Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogyan fog zajlani a harmadik...

Hogyan fog zajlani a harmadik világháború? Mennyire érzitek reálisnak a dolgot, hogy lesz-e, vagy nem?

Figyelt kérdés
atomháború lesz, totális pusztulás, esetleg állóháború stb., vagy mit gondoltok?
2009. máj. 30. 14:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Nem reális. Most max. lerohanják Észak-Koreát, esetleg kicsit később Iránt, de olyan szintű nemzetközi szembenállások nincsenek, ami egy újabb világháborúhoz kellene.
2009. máj. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
a mai világban már diplomáciával próbálják megoldani az ilyesmit, nem lövöldöznek egyből... lehet, már rég folyik a harmadik világháború...de a tárgyalótermekben
2009. máj. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem a közeli jövőben nem kell tartani tőle, mert szerintem is csak tárgyalótermekben és csak szavakkal "háborúznak" az illetékesek.

Nem gondolom, hogy nincs rá esély, mert azért mégiscsak fontos dologok a hatalom és annak vetületei... USA - Unió - Oroszo. - Távol-Kelet

2009. máj. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
62%

Egy jó kis háború biztos megoldása a gazdasági válságnak, ez márt többször bevált.

Beindul a haditermelés, megszűnik a munkanélküliség, növekszik a fogyasztás, a profit az egekbe szárnyal.

Fel Koreára!

2009. máj. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Szerintem is folyik már a tárgyalótermekben!

Bár lehet, hogy maga a terrorizmus elleni harcban teljesedik ki éppen, ez pedig a nyersanyagokért való hozzáférést biztosítja, a haditermelés fellendülése mellett, ami persze a gazdaságnak jót tesz

ehhez mit szóltok?

ezért képesek lennének globális háborút kirobbantani, vagy csak lokálisat?

2009. máj. 30. 18:07
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem már folyik, csak éppen nem fegyver által nyomorodnak és pusztulnak emberek, hanem az egyre növekvő munkanélküliség és szegénység miatt, az ember vagy lakást fizet vagy eszik...
2009. máj. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%

Nem lesz 3. világháború. Idemásolom egy hasonló kérdésre korábbi válaszomat:


A világ két részre tagolódik, az ún. "funkcionáló magra" és "nem integrálódó résre". Az utóbbiban zajlanak háborúk, ill. a rés és a mag között, de a funkcionáló magon belül nincs háború, mert az egész egy együttműködő gazdasági egységet képez, ahol a konfliktusok nagyobb veszteséget okoznának, mint ami nyereséget hozhatnak. É-Amerika egésze és D-Amerika nagy része, Afrika északi és déli vége, Ázsia egésze a Közel-Kelet és Közép-Ázsia nélkül, valamint egész Európa a központi országok közé tartozik. A nem integrálódó államok nagyon gyengék, világháborúra végképp nem képesek, maradnak számukra a szórványos csetepaték és elszigetelt terrorista akciók.


Ehhez még azt teszem hozzá, hogy a világ fejlettebbik felén a gazdasági, üzleti versengés a konfliktusok megjelenésének módja.

2009. máj. 31. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

A világháború ellentéte a világbéke,-az ugye nincsen?

A támadó most is az egész világot akarja, csak nem egyszerre.

2009. jún. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Szerintem reális mivel ha megnézzük a történelmet Nagy Világválság után törtek ki na Világháborúk (és ezt a mostanit szerintem Amerika szándékosan robbantotta ki hogy terjeszkedjen/és ha jól megnézzük Japán azért kezd nagyhatalom lenni és az Amerikaiak ezt nem fogják tűrni)
2009. júl. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
46%
nem tudom, milyen fegyverekkel vívják majd a 3. világháborút, de a negyediket kőbaltákkal...
2009. aug. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!