Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A katonáknak miért kötelező a...

A katonáknak miért kötelező a rövid haj?

Figyelt kérdés
és hány centi lehet max.?
2011. júl. 10. 15:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%

Nem lenne túl praktikus ha vállig érő hajjal kéne kúszni a sárban,arról nem is beszélve,hogy egészségtelen is,többek között a tetű miatt,de vannak egyéb higiénia okai is.


"és hány centi lehet max.?"


Szerintem 2cm. ,de nem biztos.Lehet hogy csak fél centiméter.

2011. júl. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
Az első válaszhoz annyit még hozzátennék, hogy közelharc esetén nagyon jó kapaszkodót képez az ellenség számára a hosszú haj.
2011. júl. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
3%
Utolsó! Remek humorod van!
2011. júl. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%

Elsődleges cél az egységes küllem.

Másodlagos az ápoltság.

A hosszú, ápolatlan haj csak előítéleteket generálna - mind a kiképzőkben, mind az elöljárókban, mind a feljebbvalókban.

És akármilyen viccesnek is találta itt az egyik válaszoló, valóban megnehezíti a közelharcban az ellenfél dolgát, ha a lehető legkevesebb felületen talál fogást a katonán, - a hajzat megmarkolásával testi kényszert is végre lehet hajtani.

2011. júl. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
Én úgy tudom az élősködők miatt.
2011. júl. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%

Higiénikus/praktikus.

Könnyű tisztán tartani gyorsan szárad ami nem hátrány egy könnyed esőben. Nincs rajta fogás stb...

És a kiképző sem fog Rózsikának szólítani jó eséllyel :)

2011. júl. 13. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
18%

A jól ápolt katonákról értekező válaszadók most már árulják el, hogy több száz évvel ezelőtt miért voltak

torzonborz, hosszú hajú, kackiás bajszú, szakállas katonák, ők nem féltek, hogy az ellenség megragadja a szőrcsomóikat, csak a maiak félnek ?

2011. júl. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
94%
Mint kívülálló úgy gondolom -mint ahogy az előttem szólók is írták- pszichológiai okai vannak. Mindenkinek egyforma a hajviselete, mindenki kopasz, mindenkinek ugyanolyan az egyenruhája, mindenki ugyanolyan színű surranót kap, mindenki hasonlít a másikra, ezzel is valamelyest csökkentik közöttük a különbözőségeket. Persze ettől még biztos van olyan aki úgy érzi hogy ő több mint a bajtársai, az ilyeneket gondolom a kiképzőtisztek igyekeznek "betörni". Egy alakulat szerény véleményem szerint úgy tud maximális hatásfokkal működni ha a katonák maximálisan képesek egymással együttműködni. Ehhez pedig kellenek az ilyen apróságok. Kopasz fejbőrön ráadásul jobban észrevehetőek az élősködők (pl. kullancs), nem másznak közé a tetvek, stb. Én azt sem tudnám elképzelni hogy kényelmes a hosszú hajra gázálarcot vagy sisakot húzni.
2011. júl. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%

A válasz írója 54%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:46


Szerintem itt nem arról van szó hogy ők mit éreznek, a parancsot amúgy sem ők osztják maguknak. Pl az akkori időkben kb Napóleon (az ő korában) óriási stratéga volt, nagyszerű katona, hadvezér, ennek ellenére az ő tevékenykedése óta rengeteget fejlődött a hadtudomány. Minden változik.

2011. júl. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 janiskaa2 válasza:
0%
Mert, ha hosszú hajuk lenne még öngyilkosnak néznék őket!
2011. júl. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!