Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az AK és az M-16 család után...

Az AK és az M-16 család után melyikek a legelterjedtebb lőfegyverek?

Figyelt kérdés
Úgy tudom az FN FAL és a HK G-3 is eléggé elterjedt fegyvercsalád. Vagy van ezeknél elterjedtebb?

2011. júl. 15. 21:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
a g3 télleg elég elterjedt főleg az afrikai és közel keleti országokban. Ezen kivül a G36 és az sa80 is némileg elterjedt. De főként az m16 és az ak családot szereti mindenki mert olcsó az elő állításuk és gyorsan fellehet szerelni velük egy kisebb sereget.
2011. júl. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
39%

Na de azért az AK sokkal olcsóbb és megbízhatobb. Ezért logikusan több AK van mint M16. M16 beleesik a sárba tönkre megy. Tussal beversz közelharcban egy ellenséges katona fejét = eltörik a tus= fegyonak kampec. Az AK viszont bírja a sarat és a tusa pedig fából van készítve.

Ami előny az M16nál hogy gyengébb töltényt (kisebb) alkalmazz így kisebb a hátrarugás = pontosabb lövés és egy katona több töltényt tud magával vinni a harcba. Hátránya pedig hogy gyenge. Amit az AK átüt az M16 nem biztos.

2011. júl. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én most nem az M-16 és az AK összehasonlítását kérdeztem.
2011. júl. 17. 17:17
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a HK Mp-5 családot. Pár éve még az Uzi-t mondtam volna, de mára az visszább szorult.
2011. szept. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%

"Tussal beversz közelharcban egy ellenséges katona fejét = eltörik a tus= fegyonak kampec."

Nem tudom, hogy ezt hol olvastad, de elég nagy marhaság.


"Na de azért az AK sokkal olcsóbb és megbízhatobb. Ezért logikusan több AK van mint M16."

Az első fele igaz. A második már kevésbé. Valójában az járult hozzá elég nagy mértékben az AK elterjedéséhez, hogy a Szovjetúnió minden potánciális szövetségesének vagonszám küldözgedte támogatásként.(ugyanemiatt lett ilyen elterjedt az M-16 család is)

2011. okt. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
17%
A pokolra vagy legalábbis a kohóba az összessel, de legfőképp a felhasználóikkal, akik kölykök kezébe adják, hogy aztán képzett katonák megszokhassák, hogy azok céltáblák.
2011. okt. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A kérdésre várom a válaszokat!
2011. okt. 10. 17:36
 8/13 anonim válasza:
76%

Népszerű smg-k: MP5, Scorpion( főleg kommandós egységeknél)

pisztolyok: Beretta92FS(olasz), Glock(német), Desert Eagle(izraeli), FN Five-seven(belga), H&K USP(német)

gépkarabély: FAMAS(ez francia), G36(német)

géppuskák: M60, m249, RPD

komolyabb tűzerő: M134, GAU-2/A, M134D és társai

2011. okt. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
smg? submachine gun? géppisztoly magyarul.
2012. okt. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

8-as: tetszik, hogy a világ egyik legelterjedtebb "komolyabb tűzerejű" fegyverét, az RPG-t kihagytad :)


Egyébként a FAMASt sehol nem használják, ugyanúgy, ahogy a Desert Eagle-t sem. Ne a CS-ből másold ki a fegyverlistát.

2012. okt. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!