Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogy hívják azokat a katonai...

Tíííbor kérdése:

Hogy hívják azokat a katonai szerveket, melyek a sebesültek harcmezőről való kimentésével ( ellenséges tűz alatt is) foglalkoznak?

Figyelt kérdés
Bármilyen adat jó lenne róluk! előre köszönöm
2011. okt. 10. 19:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Bár nem (csak) kimentés, hanem főként ellátás, de szerintem te a "szanitéc" kifejezést keresed. Ha tévedek, javítson ki valaki :)
2011. okt. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Pro Patria ***** válasza:

Vagy más néven felcser. De ilyenek ma már nincsenek, csak kifejezetten katonaorvosok, sebesült szállítók, tehát speciálisan egy feladatra kiképzett egészségügyi katonák.


Mint ahogy régen a körzeti orvos volt a fogorvos, bába, stb is, ma már kifejezetten fogorvosok, fülészek, sebészek, stb.-k vannak.

2011. okt. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező katonai szervekre (szervezetekre?) gondolt. Engem is érdekelne, hogy vannak-e ilyenek. Pld a Vörös kereszt, a Vörös Félhold stb szerintem háborús zónákban is tevékenykedik...
2013. dec. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Persze a Vörös Kereszt és a Vörös Félhold nem katonai szervezetek, csak példa volt, hogy talán ilyesmi a kérdés.
2013. dec. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!