Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha 1775-ben az Amerikai...

Ha 1775-ben az Amerikai szabadságharc elbukott volna akkor most nagyjából, hogyan nézne ki a jelenlegi Amerika?

Figyelt kérdés
Úgy értem,hogy akkor nem lenne Amerikai Egyesült Államok.Akkor mi lenne a helyén?Mai napig ölnék ott egymást a Britek meg Franciák vagy valami más úton,de létezne Amerika?
2012. jan. 15. 21:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerinted van olyan ember, aki ezt a kérdést meg tudja válaszolni?
2012. jan. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
történelem tanárok,történészek stb...
2012. jan. 15. 21:28
 3/8 anonim ***** válasza:
A történelem a múlt kutatása, nem a fantáziáé.
2012. jan. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor később győztek volna.
2012. jan. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mivel mára gyakorlatilag a teljes gyarmatbirodalom megszűnt, nyilván, ami késett volna, az nem múlott volna.

Lehet néhány déli állam Mexikóhoz tartozna, de nagyjából hasonló lenne a helyzet.


Amerikától északra egy hasonlóan fejlett, hasonló berendezkedésű ország van, tehát nem alaptalan a feltevés, hogy Észak-Amerika arculata nem nagyon lehetne más.


Hogy Amerika lenne-e ekkora világhatalom? A II. Világháború előtt Anglia volt a világ vezető nagyhatalma. Annyi a bizonytalansági tényező, hogy erre nincs válasz.

2012. jan. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Talán Mexikóval lenne egy szinten.
2012. jan. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én meg nem hiszem, hogy egy protestáns többségű ország ne hagyna ott bármilyen körülmények között egy katolikust.
2012. jan. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát arra én is gondoltam,hogy Mexikó területe jobban benyúlna a mai Amerikába.De vajon akkor is ilyen erősek lennének?
2012. jan. 15. 23:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!