Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Jelenleg hol vannak a világban...

Jelenleg hol vannak a világban fegyveres harcok?

Figyelt kérdés

Elsősorban arra lennék kíváncsi, hogy harcol-e két ország egymással, és kik támogatják őket?

A másik meg, hogy hány országon belül vannak harcok, ott kik harcolnak kikkel, és ki támogat kik? (pl. Afganisztán)


2012. márc. 17. 10:02
 1/10 anonim ***** válasza:
2012. márc. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jó sok... Köszönöm!
2012. márc. 17. 11:32
 3/10 anonim ***** válasza:

[link]


Nálam ma ez vágta ki a biztosítékot.

2012. márc. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A wikipediásnál valószínűleg jóval több helyen vannak. De persze attól függ, hogy milyen kategóriákat állít fel az ember.
2012. márc. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem teljes a wikipédiás lista, ezért csinálnék egy rövid kis felsorolást:

-Ázsiában: Oroszország észak-kaukázusi területein, Izrael - Hamász konfliktus, Szíria, Irak, Törökország - kurd konfliktus, Irán harcol egyrészt az ország északi részén élő kurdok ellen és a keleti részén lázongó beludzsok ellen, Afganisztán, Pakisztánban két konfliktus van egyszerre, Jemenben négy, Indiában három, van konfliktus Myanmarban, Thaiföldön, Laoszban, az Indonéziához tartozó Nyugat-Pápua Újguinea-n és a Fülöp-szigeteken.


-Afrikában: A magrebi felkelés (Algéria, Mali, Mauritánia, Niger), Nigériában két konfliktus, Ugandában, Szenegálban, Gambiában, Zaire keleti részén, Szomáliában, Etiópiában, Szudánban két konfliktus, Dél-Szudánban egy, de annál véresebb, valamint Maliban egy tuareg felkelés.


-Amerikában: Mexikóban, Peruban és Kolumbiában.

2012. márc. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nocsak, milyen tájékozott valaki.


Amerikában mi a baj, erről semmit nem hallottam.

2012. márc. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Előző válaszolónak:


Ő lehet, hogy tájékozott, de te biztos hogy nem. Amerika, az egy kontinens, miért ne lehetne ott konfliktus?

2012. márc. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azt kédreztem, mi a konflikus, nem hogy miért ne lehetne. Olvasd és értelmezd a szavakat, nagyokos.
2012. márc. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen, én is akartam írni, hogy miért van kiosztva a gyerek ?! Amerika nem egy ország... Mindenki tudja! Arra vagyunk kíváncsiak, hogy mi az alapja a konfliktusoknak..

Gondolom Kolumbiában a csempészet, a drogok...

2012. márc. 18. 11:39
 10/10 anonim ***** válasza:

Az 5-ös vagyok.


-Mexikóban drogháború van, 2006 óta. A kormány hadserege a különböző drogkartellek ellen harcol, azok megy egyszerre a kormány ellen és egymás ellen is, úgyhogy erősen elszórakoznak és már több mint 47000 halott van.


-Peruban a kormány két terrorszervezet gerillái ellen harcol (Túpac Amaru és a Fényes Ösvény). Ezek ilyen erősen kommunista szellemiségű szervezetek, de a Fényes Ösvény vezetőségét mostanában eléggé sok "csapás" érte, a Túpac Amaru az még most is lelkesen tevékenykedik.


-Kolumbiában ott polgárháború van 1967 óta, és egyrészt a drogügyletekből fakad, de másrészt pedig kommunista szellemiségű gerillák járják a dzsungeleket. A kolumbiai kormányt egyébként az USA is erőteljesen támogatja, főként hadfelszereléssel.

2012. márc. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!