Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Magyarországnak van különleges...

Magyarországnak van különleges alakulata? Ha igen akkor mi és mik a feltételek?

Figyelt kérdés
2009. máj. 21. 19:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Létezik a 34. Bercsény László Különleges Műveleti Zászlóalj, ők kb. a MH kommandósai. Azonnali reagálású (IRF) erőkből vannak különleges századok, de egész zászlaljak is. Én egy ilyennél szolgálok, de nincs benn sok köszönet. S-125 "Neva" légelhárító rakétákkal felszerelt század vagyunk, a teljes felszerelést az oroszoktól kaptuk kárpótlásképp, és még soha nem lőttünk ki egy rakétát sem. Egyszer, még 93-ban egy hadgyakorlaton egyet elindítottak az akkoriak, de akkor én még nem voltam ott. Ráadásul az alaukatunkat felajánlották a NATO-nak és az ENSZ haderőnek is, nem tudom mit fogunk csinálni, ha a kettő egyszerre akar lépni. Bár végül is mindegy is, a tehergépjárműveinkkel 3 nap alatt maximum Görögországig jutnánk el, erre alkalmas Herkules szállítórepülője meg csak Ukrajnának és Olaszországnak van a közelben. Az Olaszok ilyen esetben valószínűleg saját célra használnák, az ukránok meg csak olyan drágán adnák bérbe, hogy abból akár vehetnénk is egyet magunknak. Egyébként a kiválasztásunk ismeretlen elv alapján történt.

üdv

2009. máj. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Bátyám is a 34. Bercsényi László zászlóaljnál szolgált még '98-ban. Ejtőernyősként. Nos Ők a "különleges/spaciális alakulatunk":)
2009. jún. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem csak "különleges" alakulata van.
2009. júl. 3. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!