Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Felvarrók viselése honvédségi...

Felvarrók viselése honvédségi egyenruhán civilként törvényes?

Figyelt kérdés
Nos lehet ez egy érdekes kérdés de az a lényeg hogy nagyon szeretnék katona lenni és gyűjtöm a katonai felszereléseket, amikor elmegyek airsoftozni vagy az erdőbe túrázni stb... ( lényeg nem városban ) lehet-e törvényesen felvarrót hordani a honvédségi ruhát, mert mintha a mi viktorunk hozott volna egy olyan döntést miszerint egyenruha viselése tilos ha nem tartozol az adott szervezethez, valamint ha egy egyenruhán több felvarró is található pl oda nem illők is ( tehát csak kinézet miatt varrod fel őket ) akkor ez így még egyenruhának minősül, valamint még egy utolsó egyenruha és gyakorló ruha között van valami különbség vagy a gyakorló ruha azért gyakorló mert nincs rajta rendfokozat és felvarró ?

2012. aug. 16. 13:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Az utolsó kérdésre nem tudok neked válaszolni, de az elsőre igen.

NEM! Ezt csak onnan tudom hogy pólus mögé jártam ki Airsoftoznimuterom honvéd, tehát vett ruhakönyvből nekem gyakorlót. Egyszer el kapott 1 katonai rendész, mivel vmi baleset volt ott, mert a tűzszerészek állomása pont ott van ahol be kell menni az airsoft pályára. Jött is a kérdés hogy hivatásos katona vagyok-e? vagy nem. Hát nem, és mákom volt hogy ő kapott el mert más lehet megb@szott volna, és mondta hogy menjek be a virág bolta és szedessem le a felvarrókat, mert ütközik a törvénnyel. ha azt mondtam volna hogy hivatásos vagyok, akkor pedig a papírjaimat kéri erről. a gyakorló nem volt baj neki, csak a felvarró, mert megtévesztésre alkalmas most nem tudom h az egyenruha is törvénybe ütköző-e, de a felvarró az biztos szóval csak óvatosan.

2012. aug. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyenruhát nem hordhatsz civilként, mert nincs hozzá jogod.

Megtévesztő az állampolgárok számára.

2012. aug. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Tamás László válasza:
Egyetértek az elöttem szolókkal ruhán nem, de pl: Oldaltáskán megtürt-azokról az oldalszatyrokról beszélek,amik nincsenek rendszeresítve z MH.-nál!
2012. aug. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Minek viselnél olyat,vagy csak a táskádon hordanád,amit nem érdemeltél ki?Mások azért lehet h többet tettek mint fizettek!
2012. aug. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Sima téglalap alakú Magyar zászlós felvarrót lehet viselni?
2014. febr. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!