Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mit tudtok a Szentendrei...

Mit tudtok a Szentendrei tiszthelyettesi szakképző iskoláról?

Figyelt kérdés

Járt közületek vki oda?

Nehéz suli?


2011. aug. 27. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem a párom jár oda, most idén.Nagyon nehéz, lelkileg és fizikailag is.Nagyon sokan feladják 1-2 nap után, mert nem bírják.Depressziósak lesznek, lelkileg kifacsarják őket.Nagyon sok futást felülést fekvőtámaszt stb-t ígérnek nekik ha majd igazából elkezdődik a fizikai része a dolognak.De mivel katonaság, érthető is, hogy megkövetelik ezt a részét a dolognak.Gondolom azt se kell részleteznem, hogy szivatják őket, és ez nekik mennyire rossz.

Ezen kívül, én azt mondom, hogy egy kihagyhatatlan lehetőséget kínál ez az iskola.Hiszen 10 hónapig tart, és utána biztos és tűrhetően fizető állást kapsz.A mai világban a biztos keret nagyon fontos.

Egyébként már hallottam azt is, hogy jövőre már két éves lesz.


Ha esetleg jelentkezni akarsz akkor sok sikert, és kitartást kívánok neked!

2011. aug. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszi szépen :)

lenne még egy két kérdésem ha nem probléma:)



Ha elvégezte a sulit akkor milyen rangban fog kijönni?

Kb mennyi lesz a fizetése?

Igaz h kapnak szolgálati lakást?

Utána mivel kell majd foglalkoznia tehát ezt úgy értem h a katona fogalom elég tág gondolom nem fog Irakba kimenni és harcolni akkor csak simán laktanyába fog lenni?

Meddig tart ez a kiképzés? Reggel 6-től este 7ig?

ELőre is köszi :)

2011. aug. 29. 12:38
 3/8 A kérdező kommentje:

Ez még lemaradt bocsi

Szoktak tanulni?

2011. aug. 29. 13:09
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szentendrén folyik szakkiképzés is, - nem csak alap.

Ha gépesített lövészek létszámára kell rátölteni, akkor abból indítanak évfolyamot. Ha híradó katonára van - kellő számban - szükség, akkor abból (is) indítanak évfolyamot. Nyilvánvaló, hogy ha a csapatok, háttérintézmények nem kérnek valamelyik szakágazatról annyi embert, amennyi miatt már gazdaságos elindítani egy évfolyamot, akkor nem indítanak az adott évben olyat.

Azt akartam ezzel mondani, hogy hiába felelsz meg a felvételin, azt el kell felejtened, hogy "zokogva csapkodod magad a betonhoz", hogy Te légvédelmi rakétás akarsz lenni, és akkor azzá képeznek.

Az már egy másik dolog, hogy megüresedik valahol egy hely, Te figyeled ezt a lehetőséget, és megpályázod, amint lehet, de akkor pedig számíts egy átképző/beosztáshoz igazító tanfolyamra.

De nyugodj meg: Jó beosztásokba csak ismerős vagy vak szerencse által kerülhetsz.

A végzős rendfokozatod nagy mértékben függ a tanfolyamon tanúsított helytállásodtól, - nem osztogatják csak úgy a kegyet... Általában őrmesteri rendfokozattal hagyják el a végzős hallgatók a szakképző iskolát. Az illetmények, javadalmazások után kaparj egy kicsit a neten, - ha nem találsz rá erre a dokumentumra, akkor ne is jelentkezzél ebbe az iskolába, javaslom.

2011. aug. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

Első válaszoló vagyok :)

Nálunk ez úgy zajlott mint pl. egy középiskolai felvételin, szóval meg jelölöd az iskolát és azon belül a szakot.

Az őrmesteri fizetés ha jól tudom (van egy pár ismerősöm aki itt végzett) nem verdesi az eget, de meg lehet belőle élni, vagyis olyan 100 körül kapsz kézhez.

Az idő alatt amíg oda jársz kapsz egy minimális ösztöndíjat.

Aztán amikor már végeztél a sulival, és dolgozol akkor jogosult vagy nagyon sok mindenre.Ilyen pl. a családalapítási hozzájárulás, autóvásárlási, albérleti támogatás, és még sorolhatnám.

A munkaidő nagyon változó, attól függ milyen beosztásba kerülsz.És itt jön képbe a munkahelyre bekerülés...Mint az előző is említette csak úgy lesz jó helyed ha szerencsés vagy, vagy pedig ismerősöd van a honvédségnél.Hát ez igaz.Egyébként az is nagyon sokat számít, hogy milyen a tanulmányi átlagod az idő alatt amíg odajársz, ugyanis a képzés végén felajánlanak neked álláslehetőségeket, és nyilván az választ először aki a legmegfelelőbbnek bizonyult.

2011. aug. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mind2-nek a hasznos választ :)
2011. aug. 30. 18:42
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ott végeztem. Aki azt a sulit nem képes elvégezni az bújjon vissza az anyukája mellé. Az első hónapok lehetnek nehezek, mert tényleg másabb mint a Call of Duty. Néha kell futni, meg fekvőt csinálni, de azt a gimiben is kellett.

Szívatás? Hűha, képzelem miket csinálhatnak. De senkit nem szoktak megalázni, megverni, vagy közröhejnek kitenni. Ez a suli is egyre könnyebb. Minden hétvégén haza engedik a hallgatókat, nem kell őrségbe, vagy különböző laktanyaszintű szolgálatba járniuk, mint anno nekünk.

Rangot nem ad a suli, ahhoz bizony jó helyre kell születni. Itt max őrmesteri rendfokozat érhető el.

9 éve vagyok hivatásos, szolgálati lakásról álmodni se merek.

Igen, a hallgatók szoktak tanulni, ez egy iskola.

A fizud kb. 90-95e lesz.

A későbbi munkád attól fog függni, hogy milyen beosztást fogsz kapni a végzést követően. Aztán jobb esetben kikerülsz csapathoz ahol szépen lassan elkezded a valódi tanulást és a valódi szívást. Addig jó, amíg hallgató vagy. Tehát ha egyszer szerencséd volt és felvettek, ne légy kislány és ne add fel, mert 9 másik mehetett volna a helyedre.

2011. szept. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi
2011. szept. 4. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!