Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi a katonai rendész? Mit...

Mi a katonai rendész? Mit csinál? Hogy képzik? Stb.

Figyelt kérdés
2009. máj. 23. 21:52
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

A katonai rendész egy olyan valaki a katonaságon belül, mint a belső elhárító a rendőrségnél.

Eredetileg olyan katona aki a katona-vagy rendvédelmi szervezetnél dolgozó társainak munkáját ellenőrzi, és ha valamit nem az eljárásnak megfelelően hajtottak végre, akkor katonai bíróság elé terjeszti az ügyet.

Ő amolyan katona-rendőr-jogász!


Én eredetileg ennek akartam menni, csak időközben rájöttem, hogy valami szeretett kis hazánkban nem úgy működik, mint a nagy világban. Szóval itt eléggé érdekesen értelmezik a dolgokat katonaságon belül is!

Nem is úgy értelmezik a rendészet fogalmát, ezért


Eredetileg elmész a Zrinyi nemzetvédelmi egyetemre és kitanulod, hogy tiszt legyél.

Ha előtte van benned kurázsi akkor Győrben a MH Béri Balogh Ádámot is megcsinálod, és utána mész annak.

Ha ezek megvannak akkor képezheted magad rendésznek.


Másik értelmezésben pedig igen tágan igen sok minden ide tartozik:

Katonai rendőr- tehát nem "csak" gumibot lenne nála, hanem gépfegyver is. Háborús- vagy ehhez közeli állapotú helyeken tartja fenn a rendet!

[link]


A rendészeti és őrzászlóalj alaptevékenysége a HM objektumainak őrzés-védelme, a biztosító-rendész szolgálat ellátása, a katonai delegációk biztosítása, illetve részvétel a csapatok közúti mozgásainak forgalomszabályozásában. Az objektumok őrzését 24 órás váltással, vezényléses rendszerben végzik, ami a létszámviszonyok miatt azt jelenti, hogy egy katonára havonta 8-9, esetenként 11 szolgálat jut. Ezenfelül természetesen ellátják az egyéb vezényléses feladatokat is.


[link]


[link] ---> ide regelj és kérdez nyugodtan bárkit!

Jobb lenne egy MH kötelékébe tartozóval megbeszélned ezt!

Én csak körülbelül tudom az infót, de pontosan a foglalkozási jogkört ezt velük tisztázd.


Ha pedig mosta akarsz választani pályát, akkor egy pálya tanácsadónál, amikor vannak olyan kis sátor egyletek, ahol mindenki képviseli magát ott lesz az MH, és oda mész és kérdezel!


Amúgy ha ez a lehetőség áll fenn lehet, hogy átgondolnám még egyszer!

Jobban jársz valami más melóval ;)

2009. máj. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Előző válaszoló elég nagy butaságokat mnodott.

Az első két kérdésedre, már van válasz, egy másik topikban.

Úy képzik, hogy elmész a lakhelyedhez legközelebbi toborzóirodába,elvégzed a 3 hónapos alapkiképzést,

jelnetkezel a rendész zászlóaljhoz, és ha van hely, valamint megfeleltél a feltételeknek, akkor felvesznek,ész kiképeznek.

ennyi

2009. máj. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

Az első vagyok és az USA-ban élek!

Faterom itt volt tengerész(ezredes!!!), ezért mondom, hogy itt így csinálják, de Mo-on nem! Sok a hasonlóság, de nem ugyanaz!

Ezért adtam oldal címet!

Ja és mindenféleképpen tisztin keresztül csináld!

A kiképzéseddel a valagadat törölheted ki! Persze itt is ugyanolyan sanszod van megcsinálni!

Viszont tisztként már több az esélyed külföldön is!

Ezzel nem hiszem, hogy sok ember tudna kötekedni!


Ahogyan az USA-ban a világon mindenhol hiány van a tisztből, ehhez pedig ha tudsz angolul akkor nyílt ügyed van.

Meg minek lövetnéd szét a seggedet, vagy veszélyeztetnéd az épségedet, ha nem muszáj!


Ezen pedig el kellene gondolkodni szerintem mindenkinek!

Kérdez meg egy katonát, aki úgy végezte, hogy elment a toborzó irodára, úgy sokkal nehezebb. nem mindegy, hogy az eszeddel, vagy a fizikai erőléteddel végzed. Mindkettő kellesz, de a toborzónál nagy a kiszórás, és sokkal hosszabb ideig tart!


Na mindegy! Én így csináltam volna, az tuti! Hogy más hogyan az rá tartozik, ez az én véleményem. Rövidebb idő alatt, biztosabban! Ha van valamilyen technikai ismereted, vagy én pl a másiknál a mikrobiológiát néztem, mert a vegyi felderítők voltak a másik kedvenceim. Itt egy mikrobiológus-vegyész-analitikus képzés kellett, és erre ment a képzés. Máshogyan kezelnek, ha értel valamihez, de ez mindennél így van!


Én így tudom, tudtam!


off: Amúgy most pilóta vagyok, de nem katonai, hanem utasszállító. :) jobb a gázsi

2009. máj. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
A kormány kutyája
2009. dec. 29. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Én voltam sorkatona katonai rendész 1998-ban szereltem.Volt egy elitebb század azok járkáltak ki a laktanyából pályaudvarra,amíg volt kimenőruha ellenőrízték a katonákat,hogy áll rajta a sapka be van e gombolva az ing fényes-e a cipő nem e nyal fagylaltot (ez nem vicc!!!)ha gáz volt vele beírtak a katonakönyvbe.Akkor mentek előállítani olyanokat akik nem tértek vissza a laktanyába időre hanem otthon maradtak.Meg volt két motoros mz 250-el mindíg mentek reggel valami forgalmat írányítani.

Aztán a nagyobb része meg a 4 honvédelmi minisztériumi épületet őrízte Ilyenek,hogy személy beléptetés,ki-be hajtó gépjárműveket felírkálni a járőrök ellenőrízték a kerítést nincs-e megbontva.Amikor ott voltam már nem adtak fegyvert mert sok volt az öngyilkosság,meg a odacsalták a katonát a kerítéshez,hogy adjon tüzet aztán jól megbicskázták a kalasnyikovot meg leakasztották róla.

Mostanában azt hallottam nettó 80ezret kapnak a katonák se kaja se lakás se ruha az utazás egy részét fizetik csak ki.

2011. febr. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Annyi sületlenséget hordtok össze, h. az már félelmetes. Pedig a google a barátod.


[link]


[link]

2017. jan. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!