Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi a különbség a szerződéses...

Mi a különbség a szerződéses és a hivatásos katonák közt?

Figyelt kérdés
Ezek meddig tölthetnek szolgálatot?
2009. jún. 11. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:
2009. jún. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
1ik kap pénzt a másik nem?asszem...
2009. jún. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Hivatásos az katona suliba jár, és mondjuk úgy hogy az a szakmája. Kicsit furcsán fogalmazva. A Szerződéses meg olyan, mint ami pár éve is volt még, hogy minden férfi legalább 2 év szolgálatot letett. Sajnos ezt eltörölték. Én is hivatásos akartam lenni, csak sajnos "útba állt valami" és mégsem ezt a pályát választottam.
2009. jún. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
A hivatásos katonának ez a szakmája, katonai iskolába járt, vagy szerződéses katona volt és képességei alapján úgy gondolta a parancsnoka, hogy nélkülözhetetlen a magyar honvédelem szempontjából és hivatásos katona lett belőle nekik határozatlan időre szól a munkaviszonyuk, kapja a hszt. szerinti kedvezményeket (korkedvezményes nyugdíj lakástámogatás, állami kezességvállalás stb.) A szerződéses katonának ezzel szemben határozott időre szól a munkaviszonya, úgy emlékszem 5 évente hoszabbítják meg vagy nem hosszabbítják meg és mehetsz oda ahová akarsz. nincs korkedvezményes nyugdij feltéve, ha 25 évet lehúztál szerződésesként de erre kicsi az esélyed és kevesebb juttatásban részesűlsz mint egy hivatásos tehát érthetően kb.: a hivatásos a szakember aki nélkülözhetetlen a szerződéses meg a segédmunkás akit bármikor ki lehet rugni és pótolni lehet.
2009. jún. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!