észre? (Lk. 6,41)"

2011. júl. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
Igen, a katonák többsége inkább "jobbos" mint "balos", de inkább az alacsonyabb rangokban. A tiszteknél kicsit más az arány.
2011. júl. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
32%
8:51-es: szerintem gondolkozz el rajta mit csinál egy katona és aztán mondd hogy gyilkolással öldökléssel nem oldódik meg a dolog.
2011. júl. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Mr.Super TNT ***** válasza:
24%
Igen én tisztában vagyok ,hogy a vér az erőszak a háború és a gyűlölet övezi a katonák útját ,de csak igy van lehetőségem megérteni ennek az okát ,hogy megtapasztalom ,mert egy olyan ember nem értheti meg ezeket a dolgokat aki nem látta érezte a saját bőrén. Én úgy gondolom ,hogy a gyilkolás a legrosszabb megoldás és csak akkor kerül rá sor ,ha nincsen más elérhető lehetőség. Én tisztába vagyok ,hogy ha arra kerül a sor ,hogy másokat vagy a társaimat védjem akkor ,ha nincs más lehetőség megteszem ,de attól még az nem jelenti ,hogy ne lenne miatta bűntudatom vagy akármi más. A katona élet nagyon kemény ,ha komolyan veszi az ember ,de ahhoz hogy megérts valamit meg kell tapasztalnod. Én megakarom érteni a gyűlöletet és az azt kiváltó okot ,hogy eltudjam venni a harcot és megtaláljam a saját igazsághoz vezető utamat. Ha mások szenvedését megtapasztalod megérted akkor képes vagy arra is ,hogy empátiát alakítsál ki ezáltal talán egyszer ,ha nem is az én generációm ,de a következő megtalálja a válaszokat. Ezért akarok katona lenni és tapasztalatot szerezni külföldön is ,hogy aztán ha kiképző leszek továbbadja a következő generációnak. Én felül akarom múlni az előző generációt és a következőnek meg engem kell majd felül múlnia és így talán elindíthatunk egy lassú folyamatot ami elvezet az igazsághoz. Én kész vagyok kockára tenni az életem ,hogy másokat megvédjek ezért erőre és tudásra van szükségem és a sereg nekem megadhatja én nem adom fel ezt az idealista álmot ,mert túl makacs és túl hülye vagyok ahhoz. Az igazi lényege a katonaságnak nem a gyilkolásban és öldöklésban rejlik ,régen így értelmezték ,de én arra gondolok ,hogy a katonaság egy életforma egy életstílus amely az embereket szolgálja és komoly és nehéz problémákkal néz szembe. Én meg fogom törni azt a tévhitet ami Magyarországon kialakult főként a szélső jobboldali körökben és nem vagyok hajlandó olyan dolgokat és kérdéseket itt szó nélkül ,hagyni ami ostoba és felesleges erőszakhoz vezet és azt sem fogom hagyni ami ebben a topikban már fent volt kérdésnek(valami vadbarom rakta fel) ,hogy meggyalázzák azoknak a katonáknak az emlékét akik külföldi misszióban vesztették életüket legyen az akár autóbaleset vagy akármi más.
2011. júl. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A katonák mindig olyan érzelműek, amilyen érzelmeket beléjük sulykolnak. Dél-Amerikában általában nem azért vannak (voltak), hogy megvédjék hazájukat, hanem hogy nagy baj esetén leverjék az óriási szegénység miatt lázadozó teljes lakosságot - tehát jobboldali érzelmek.

Az USA-ban az ország világrendőr-szerepe és rengeteg feladata miatt nem számít a katonák beállítottsága - ez meg ott üt vissza, hogy kívánatos emiatt akárki aberráns, lelkileg sérült, elfajzott degenerált személy. Ezek jellemzőek a mai amerikai hadseregre - ezek most a mi példaképünk.

A magyar katonákat a sok handabanda jellemzi. 500 éve minden háborút elvesztettek, de a világ leggazdagabb katonanóta-kincsük van. Identitásuk/nemzeti érzelmük ébredezett a dualizmus idején - ez aztán teljesen eltűnt. A kommunista időkben internacionalista szellemben átnevelődtek. A maiak ezek számban jócskán elfonnyadt utódai. Az internacionalizmust felváltotta az amerika-majmolás, odavetett pénzért minden piszkos munkában részt vesznek. Ez a mai magyar katona identitása.

2011. júl. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Mr.Super TNT teljesen egyetértek veled!

De a honvédségnél nem veszik jó néven ha valamelyik irányba is hajolgat az ember ,se bal ,se jobb .Jobbikosoknak meg csak a szájuk jár bekerültek a parlamentbe és most meg kuss van, nem ezért kerültek be!

Mr.Super TNT Hány éves ? Katonai előélet volt?

A katonának elsődleges célja a haza fegyveres védelme ami ha kell öldöklést jelent,ha véletlen katonának szeretne állni akkor ezt elkell fogadja mivel ezért katona a katona.A külföldi missziók Hősi áldozataira meg emlékezzünk mélységes tisztelettel mert aki ott volt az tudja hogy mi történt valójában,voltak köztük jó barát is ,de el kell fogadni ami történt és örök titoktartás...


Tapasztalat szerzés :itthon is lehet ,külföldi missziokban is lehet nagyon sokat szerezni főleg az 1 . alkalommal de Többszükséges hozzá ,megjártam Afganisztánt ,Balkánt ,és Ciprust is ...


üdv.

FTRZS.

2011. júl. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

ui.:

NINCS SEMMILYEN FORRADALOM MERT EZ AHHOZ KEVÉS !!!

2011. júl. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!