Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » USA <> Irán vélemény?

USA <> Irán vélemény?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek az USA és Irán helyzetéről?

Szerintetek mi fog belőle kisülni?


2012. jan. 3. 13:42
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Ha jól tudom Irán most hajtott végre rakétatesztet, de nem úgy sült el ahogy tervezték, mert a rakátájuk csak 200km távolságra vitt, ez kicsinek számít. De elegendő arra, hogy izraeli és amerikai bázisokat támadjanak a környéken. Irán nem áll le, kijelentette h ha kell lerohanja Izraelt, a lerohanás sikeressége viszont kérdéses. De a törökök is érdekesk, Erdogán kijelentette, hogy év végére a török hadihajók ott lesznek amerika partjainál. A közel-kelet nagyon mozgolódik, hogy jogosan vagy sem azt nem akarom megítélni, de ennek nem lesz jó vége. És oroszország is kijelentette, hogy ha a közeljövőben valaki az országot megtámadná kész atomfegyvert is bevetni - ez egynhe célzás volt amerikának, akinek valljuk be, nagy az arca, és meg is érdemli, hogy rászámoljanak.

Usa továbbra is provoálni fogja Iránt, vádaskodni fog ellene, Irán pedig dúsít, és vásárol az oroszoktól, kínától. Egyébként azt hiszem Irán volt aki nemrég lelőtt egy amerikai drónt, aztán bevallották, h nekik a technológiájuk nincs meg ehhez, és kiderült, hogy orosz segítséggel szedták le az amcsi robotrepülőt, ami a nyugatnak megint nem tetszett. Lassan, de forrósodik a helyzet. Irán kész elmenni a végsőkig, amerika meg buta.

2012. jan. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A rakétatesztről és a drónról énis olvastam. A török témáról még nem hallottam, nagyon érdekes. Amerikaiak is kijelentették hogy készen állnak harcolni ha kell, legalábbis azt olvastam. Elég "lőporos hordó" helyzet az egész.
2012. jan. 3. 14:21
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha Egyiptomban a Muzulmán Testvériség az an-Núr párttal kormányt alakít, akkor Izrael arról sem lesz teljesen biztonságban. Bár a szunniták erősen megvetik a síita irániakat, így is inkább melléjük állnának - főleg, ha ezzel lehetőségük lenne érvényesíteni a palesztinok jogait.
2012. jan. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Na itt az újabb hír:

[link]


Nesze neked 2012, szívhatjuk az atomot....

2012. jan. 4. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Azért vicces, hogy a híradókban ojan szintű híreket közölnek, hogy megszületett az egyik állatkertben egy jegesmedve stb... Az igazán fontos dolgokról persze semmit :)

[link]

2012. jan. 4. 08:40
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
Hihetetlen, hogy az Amerikaiak nem tudnak a seggükön megülni, állandóan keresik a bajt... Ez még önmagában nem gond, de mostanra annyira elmérgesítette a helyzetét a Közel-Kelettel és Oroszországgal, hogy a NATO is kezd beszállni a buliba (lsd.: franciák is fenyegetik Iránt), ami pedig már minket is érint. Amennyi esze Amerikának van, képes beáldozni a fél világot azért, hogy a büszkesége megmaradjon... Bár megjegyzem, nem is tudom mire büszke!
2012. jan. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy Irán egyedül támadásban nem 100%-ban tud érvényesülni, mivel ha teszem azt megtámadja egyedül Izraelt, akkor ott fog találni NATO, és USA által küldött csapatokat is. Ha Izraelnek nem segítenek, akkor Irán képes lenne legyőzni őt, de mivel vannak Izraelnek szövetségesei, ezért Iránnak ebbe bele fog törni a bicskája!


Ámde, ha Irán támadásban szövetséges nélkül nem megy semmire, akkor annak ellenére is, ha őt támadják meg, akkor viszont egyedül is képes visszaverni a NATO-t! A domborzat neki kedvez, ismerik a tájat, gondolom nem 3 darab védelmi rakétájuk van! Ezért

2012. febr. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ha őket támadják akkor otthon sikeresek lesznek.

De amúgy Iránt támogatja Kína is (olaj), és Oroszország is (lsd: 1 komment), és így a támadás is elsöprő lehet!


(Bocs, hogy nem egybe írtam, csak véletlen elküldtem!)

2012. febr. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!